Koh Samui

Koh Samui

Things to do - general

Koh Samui

Esialgu sattus Koh Samui turismikaardile tänu seljakotiränduritele, kes püüdlesid „tagasi loodusesse“ elulaadi poole.  Koh Samui, kuhu saab lennukiga Bangkokist, on Surat Thani ranniku lähedal Tai lahes paiknev saar, mis võistleb sõbralikult Phuketiga riigi populaarseima rannapuhkuse sihtkoha tiitli pärast.

Sarnaselt Phuketiga on looduse ilu kombineeritud väga kõrgete standarditega hotellidega, spaadega ja muude turismirajatistega, mis võimaldavad veeta täiusliku päikesepuhkuse koos luksusliku majutuse, meelelahutuse ja toidu nautimisega.

Koh Samui, kuningriigi suuruselt kolmas saar Phuketi ja Koh Changi järel, asub 84 km kaugusel maismaast ja hõlmab 247 ruutkilomeetrit. Idast läände kulgeb mäeahelik, enamus sisemaast on kaetud metsaste mägede ja kookospähklikasvandustega, rannajoonel asuvad aga palmidega palistatud rannad ja vaiksed abajad. Samui mitmekesine topograafia annab võimaluse veeta siin, vastavalt eelistustele, väga erinevas stiilis puhkust. Kõige kuulsamad ja äärmiselt populaarsed rannad on idarannikul asuvad Chaweng ja Lamai, mis kujutavad endast pikki majesteetlikke liivarandu rohkearvuliste hotellide, restoranide, kaupluste, baaride ja diskodega. Samas pakuvad lõunas, läänes ja põhjas paiknevad väiksemad rannad ja abajad rahulikumat ümbrust otsivale puhkajale sobivaid pelgupaiku. Lisaks on igal paigal ainuomane iseloom ja õhustik, mis pakub saarel ringi reisides maastikupildis värskendavat vaheldust. Samui kui suurepäraste puhkerajatistega klassikaline troopiline saar täidab unistuse ideaalsest puhkusest. Bangkok Airways, Nok Air lendavad mitu korda päevas Koh Samuile nii Bangkokist kui Phuketist.

Hotellid

Majutusvõimalused on Koh Samuil äärmiselt mitmekesised, ulatudes üliluksuslikest kuurortidest lihtsate rannabangaloteni. Juhul kui teil on erisoove kindla hotelli või Villa kohta, võtke meiega ühendust läbi kontaktvormi.

Spa, iluravi, massaaž

Taimaast on saanud kogu maailma „ilupuhkuste“ pealinn, riik on Kagu-Aasia juhtiv spaaturismi sihtkoht. Tais asuvad mõned maailma parimad spaad. Rahulikus ümbruskonnas, sageli rohelusest lokkavates aedades, metsikus džunglis või mererannas asuvates Tai spaades antakse uus tähendus holistliku filosoofia õpetusele. Ravimeetodid hõlmavad nii idamaade iidseid meetodeid kui ka Euroopa noorendusravi alla kuuluvaid lõõgastumise tehnikaid. Paljud suuremad hotellid ja noorendamisele keskenduvad kuurordid paiknevad Hua Hinis, Phuketil ja Koh Samui saarel. Kui läänemaailmas praktiseeritav rootsi klassikalist massaaži peetakse eelkõige lõõgastusmeetodiks, siis tai massaaž on pigem ravikunst. Tai massaaži tehes keskendub masseerija üle kogu inimkeha paiknevatele kindlatele survepunktidele, millesse on koondunud suured energiavarud. Selle energia vabastamise ja kehas ühtlase jaotumise tegajärjel loodaval tasakaalul põhinebki tai massaaž. Veel enam, paljud inimesed tulevad Taisse hambaid ravima. Jah, Bangkokis tegutseb isegi hambaspaa. Mõistlike hindade eest saab siin kvaliteetset hambaravi, säästetud raha eest saab endale lubada muid puhkusemõnusid.

Mida teha

– Pidutseda Lamai ja/või Chaweng Beach piirkonnas
– Sealsamas võib läbi jalutada kohalikest poodidest ning avastada enda jaoks midagi uut ja paeluvat
– Rentida mootoratas ja teha saarel üks korralik sõit ning avastada põnevaid kohti
– Tutvuda kohalike kohvikute ja söögikohtadega
– Käia džunglis ja nn terviseradadel
– Jalutada mööda pikka rannajoont
– Imetleda õhtuti kauneid päikeseloojanguid
– Lugeda raamatut oma bangalo terrassil
– Lubada endale üks korralik SPA seanss
– Või lasta niisama päiksel oma kehale pai teha ja oleskleda

Koh Samui rannapiirkonnad

Plussid ja miinused – kus peatuda, mida teha ja kuhu minna?

