TAI

TAI

Things to do - general

Tai

On palju erinevaid võimalusi veetamaks oma puhkust huvitavalt ning näha võimalikult palju! Hea meelega aitame Teid reisi planeerimisel ning pakume erinevaid ühe- või mitmepäevaseid pakette, mille abil tutvute selle võrratu maaga lähemalt ning teie puhkus Tais saab olema emotsioonide ja elamuste rikas.

Unistad eksootilisest puhkusest?

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi ning tänu meie suurele reisikogemusele Aasias saame koostada Teile huvitava reisimarsruudi ja puhkuseprogrammi. Skyekspert – parimad ja huvitavaimad reisipakkumised, mugavad hotellid ja parim teenindus Aasias.

Küsige meilt pakkumist soovitud sihtkohale ja reisiperioodile!

Väljaspool Bangkokki võivad turistid mõnusalt puhkusepäevi mööda saata, nautides pikka, sügavat rahu lõunapiirkonna puutumatutel liivarandadel ja smaragdrohelisel merel või põhjapiirkonna mägedes. Minevik vajub unustusse, olevik on taevalik ja tulevik peab ise enda eest hoolt kandma!

Ükski reis „naeratuste maale“ ei ole täiuslik ilma maailmakuulsate troopiliste saarte ja ookeani ääres paiknevate kuurortide külastuseta. Põigake sisse Hua Hini (riigi vanim rannakuurort), et mängida golfi ja ratsutada piki rannajoont. Proovige Koh Changi, kus leidub hulgaliselt ökoturismiga seotud tegevusi. Sõitke Pattayasse lärmakat ööelu nautima või maitske kõiki neid erinevaid hõrgutisi Koh Samui saarel.

Tai Kuningriik on suures osas budistlik riik ja puhkuse veetmiseks üks parimaid paiku maailmas. Kuna Taimaad on õnnistatud troopilise kliimaga, mis ei ole liiga palav, liiga kuiv ega mussooniperioodil liiga vihmane, võib sinna rahulikult reisile minna mis tahes aastaajal. Pealinnas Bangkokis ergastavad ja hellitavad külastajate meeli ainulaadne Tai köök, arhitektuur, keel, kombed ja religioon.

Hotellid

Tutvuge meie hotellide valikuga Tais – tänu meie suurele reisikogemusele Tais saame soovitada vaid parimaid hotelle erinevates piirkondades. Juhul kui vajate nõu ja abi, saatke meile päring – aitame meeleldi!

Park Plaza Bangkok 4* - Bangkok

Park Plaza Bangkok Soi 18
Park Plaza Bangkok Soi 18, Bangkok

Novotel Bangkok 4* - Bangkok

Novotel Bangkok Sukhumvit 20, Skyekspert
Novotel Bangkok Sukhumvit 20, Bangkok

Chai Chet Resort 4* - Koh Chang

Chai Chet Resort Koh Chang Grand Villa
Chai Chet Resort Koh Chang

Centara Tropicana 4* - Koh Chang

Centara Tropicana Koh Chang
Centara Tropicana Koh Chang

Sugar Marina Art 4* - Phuket

Sugar Marina Resort Art
Sugar Marina Resort Art, Phuket

Krabi Tipa Resort 4* - Krabi

Krabi Tipa Resort
Krabi Tipa Resort, Krabi

Tänapäeva Taimaa elanikkonna päritolu on rahvuslikult mitmekesine: peamiselt elavad seal tai, moni, khmeri, lao, hiina, malai, pärsia ja india päritolu inimesed. Tai kultuuri näeb kuningriigis kõikjal: budistlikes rituaalides, mis leiavad aset arvukates Tai templites, aastaringselt toimuvatel festivalidel, maapiirkondades toimuvatel turgudel, kus kohalikud viisakalt iga kauba üle tingivad, alates toidust ja lõpetades riietusesemetega. Reisijate jaoks on Taimaa ainukordne võimalus kogeda Kagu-Aasia eripärast elu. Kuna Tai ei ole kunagi olnud ühegi teise riigi koloonia, on sealne omapärane kultuur hästi säilinud ja areneb jõudsalt edasi.

Taimaa piirkonnad

Taimaa jaguneb neljaks allpool üksikasjalikumalt kirjeldatud piirkonnaks. Põhiregioon – Põhja-Tai mäeahelikud on koduks enamikule Taimaa mägihõimudele. Hõredalt asustatud mäestikes leidub hiiglaslikke sakilisi mäestikupanoraame, koskesid ja jalgradu, mida mööda matkates siinset omanäolist loodust avastada. Just praeguse Tai põhjapiirkonnas tekkisid kunagi Taimaa esimesed tõelised kuningriigid. Seega on põhjapiirkond rikas traditsioonilise kultuuri ja arhitektuuri poolest, siin paiknevad riigi suursugusemad templid.

