KAMBODZA

KAMBODZA

Things to do - general

Paljud, kes ise Kambodžas käinud pole, teavad seda riiki läbi filmi „Lara Croft: Tomb Raider“, kus Angelina Jolie tegelaskuju kurjuse vastu võitleb ja maailma päästab. Just, filmis nähtud iidsed templid asuvad Kambodžas, Siem Reapis – filmi plahvatuste käigus ükski neist UNESCO kaitse all olevast templist mõistagi kannatada ei saanud ja nendega saab kohapeal tutvust teha.

Kambodžasse tullakse eelkõige riigi kultuuri ja ajaloo pärast. Vanad templikompleksid on seda väärt, et paari-kolme päeva jooksul igasse templisse sisse astuda, rahulikult neis jalutada, tunnetada iidsete ehitiste atmosfääri ja ümbritseva looduse võimsust.

Siem Reapi templid kaovad vaikselt džunglisse, loodus justkui „sööb“ ära need võimsad kivid, murendab seinu ja saadab pühakodasid kaduvikku… Näib, et inimene ei suuda templite varemeid päästa – mis parata, maailmas ei ole midagi igavest. Mõnes paigas võib siiski märgata, kuidas kohalik omavalitsus üritab templikompleksi päästa ja loodust peatada: džunglitaimede juuri kuivatakse spetsiaalse ainega, et need siis eemaldada ja ehitiste eluiga pikendada. Loodus on siin lopsakas ja elujõuline, piisab vaid, kui oksake maasse torgata ja juba see kasvabki. Päike paistab lakkamatult, õhuniiskus on suur – taimede kasvuks on see ideaalne keskkond ning džungel võtab kiires tempos võimust.

Kui aga soovite selle imelise maaga põhjalikult tutvuda, on mõistlik võtta ette üks korralik ringreis mööda Kambodžat. Alustada võib näiteks Siem Reapist, jätkata teekonda Sihanoukville (ainuke Kambodža rannapiirkond, millele ennustatakse suurt tulevikku) ning suunduda seejärel pealinna Phon Pheni. Vaatamata riigi suurusele ja kogu sellele rikkusele, mida sealt avastada, eelistab enamus turistidest peatuda ainult Siem Reapis, sedagi vaid kolmeks-neljaks ööks.

Siem Reap: väike ring ja suur ring

Cambodia Siem Reap small circuitVäikeseks ja suureks ringiks nimetatakse ekskursioone\marsruute, kus külastatakse erinevaid templeid. Väikese ringi puhul on külastatavate templite arv väiksem võrreldes suure ringiga. Väike ring algab Angkor Wat templist ning selle käigus külastatakse: Ta Phrohm, Banteay Kdei, Baphoun, The Terrace of the Leper King, The Terrace of the Elephants, the Twelve Prasats, Spean Thma, Sras Srang ning lõppeb ring Angkor Wat’i juures. Väikese ringi marsruudi orienteeruv pikkus ca 7 kilomeetrit.

Cambodia Siem Reap grand circuit

 

 

Suur ring ehk Grand Circuit – selle marsruudi orienteeruv pikkus ca 26 kilomeetrit ning külastatakse tähtsamaid templeid, mis on Angkor Thom’is: Preah Khan, Preah Neak Pean, Eastern Mebon, Ta Som, Preah Rup, Angkor Wat. Suur ring sobib külastajatele, kes viibivad Siem Reap’is rohkem kui 1-2 päeva ning selle abil.

Majutusvõimalused on Kambodžas äärmiselt mitmekesised, ulatudes üliluksuslikest kuurortidest lihtsate hosteliteni. Hotellide täielikku nimekirja, mida Kambodža populaarsetes kuurortites ja linnades soovitame, saate uurida allpool:

Juhul kui teil on erisoove kindla hotelli kohta, võtke meiega ühendust läbi kontaktvormi.

Kuidas tulla?

Siem Reapil on otseühendus Bangkokiga, Singapur ’iga, Kuala Lumpur ’iga – naaberriikidest pääseb siia seega kiirelt ja mugavalt. Kui on soov ühendada reisisihina Kambodža ja Tai, siis on hea variant sõita Siem Reapi bussiga, näiteks Pattayalt või Koh Changilt, kust sõit võtab aega vastavalt 5–6 või 7–9 tundi.