Lamai Beach
– populaarne piirkond!
– hea ujumiseks;
– puhas ja sügav vesi
– liivane merepõhi
– hästi arenenud infrastruktuur

Ilmselt kõige populaarsem rannapiirkond saarel! Siia tullakse, et nautida rannapuhkust ja väga õige! Tingimused on siin suurepärased: kristallsinine vesi, piisavalt sügav, puhas ja ilus. Rannajoone pikkus on ca 4-5 km. Piisavalt lai rannajoon, puhta liivaga mille värvus on heledalt-kuldne, peaaegu valge. Isegi mõõna ajal vesi ei lähe väga kaugele nii et ujuda saab siin koguaeg. Detsembrist veebruarini võib siin piirkonnas kohata suuri laineid. Kõige mugavam ujumiseks on ranna keskosa, sest siin ei kohtua kive, koralle ega meresiile, neid võib kohata rannapiirkonna äärtes.

Lamai rand meeldib kõikidele, siia tullakse peredega, pulmareisile ja mesinädalatele, noored pidutsevad ja tegelevad veespordiga, vanemad eas inimesed niisama nautivad oma puhkust. Väga rahulikuks piirkonnaks Lamai randa ei saa nimetada, pigem on see pidevalt liikluses, kiire elutempoga kuurort. Selles piirkonnas on laias valikus hotelle, maju ja Villasid nii lühikeseks perioodiks kui pikaajaliseks. Nii nagu igalpool, mida lähemale merele, seda kallim on hotell või majutusasutus kuid kui otsida kohta kus peatuda natuke kaugemal rannast, võib leida isegi väga soodsa varianti, mis Koh Samui jaoks väga ebatavaline. Lamai rannas on erinevaid hotelle, alustades tavalistest bangalotest kuni luksuslike hotellideni. Sama kehtib ka Villade kohta, siin piirkonnas majutus Villades võib osutuda väga soodsaks, eriti kui puhkate tavapäraselt suuremaga seltskonnaga. Selles piirkonnas on olemas „7-11“ ning „Family Mart“ poed, üldiselt palju meelelahutuskohti, poode, restorane. Lamai rannapiirkond sobib kõikidele reisijatele ning turistide seast on Lamai populaarne.

Bang Kao
– ujumiseks ei ole antud piirkond kõige parem valik
– ilus loodus
– vaated
– Budistlikud vaatamisväärsused

Bang Kao rand asub saare lõunaosas, selle rannajoon ulatub kuni 3 km. Siin kasvab palju palme ning ilusaid vaateid kuid rand iseenesest ei ole ujumiseks väga hea. Siin on madal vesi, ranna põhja osas madal vesi ulatub kuni 400 m rannast. Merepõhi on kivine, kohati mudane. Rannapiirkonnas on kohati palju prahti. Saare populaarsemad rannad Lamai ja Chaweng jäävad siit vastavalt 10 ja 20 km kaugusele. Tundub, et Bang Kao on kohalike elanike seast populaarne kuid mitte turistidele. Juhul kui rendite mootorratta, see piirkond on siiski avastamisväärt, kuid siin piirkonnas valitsev vaikus, tühjus ja kodutud koerad võib korraks tunda hirmuäratav.

Bang Makham
– selle piirkonna miinused – madal vesi, ujumiseks ei ole kõige parem valik, praht
– imelised panoraamvaated
– avarus
– reisisadam on siin samas piirkonnas

Ranna ehk liivaplatoo ilmub siin vaid mõõna ajal, muul ajal on see kitsas rannajoon, kus kohtab prügi ja mustust (kõik see ei ole üllatuseks saare lääne osas). Mõõna ajal vesi läheb kaugele ära, selleks et selleni jõuda ja saada vette kasvõi põlvedeni, peab ära jalutama mõnikümmend meetrit. Merepõhi kohati mudane ja kivine, mis teeb selle piirkonna ujumiseks kõlbmatuks. Kaugel rannast merepõhi muutub ilusaks, liivaseks. Siin piirkonnas avanevad ilusad panoraamvaated ja õhtuti on siin kenad päikeseloojangud. Siin rannapiirkonnas ei kohta nii palju turiste, enamuses on kohalikud, kalamehed. Luksuslikud ja hea kvaliteediga majutusasutused siit puuduvad täielikult, nende asemel kohtub kohalike elanike ehitised ja majakesed. Isegi kui see koht tundub „mahajäetud“, siiski selle piirkonna lõuna osas on piisavalt baare ja söögikohti, kus pakutakse imelisi hommiku-, lõuna- ja õhtusööke. Hinnatase odavam kui mujal ja imelised vaated on täiesti tasuta. Kuulsad ida ranniku Lamai ja Chaweng rannad jäävad siit ca 40 minutilise autosõidu kaugusele.