Keskmaa tasandikud – 24 provintsi moodustavad Kesk-Taimaa, mille keskus on Bangkok. Tänu vihmavetest täituvaile jõgede ja kanalite võrgustikule on see Tai viljakaim piirkond, kus paiknevad tohutud riisipõllud ning suhkroo- ja puuviljaistandused.

Kirdepiirkond – Piirkonnas, mida tuntakse nime all I-San, püsivad uhkelt Tai traditsioonid ja kombed. Ala paikneb Khorati mägismaal. Riigi teiste piirkondadega võrreldes kulgeb elu siin aeglasemalt, inimesed on aga on siin niisama sõbralikud kui mujal kuningriigis. Nii Laose kui Kambodža mõju on tunda ja näha iidsete templite varameis, eripärases toidus, arhitektuuris ja piirkonna dialektis.

Lõunapiirkond – Tai lahe ja Andamani merega piirnev ala on tõeline rannaparadiis. Ranniku lähistel paiknevad saarekesed vaid rõhutavad selle troopilise paradiisi võlu. Eredais värvides kaluripaatides tuuakse kaldale hulgaliselt mereande, pikad valge liivaga rannad meelitavad ligi. Maailm tundub siin helgem ja muretum ning lapsepõlveunistus kaunist troopikast on vaid mõne tunnise teekonna kaugusel.

Millal sõita?

Taimaad on hea külastada aastaringselt, juunist augustini peab arvestama vihmavõimalustega. Kõige vihmasem kuu september. Parim aeg reisimiseks on oktoobri lõpp – mai. Aastaringne keskmine temperatuur Taimaal on 28 soojakraadi. Tai Kuningriigis valitseb maailma kõige meeldivam troopiline kliima kolme eristatava aastaajaga:

Suvi – märtsist maini valitseb kogu Taimaal kuum ja kuiv ilm keskmise õhutemperatuuriga 28-33 soojakraadi. Vihmaperiood – maist septembrini kestab Kagu-Aasias vihmane mussooniperiood, mil on küllaldaselt päikesepaistet ja keskmine temperatuur on 27-30 soojakraadi. Jahe periood – novembrist veebruarini kestab mõõdukas ja väga päikesepaisteline periood keskmise temperatuuriga 24-27 soojakraadi.

Kus ja millal puhata

Aastaringselt: Pattaya, Bangkok, Samet saar
Märtsist-oktoorini: Khanon, Hua Hin, Samui, Koh Pha Ngan, Ko Tao, Cha Am
Novembrist-aprillini: Phuket, Krabi, Koh Chang, Phi Phi, Koh Lanta, Phang Nga, Koh Mak, Koh Kood

Reisimine Tais

Taid külastavad isikud saavad taotleda käibemaksu tagastamist Tai Kuningriigist ostetult esemetelt. VATi tagastamist saab taotleda iga mittekodanik, kes on viibinud Tais vähem kui 180 päeva kalendriaasta jooksul, ei kuulu ühegi lennuettevõtte meeskonna hulka ja lahkub Taist lennukiga.

Lennukiga – lennureis Tai piires on odav ja mugav. Mitme lennufirma, näiteks Thai Airways International, Bangkok Airways, AirAsia jt, lennukid lendavad 26 linnas paiknevatesse rahvusvahelistesse ja riigisisestesse lennujaamadesse üle kogu riigi. Rongiga – rongiga reisimine on Tais tõhus, odav ja mugav (vastavalt Aasia standarditele). Taimaad läbib laialdane raudteevõrgustik, mille keskpunktiks on Bangkok. Kolm raudteeliini ühendavad Chiang Mai (põhjaliin), Nong Khai (kirdeliin) ja Singapuri läbides Malaysias asuva Butterworthi ja Kuala Lumpuri (lõunaliin). Hiljuti avati raudteeliin ka Bangkoki ja Kambodža piiril asuva Aranyapratheti vahel. Riigisisestel ekspressrongidel on esimese, teise ja kolmanda klassi vagunid. Lühemate vahemaade puhul kasutatavad aeglasemad rongid võivad koosneda vaid kolmanda klassi vagunitest. Maanteed mööda – kogu riik on kaetud kaasaegse kiirteede võrgustikuga, mis läbib kõiki riigi piirkondi. Kohalikud konditsioneeriga varustatud bussid on kõige sagedamini kasutatavad liiklusvahendeid. Odav ja mugav bussiliiklus on tihe kõigis suuremates linnades. Bangkokis on kolm suuremat bussijaama: Bangkoki Põhja bussijaam (Mochit Bus Terminal ), Kamphaengpheti tänaval; Lõunajaam (Sai Tai Mai) Pinklao-Nakhon Chaisi tänaval ja Idajaam (Ekamai), Sukhumwiti tänaval.

Köök

Tai köök on unikaalne, seal kasutatakse arvukalt vürtse ja koostisosi, mis annavad igale roale erilise maitse. Toitudes segunevad sageli nii terav, hapu, magus kui ka soolane maitse. Tüüpiline Tai toidukord koosneb supist, salatist, kalast, riisist, juurviljadest, ning vahel kuulub sinna ka liha: sealiha, kanaliha või loomaliha. Tai köök ühendab parima nii Hiina kui ka India kulinaarsetest traditsioonidest: nuudlid, karri, magusad ja hapud road ning eksootilised vürtsid. Toiduõued ehk toidukeskused, mis tavaliselt paiknevad suurtel ostutänavatel või traditsioonilistel turgudel, on tailaste igapäevased peatumispaigad. Seal on arvukalt lette, kus pakutakse kõikvõimalikke erinevaid rahvusroogasid.

Tänapäeval on traditsioonilised Tai toidud Tom Yam Kung (sidrunheinaga maitsestatud vürtsikas supp värskete krevettidega) ja Phat Thai (Tai stiilis nuudlid) üleilmselt tuntud ja üha rohkem inimesi soovib tundma õppida maailma ühe populaarsema köögikunsti aluseid. Unustage tuhanded kokaraamatud ja katsetage autentse Tai toidu valmistamist ise – selleks on kokanduskoolid (cooking class). Kokanduskursuste valikmenüü on mitmekesine, toidu tegemise õppimisega kaasneb ka sisseostude tegemine kohalikul värskete toiduainete turul.

Toidulaua etikett

Söömine on Tai igapäevaelus eelkõige tähtis sotsiaalne sündmus. Õigete lauanõude kasutamine ja õiged söömisviisid äratavad tailastes suurt lugupidamist. Kahvlit kasutatakse vaid väiksema koguse toidu lükkamiseks lusikale, mis on ainuke söögiriist, mida suhu pistetakse. Tailaste jaoks on toidu suhupanek kahvliga sama halb komme kui lääne kultuuris selleks noa kasutamine. Nuudlite söömisel kasutatakse pulki.

SPA, iluravi, massaaž

Tais asuvad mõned maailma parimad spaad. Taimaast on saanud kogu maailma „ilupuhkuste“ pealinn, riik on Kagu-Aasia juhtiv spaaturismi sihtkoht.  Rahulikus ümbruskonnas, sageli rohelusest lokkavates aedades, metsikus džunglis või mererannas asuvates Tai spaades antakse uus tähendus holistliku filosoofia õpetusele. Ravimeetodid hõlmavad nii idamaade iidseid meetodeid kui ka Euroopa noorendusravi alla kuuluvaid lõõgastumise tehnikaid. Paljud suuremad hotellid ja noorendamisele keskenduvad kuurordid paiknevad Hua Hinis, Phuketil ja Koh Samui saarel. Kui läänemaailmas praktiseeritav rootsi klassikalist massaaži peetakse eelkõige lõõgastusmeetodiks, siis tai massaaž on pigem ravikunst. Tai massaaži tehes keskendub masseerija üle kogu inimkeha paiknevatele kindlatele survepunktidele, millesse on koondunud suured energiavarud. Selle energia vabastamise ja kehas ühtlase jaotumise tegajärjel loodaval tasakaalul põhinebki tai massaaž. Veel enam, paljud inimesed tulevad Taisse hambaid ravima. Jah, Bangkokis tegutseb isegi hambaspaa. Mõistlike hindade eest saab siin kvaliteetset hambaravi, säästetud raha eest saab endale lubada muid puhkusemõnusid.

Loomulik ravi ja budistlik meditatsioon

Keha ja vaimu koostegutsemist tervisliku tasakaalu saavutamiseks peavad tailased oma elu loomulikuks osaks ja ülesandeks. Praktiseeritakse budismi, mille üheks iseloomulikuks osaks on mediteerimine. Taid külastavatel inimestel on võimalik õppida meditatsiooni põhialuseid nii Bangkokis kui mujal. Üks peamisi meditatsioonikeskusi on Suan Mok, 120 aakri suurusel metsaalal asuv tempel Chaiya maakonnas Surat Thani provintsis, umbes 600 km Bangkokist lõunas. Keskus meelitab kohale mediteerijaid kogu maailmast.

Hotellid

Majutusvõimalused on Tai erinevates kuurortides on äärmiselt mitmekesised, ulatudes üliluksuslikest kuurortidest lihtsate hosteliteni. Hotellide täielikku nimekirja, mida Tais soovitame, saate uurida allpool:

… või tutvuge hotellide pakkumistega, mida leiate vasakult “Majutus” menüüst. Juhul kui teil on erisoove kindla hotelli või Villa kohta, võtke meiega ühendust läbi kontaktvormi.

Populaarseimad hotellid Tais

 1. Novotel Bangkok Sukhumvit 4* – Bangkok, Sukhumviti piirkond
 2. Park Plaza Soi 18 4* – Bangkok, Sukhumviti piirkond
 3. Sugar Marina Art 4* – Phuket, Karon rannapiirkond
 4. Sugar Marina Fashion 4* – Phuket, Kata rannapiirkond
 5. Centara Koh Chang Tropicana 4* – Koh Chang, Klong Prao
 6. Dewa Koh Chang 4* – Koh Chang, Klong Prao
 7. Chai Chet Resort 4* – Koh Chang, Klong Prao
 8. Krabi Tipa Resort 4* – Krabi, Ao Nang
 9. Fifth Jomtien Pattaya 4* – Pattaya, Jomtien
 10. Deevana Patong Resort & SPA 4* – Phuket, Patong

Hotelli tellimiseks palume Teil saata päring koos täpsustava informatsiooniga.

Populaarseimad ekskursioonid Tais

 1. Templid Bangkokis – Bangkok
 2. Templid ja Kuningaloss – Bangkok
 3. Ülevaatlik ekskursioon Pattayal – Pattaya
 4. Kwai jõgi (üheks päevaks) algusega Bangkokist või Pattayalt – Konchanaburi
 5. Ülevaatlik ekskursioon Koh Chang saarel – Koh Chang
 6. Kruiis 4-le või 5-le saarele – Koh Chang
 7. Õhtusöök kohalikus restoranis ja mangroovimetsad – Koh Chang
 8. Jalgrattatuur Bangkokis – Bangkok
 9. Ülevaatlik ekskursioon Chiangmais – Chiangmai
 10. Kruiis õhtusöögiga Chao Phraya jõel – Bangkok

Ekskursiooni tellimiseks palume Teil saata päring koos täpsustava informatsiooniga.

Populaarseimad transfeerid Tais

 1. Bangkok – Pattaya
 2. Bangkok – Koh Chang
 3. Pattaya – Koh Chang
 4. Koh Chang – Siemreap (Kambodza)
 5. Pattaya – Siemreap (Kambodza)
 6. Phuket – Krabi
 7. Krabi – Koh Lanta

Transfeeri tellimiseks palume Teil saata päring koos täpsustava informatsiooniga.

Ekskursioonid ja transfeerid

Pakume mitmeid erinevaid ekskursioone ja erinevaid transfeere individuaalreisijatele ja rühmadele. Ära lase ennast ära eksitada! Kuluta oma aeg targalt ja huvitavalt! Küsi meilt pakkumist valmis ekskursiooniprogrammile läbi alloleva kontaktvormi.

Riik Thailand

Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Accommodation_Helper::build_accommodations_search_where() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Accommodation_Helper::build_accommodations_search_join() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Accommodation_Helper::build_accommodations_search_groupby() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Accommodation_Helper::build_accommodations_search_orderby() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Accommodation_Helper::build_accommodations_search_fields() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Hotellide valikuga saate tutvuda sihtkoha üldises kirjelduses.


Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Tour_Helper::tours_search_where() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Tour_Helper::tours_search_groupby() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Tour_Helper::build_tours_search_orderby() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Tour_Helper::tours_search_fields() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Ekskursioonide ning ekskursiooniprogrammide pakkumised.

Individuaalkliendile ja rühmadele pakume erinevaid transpordivõimalusi Tais ja erinevaid transfeere erinevate piirkondade vahel. Transfeeri hinnapakkumise saamiseks palume võtta meiega ühendust läbi alloleva kontaktvormi:

  Viisainfo

  Sihtkoht: TAI
  Embassy of the Kingdom of Thailand
  Aadress: Bulevardi 12, 00120 Helsinki / Finland
  Telefon: + 358 9 61226410 / +358 9 61226415
  E-mail: info@thaiembassy.fi
  Koduleht: http://www.thaiembassy.org


  Eesti kodaniku pass: viisavaba kuni 30-ks päevaks (kui riiki saabudatkse lennukiga)
  Vene kodaniku pass, olemas elamisluba Eestis: viisavaba kuni 30-ks päevaks (kui riiki saabudatkse lennukiga)
  Eesti hall välismaalase pass (olemas elamisluba Eestis): viisa vajalik. Viisat saab taotleda ainult saatkonnast Helsingis
  Passi minimaalne kehtivusaeg: vähemalt 6 kuud pärast Taisse sisenemist


  Vajalikud dokumendid riiki sisenemisel:
  – pass, kehtiv vähemalt 6 kuud alates Taisse sisenemise kuupäevast
  – edasi- tagasi lennupiletid
  – piisavad rahalised vahendid: 10 000 Bahti inimese kohta või 20 000 Bahti pere kohta
  – soovitav on tervise- ja reisikindlustus