Köök

Kohaliku köögi alustaladeks on riis, kala, liha ja köögiviljad, riigi lõunaosas ka mereannid. Nendest komponentidest valmistatakse erinevaid toite, peamine roog on supp. Tõelised „gurmaanid“ kasutavad söögiks meelsasti ka praetud ämblikke, skorpione, konnasid, madusid ja muud „põnevat“.

Kuna riik piirneb merega vaid lõunas, on üsna keeruline pakkuda külalistele värskeid mereande, eriti põhjapool. Õnneks elab siinsetel riisipõldudel rohkelt konnasid, mis on Kambodžas populaarne toit. Mõnedes piirkondades eelistatakse aga hoopis praetud tarantleid. Põhitoit on siiski riis: seda pakutakse nii eelroaks, pearoaks kui magustoiduks.

Kliima

Kambodža kliima on troopiline, palav ja niiske. Aasta jaguneb kaheks perioodiks: maist novembrini on palav ja niiske suvi ning novembrist aprillini kuiv talv. Keskmine temperatuur on suvel 26–32 °C, talvel 22–26 °C. Suvel võib maksimaalne temperatuur ulatuda kuni 42 soojakraadini. Sajuvõimalus on kõige suurem juulist septembrini, vihm võib olla tugev, ent on reeglina õnneks lühiajaline.

Ekskursioonid

Pakume mitmeid ekskursioone erinevate templite külastusega, linnaekskursioone ja palju palju muud … Ära lase ennast ära eksitada! Kuluta oma aeg targalt ja huvitavalt! Küsi meilt pakkumist valmis ekskursiooniprogrammile!

Riik Cambodia

Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Accommodation_Helper::build_accommodations_search_where() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Accommodation_Helper::build_accommodations_search_join() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Accommodation_Helper::build_accommodations_search_groupby() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Accommodation_Helper::build_accommodations_search_orderby() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Accommodation_Helper::build_accommodations_search_fields() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Hotellide valikuga saate tutvuda sihtkoha üldises kirjelduses.


Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Tour_Helper::tours_search_where() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Tour_Helper::tours_search_groupby() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Tour_Helper::build_tours_search_orderby() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Tour_Helper::tours_search_fields() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Ekskursioonide ning ekskursiooniprogrammide pakkumised.

Individuaalkliendile ja rühmadele pakume erinevaid transpordivõimalusi Tai ja Kamboža, samuti transfeere erinevate piirkondade vahel. Transfeeri hinnapakkumise saamiseks palume võtta meiega ühendust läbi alloleva kontaktvormi:

  Viisainfo

  Sihtkoht: KAMBODŽŽA KUNINGRIIK
  Royal Embassy of Cambodia
  Aadress: Starokonyushenny per. 16, Moscow/Russian Federation
  Telefon: +7 495 637 4736 / +7 495 201 47 36
  E-mail: cambemoscow@stream.ru
  Koduleht: -


  Eesti kodaniku pass: viisa vajalik. Ühekordse turismiviisat on võimalik taotleda Kambodža piiril (kehtivus max 30 päeva) või Internetist (https://www.evisa.gov.kh)
  Ühekordse sisenemisega viisale piiril vajalikud dokumendid:
  – pass, kehtiv vähemalt 6 kuud riiki sisenemisel
  – 1 värviline passifoto (suurus 3 x 4 cm), mitte vanem kui 6 kuud
  – edasi-tagasi lennupiletid
  - viisalõiv ca 30 USD/passi kohta (ainult sularahas kohapeal)
  Vene kodaniku pass, olemas elamisluba Eestis: Ühekordse turismiviisat on võimalik taotleda Kambodža piiril (kehtivus max 30 päeva) või Internetist (https://www.evisa.gov.kh)
  Ühekordse sisenemisega viisale piiril vajalikud dokumendid:
  – pass, kehtiv vähemalt 6 kuud riiki sisenemisel
  – 1 värviline passifoto (suurus 3 x 4 cm), mitte vanem kui 6 kuud
  – edasi-tagasi lennupiletid
  - viisalõiv ca 30 USD/passi kohta (ainult sularahas kohapeal)
  Eesti hall välismaalase pass (olemas elamisluba Eestis): viisa vajalik, lisainformatsiooni saamiseks palume pöörduda saatkonda