Bo Phut
– vesi Bo Phut rannapiirkonnas ei läbipaistev ning aeg ajalt ilmuvad milimallikad
– väga populaarne koht!
– ilusad vaated
– lai valik söögikohti
– ostlemisvõimalused

Rannapiirkond asub saare põhjaosas. Vesi siin ei ole läbipaistev, snorgeldamisest siin kindlasti ei tule midagi välja. Rannaliiv jäme, punakas-kollane. Ujumiseks sobib hästi ranna lääneosa, seal samas asuvad ka erinevad hotellid. Aeg ajalt vetes ilmub palju millimallikaid, seda eriti pärast tormilist ilma ja suuri laineid. Selles piirkonnas valitseb rahulik atmosfäär, siin on laias valikus baare ja söögikohti, palju huvitavaid restorane, käsitööpoode ja butiike. Kunagi ammu oli siin uinuv kaluriküla, tänapäeval kogu see piirkond on muutud lõõgastust pakkuvaks pirkonnaks, kus aeg seisab ja siia tullakse, et nautida hetki.

Chaweng
– rahvarohke, populaarne piirkond, puudub puutumatu loodus, raske leida täiesti vaikne ja privaatne koht
– suurepärased rannapuhkuse võimalused rannapiirkonna keskosas
– mõnus liiv, puhas
– snorgeldamine

Lamai ja Chaweng vahel on raske otsustada kumb parem, kumb populaarsem. Chaweng on sama hea, puhas, ilus kui Lamai. Leidub kõik, mida vaja puhkuse jaoks – mitmed majutusasutused, söögikohad, poed, meelelahutus. Imelised toiduvõimalused. Novembrist jaanuarini meri siin piirkonnas (nagu kogu saare ida osas) võib muuta laineliseks, see võib muuta vee natuke mustaks (sogaseks). Üldiselt see ei sega puhkajaid mitte kunagi, sest aastaringselt, vaatamata ilmale, Chaweng on populaarne rannapiirkond eksootilisel Koh Samuil kus puhata.

Taling Ngam
– koralline põhi, nõrk infrastruktuur
– puutumatu loodus
– parim koht päikeseloojangute nautimiseks
– kõrvalasuvate saartele vaated

Meri ja selle põhi ei ole siin nii hea võrreldes Lamai ja Chaweng randadega. Selle piirkonna miinused on madal vesi ja mitte kõlblik paljajalu jaoks merepõhi. Mõõnu ajal vesi võib ära minna kuni 1km kaugusele, mis avab tühja platoo, mille peal võib jalutada. Kuid veetõusu ajal, vett ei tule nii plaju, et siin oleksid head tingimused ujumiseks, lisaks sellele mudane ja kohati koralline merepõhi, koos erinevate mereelukatega muudab siin ujumise tõesti ebamugavaks. Vaatamata kõikidele ülalpool nimetatud miinustele, siiski Taling Ngam pakub midagi tõesti erilist. Võtke kajak või paat ja tehke üks mõnus „kruiis“. Natukese aja pärast, nii kui kõik ebamugavused vees on möödunud, teile avab uskumatu vaade! Kristallsinine vesi, huvitav veealune maailm – imeliselt ilus! Siin piirkonnas olles peab arvestama siiski sellega, et tegemist on puutumatu (metsiku) loodusega, rannajoon puhastatakse ja koristatakse siin vaid üksikute restoranide territooriumitel ning üksikutel hotellides, mis siin asuvad.

Kokkuvõttes Taling Ngam on metsik, puutumatu rannapiirkond Koh Samui edelarannikul. Siin kohtub vähe turiste, kuid leidub vaikust, rahu, imeline loodus ja hingematvad päikeseloojangud. Viimased on siin nii võrratud, et seda näha tahakse iga õhtu, istudes kohalikus baaris-restoranis ja nautides neid võrratuid ja kordumatuid värvimänge – 100% romantikat, muid sõnu pole vaja.

Natien
– asub eemal turismipiirkonnast
– imelised vaated

Selle ranna liiv on pehme ja hele, just selline millest unistatakse, kui mõeldakse „Bounty“ rannaparadiisi peale. Kohati imelise liivavaated rikutakse suurte kividega, mis paistavad veest ja surnud korallidega. Vaatamata sellele, kui ilus on siin loodus ja rannapiirkond, kahjuks ujumiseks see ei sobi üldse. Mõõna ajal vesi läheb kaugele-kaugele. Kui ujumiseks see piirkond ei ole kõige parem, siis mõõna ajal jalutada platool on väga huvitav tegevus. Nautida päikest ja seda avaruse tunnet, mis sind ümbritseb – võimas tunne! Jalutamiseks päikesekaitsekreem ja spetsiaalsed sussid tulevad kindlasti kasuks ja abiks. Selle ranna puhtuse kohta annab paremat soovida , siin on sama olukord kui Taling Ngam rannas. Tegemist siiski puutumatu ja metsiku rannapiirkonnaga, sellepärast osaliselt koristatakse vaid neid territooriumeid, mis kuuluvad hotellile või mõnele söögikohale.

Kokkuvõttes Natien rannapiirkond on üle kogu koh Samui saare kõige ilusam! Kui kahjuks ujumiseks absoluutselt kõlbmatu. Siia tullakse, et nautida vaikust ja loodust, jalutada mõõna ajal platoo peal, uurida ja avastada erinevaid mereelukaid, kes jäid näiteks „lõksu“ mõõna ajal … meditatsioon ja pildistamine. Kui oled sellise puhkuse endale eesmärgiks pannud, Natien rannapiirkond peab jääma sinu valikuks!

Thong Tanote
– ujumiseks kõlbmatu, ei ole poode ega restorane
– täiesti lõõgastav atmosfäär
– ilusad vaated
– miinimum naabreid, privaatne

Thong Tanote rand – veel üks ilusa looduse ja ümbruskonnaga rannapiirkond. Kõik on siin väga ilus ja jällegi meri ujumiseks kõlbmatu. Sellised rannad nagu Taling Ngam, Natien ja Thong Tanote – sobivad kõigepealt romantilise puhkuse jaoks, mille jooksul lihtsalt ollakse ja nauditakse hetki, loodust, panoraamvaateid, päikeseloojanguid. Need ranand ei ole ujumiseks kõige parim valik kuid kui soovite nautida ümbritsevat, need isegi võiksid jääda teie valikusse.

Mae Nam
– sogane merevesi
– puhas, lõõgastav atmosfäär
– arenenud infrastruktuur

Mae Nam – ideaalne rand kuid meri nii ideaalne pole. Siin saab ujuda kuid vesi on siin piirkonnas natuke sogane ja aeg ajalt ilmuvad siia millimallikad. Puhkajad eelistavad ujudes olla rannale lähedale. Üldiselt on siin kõik suurepärane, imeline ja ilus! Ilusa värvi rannaliiv, sügav meri. Mae Nam on vaike, hästi arenenud infrastruktuuriga. Siin ei kohtu hullumeelseid meelelahutusekohti, siis kestab ainult sellele piirkonnale võluv atmosfäär. Imelised vaated ja loodus – suurepärane koht kus olla, puhata ja ennast energiaga laadida.

Ekskursioonid

Pakume mitmeid väljasõite saartele, kruiise saarte vahel, sukeldumis- ja snorgeldamisreise, saareekskursioone ja palju palju muud … Ära lase ennast suurel saarel ära eksitada! Kuluta oma aeg targalt ja huvitavalt! Küsi meilt pakkumist valmis ekskursiooniprogrammile või majutusele läbi alloleva kontaktvormi:

Riik Thailand

Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Accommodation_Helper::build_accommodations_search_where() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Accommodation_Helper::build_accommodations_search_join() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Accommodation_Helper::build_accommodations_search_groupby() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Accommodation_Helper::build_accommodations_search_orderby() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Accommodation_Helper::build_accommodations_search_fields() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Hotellide valikuga saate tutvuda sihtkoha üldises kirjelduses.


Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Tour_Helper::tours_search_where() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Tour_Helper::tours_search_groupby() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Tour_Helper::build_tours_search_orderby() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Warning: Parameter 2 to BookYourTravel_Tour_Helper::tours_search_fields() expected to be a reference, value given in /data03/virt51650/domeenid/www.skyekspert.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Ekskursioonide ning ekskursiooniprogrammide pakkumised.

Saare ekskursioon

Samui saare ekskursioon (09:30-12:00)

Hind alates 65 EUR inimese kohta (min 2 inimest)


Pakume mitmeid väljasõite saartele, kruiise saarte vahel, sukeldumis- ja snorgeldamisreise, saareekskursioone ja palju palju muud ... Ära lase ennast suurel saarel ära eksitada! Kuluta oma aeg targalt ja huvitavalt! Küsi meilt pakkumist valmis ekskursiooniprogrammile läbi alloleva kontaktvormi:

    Individuaalkliendile ja rühmadele pakume erinevaid transpordivõimalusi ja transfeere Koh Samui saarel, samuti transfeere erinevate piirkondade vahel. Transfeeri hinnapakkumise saamiseks palume võtta meiega ühendust läbi alloleva kontaktvormi: