Hanoi

Hanoi

Things to do - general

Hanoi, Vietnami pealinn, meelitab enda juurde oma järvede, varjuliste tänavate ja roheliste parkidega

Hanoi on segu eksootilisest vanast ja dünaamilisest kaasaegsest Aasiast. Turistid armastavad seda linna eelkõige seetõttu, et siin on palju rohelust ning erinevates linnaosades saab tutvuda nii ajaloolise kultuuriga kui saada osa kaasaegsest elurütmist. Vietnami põhjaosas asuvas pealinnas on segunenud lääne ja ida kultuurid, Hiina traditsioonid ja Prantsuse arhitektuur. Linn on jaotatud seitsmeks kvartaliks. Populaarseim on Vana Kvartal (ehk Vanalinn) – kitsate tänavate labürint,  kus toimub kauplemine. Hanoi jääb oma populaarsuselt Ho Chi Minh´ile pisut alla ja seetõttu pole siin ohtu turistide massidesse ära eksida. Võib omapäi mööda kitsaid linnatänavaid jalutada ning kohalikku kultuuri ja elustiili nautida. Enamus reisijaid teeb linnas päevase peatuse enne Halongi lahe külastamist, ent pealinn on väärt, et peatuda seal pikemalt.

Kuidas, millal sõita?

Kuna Hanoi on Vietnami pealinn, saab siia Euroopast otselennuga, näiteks lendavad siia hooajaliselt Lufthansa, Turkish Airlines, Finnair, Aeroflot ja teised tuntud lennufirmad. Eestist pakub kõige mugavama lennuvõimaluse Finnair; otselennud Helsingist toimuvad hooajaliselt, kuid aastaringselt on võimalik Hanoisse lennata Helsingist ümberistumisega Hong Kong’is, Bangkok’is, Kuala Lumpur ’is ja teistes Aasia riikides.

Kliima

Kevad on Hanoi külastamiseks kõige parem aeg, vaatamata sellele, et võib esineda lühiajalisi sadusi. Talvekuudel võib temperatuur langeda 17 kraadini ja jääda öösitsi veelgi madalamaks.

Hotellid

Majutusvõimalused on Hanois äärmiselt mitmekesised, ulatudes üliluksuslikest kuurortidest lihtsate hosteliteni. Hotellide täielikku nimekirja, mida selles suures linnas soovitame, saate uurida allpool:

Ekskursioonid

Pakume mitmeid erinevaid ekskursioone Hanoi linnas:

  • Linnaekskursioonid
  • Templite ja erinevate turgude külastused
  • SPA-külastused
  • … ja palju palju muud …

Ära lase ennast suurel linnal ära eksitada! Kuluta oma aeg targalt ja huvitavalt! Küsi meilt pakkumist valmis ekskursiooniprogrammile läbi alloleva kontaktvormi.

Mida teha?

HANOI TURUD
Hanois olles tuleb kindlasti külastada vähemalt üht kohalikku turgu – turud on siin tõesti eksootilised, tulvil emotsionaalsest avastamisrõõmust ning annavad silmaringi laiendava reisikogemuse. Kaubavalik on lai, hinnad madalad. Populaarsed on Hang Da ja Cho Hom turud. Lisaks päevastele turgudele on avatud ka ööturud (night markets), mis avatakse tavaliselt mitte varem kui 19.00, kauplemine ja kauba üle tingimine kestavad seal hiliste öötundideni.

Hanoi kõige populaarsem turismiobjekt on Hoan Kiem järv, mis asub linna südames. Järve keskel on kaks saart, millest ühele viib punane sild – sellel saarel asuvas templis võib näha kilpkonna topist. Vana legendi kohaselt elas järves kilpkonn, kes kaitses võlumõõka ning see olevat tema topis. Samas räägitakse, et see legend ei vasta tõele ning et kilpkonn elab endiselt järves ja näitab end aeg-ajalt mõnele turistile.

HANOI VANA KVARTAL
Asub Hoan Kiem järve ääres ning koosneb kitsastest tänavatest. Piirkondon turistide hulgas väga populaarne. Sadu aastaid siin seisnud hooneid püütakse säilitada autentsetena, tänapäeval on enamus neist kasutusel hotellide, poodide ja erinevate söögikohtadena.

LÄÄNE JÄRV (Ho Tay)
Eo ole nii populaarne kui Hoan Kiem, ent on siiski külastamist väärt. Selle järve lähedal asub Chan Quok pagood, mis on Vietnamis üks vanimatest; väidetavalt on see paik riigi suurim budismikeskus.

PRANTSUSE KVARTAL (Ba Dinh)
Linna elurajoon, kus XIX-XX sajandil elasid Prantsuse kolonisaatorid, kes jätsid endast siia maha palju ilusaid koloniaalstiilis ehitisi. Seda paika võiks ka nimetada: Väike Euroopa suures Aasia linnas.

HALONG
Vaieldamatult Põhja-Vietnami kõige populaarsem turismiobjekt. Kujutage ette, kuidas kolmtuhat saart ja saarekest sinise merevee põhjast justkui üles kerkivad – see on nagu võrratu kunstiteos, hindamatu skulptuuride kogu! Siia tullakse, et nautida imelisi vaatepilte. Tavaliselt veedakse siin aega kruiisidel, mis võivad kesta mõnest tunnist paari päevani. Alates aastast 1994 kuulub see paik UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Riik Vietnam

Hotellide valikuga saate tutvuda sihtkoha üldises kirjelduses.

Ekskursioonide ning ekskursiooniprogrammide pakkumised.

Transfeeri hinnapakkumise saamiseks palume võtta meiega ühendust läbi alloleva kontaktvormi: