Enne reisi

Et ootamatud probleemid ei rikuks reisi juba enne algust, saabu alati lennujaama kaks tundi enne väljalendu. Kuid lennureisi parimaks sujumiseks saad ära teha palju rohkem. Vaata, millised nipid aitavad lennujaamas sujuvalt hakkama saada!

Ettevalmistus teeb lennujaama läbimise sujuvaks!

Kodus

 • Kontrolli üle lennufirma reeglid. Pilet on sinu leping lennufirmaga, kuid lennufirmade tingimused pagasi, teenuse, reisija õiguste jm osas erinevad. Pealegi panevad lennufirmad järjest enam kohustusi reisija õlule!
 • Kontrolli topelt üle kõik dokumendid. Kas passid ja ID-kaardid pole aegunud? Kas sul on kaasas retseptiravimeid mis vajavad Ravimiameti tõendit? Kas sihtkohariik nõuab reisivalt lapselt teise vanema kirjalikku nõusolekut?
 • Veendu, et käsipagas vastab lennufirma kehtestatud mõõdule ja kaalule ning ei sisalda keelatud asju.
 • Kui soovid lennuki salongi võtta midagi erilist (lemmikloom, muusikainstrument, hinnaline või purunev ese vms), kooskõlasta see lennufirmaga võimalikult varakult.
 • Võimalusel lae alla lennujaama äpp, mis hoiab sind kursis värskeima infoga sinu lennu kohta.
 • Soovitame vormistada reisikindlustus - see ei maksa palju, kuid osutub tõrke puhul hindamatuks.
 • Lisaks pagasi külge käivale nimesildile pane ka igasse kotti paber enda kontaktandmetega – see teeb kaotsi läinud pagasi omanikuni jõudmise oluliselt kiiremaks.
 • Alati tutvu lennureisija õigustega Tarbijakaitseameti kodulehel ja pakettreisi puhul Reisikorraldaja tingimustega. 

Lennujaamas

 • Ole lennujaamas kaks tundi enne väljalendu. See jätab piisavalt aega võimalike ootamatuste, järjekordade jm puhuks.
 • Läbi julgestuskontroll varakult. Paelteta jalanõud ja lihtsalt eemaldatav püksirihm teevad julgestuskontrolli kiiremaks.
 • Kui sind kutsutakse “kõrvale”, ära muretse. Sa pole kahtlasem kui teised, lihtsalt arvuti juhuvalik määras just sinu täiendavasse kontrolli. See ei võta kaua ja haiget ei tee.

Lennule registreerimine

Lennule saad registreerida kas internetis või lennujaamas lennule registreerimise laudades (check-in lauad). Juhime teie tähelepanu, et mõnede lennufirmade puhul (näiteks charterlennud) eelregistreerimise võimalust (online registreerimine) ei ole ja lennule registreerimine toimub ainult lennujaamas.

Soovitame alati saabuda lennujaama aegsasti, et rahulikult lennule registreerida, läbida julgestuskontroll ja jõuda kiirustamata oma väljalennu väravasse.

Lennule registreerimine lennujaamas

Lennule registreerimine lennujaamas algab üldjuhul 2 tundi enne väljalendu. Kõigi lennufirmade puhul on lennujaama registreerimislauas võimalik lennule registreerida, kuid mõne lennufirma puhul võib see teenus olla tasuline. Tšarterlendudele toimub registreerimine ainult lennujaama registreerimislaudades.

Lennule registreerimine internetis

Internetis lennule registreerimine on lihtne ja säästab lennujaamas palju aega. Varakult registreerides saad valida just endale sobiva istekoha. Sõltuvalt lennufirmast avaneb võimalus lennule registreerida eri ajal, tavaliselt on see 36-24 tundi enne reisi algus. Mõni firma lubab kodus välja trükkida ka A4-formaadis pardakaardi. 

Pardakaardi olemasolul ning reisides ainult käsipagasiga, ei pea enam lennujaama jõudes uuesti lennule registreerima. Juhul kui soovid ära anda ka pagasi, tuleb pöörduda oma lennu registreerimislauda.

Saabuge lennujaama aegsasti, isegi kui olete eelregistreerimise teinud internetis. Lennufirmad lõpetavad lennule registreerimise üldjuhul 45 minutit enne väljalendu. See tähendab, et isegi kui lend väljub väljaspool tipptundi ning turva- ega registreerimisjärjekordi pole, jääb 50-40 minutit enne väljumist lennujaama saabunud reisija tõenäoliselt lennust maha.

Facebook image