Puhkus Balil, soodsad reisivõimalused

Puhkus Balil

Puhkus Balil

Eksootiline, salapärane, unistuste saar …

Jumalate saar – Bali on on pikka aega meelitanud külastajaid üle kogu Maailma, kes on huvitatud eksootilisest puhkusest, mõtete selginemisest ja hinge rahustamisest. Maa, kultuur, päike ja meri toimivad siin suurepärases harmoonias. Saarele saabumise punktiks on Denpasar, just siit alustavad kõik külastajad oma puhkuse teekonda. Bali saarel on mitmeid erinevaid piirkondi, mida külastada ja avastada – moodne Seminyak, luksuslik Nusa Dua, alati rahvarohke Kuta, vaikne Sanur või “roheline” Ubud – lõõgastumine ja puhkuse nautimine siin saarel on kõikjal lihtne. Sajanditega täiustunud Indoneesia oma kaubamärk hinduism on märgatav kohalike elanike igapäevaelus ja kultuuris.

✓ Koostades puhkuste kavasid, oleme aktiivselt propageerinud ka nn. kombineeritud puhkust, kus puhkuse jooksul vahetatakse majutuspaiku. Vahetada võib nii piirkondi kui ka lihtsalt hotelle. Kuna Bali on äärmiselt mitmekesine, on kombineeritud puhkus toonud meile väga head tagasisidet meie klientidelt  Soovitame kõigil kasvõi paarpäeva veeta Ubudis, et tunnetada Bali nõiduslikku külgetõmmet, näha ja teha pilte kuulsatest paikadest nagu otse kuristiku kohal asuvast Bali Swing´i kiigest,  Tegallalangi riisiterrassidest ja ahvidest pühas ahvimetsas (Monkey Forest).

Unistad eksootilisest puhkusest?

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi ning tänu meie suurele reisikogemusele Aasias saame koostada Teile huvitava reisimarsruudi ja puhkuseprogrammi. Skyekspert – parimad ja huvitavaimad reisipakkumised, mugavad hotellid ja parim teenindus Aasias.

Küsige meilt pakkumist soovitud sihtkohale ja reisiperioodile!

Erisoovid? Erisoovid hotelli, ekskursiooni, SPA, villa kohta? Meil on kõik olemas! Küsige pakkumist endale sobivamaks reisiperioodiks – saadame Teile hinnapakkumise esimesel võimalusel!

Tervis – üha enam reisitakse eksootilisematesse sihtkohtadesse ning võimalikud nakkushaigused huvitavad enamasti kõiki reisijaid. Seepärast tasub teada, millal ja mille vastu end vaktsineerida. Nakkushaigusi vältimiseks, tuleks vähemalt 4 nädalat enne reisi algust pöörduda perearsti poole või reisimeditsiini kabinetti. Arsti juures tuleks läbida tervisekontroll, vajadusel lasta end vaktsineerida ning uurida, mida veel saab reisil enda tervise kaitseks ette võtta. Lisainfot reisivaktsineerimisest saate lugeda siit >>>

Bali saarel tuleb olla ülimalt ettevaatlik džunglites – seal võib kohata skorpione, mürkmadusid, ämblikke ning ka metsloomi. Väga ettevaatlik tuleb olla saarel elavate ahvidega. Kuigi nad on turistidega harjunud, on nad siiski metsloomad. Rangelt on keelatud kraanivee joomine. Ka hammaste pesemiseks peab vesi olema keedetud, steriliseeritud või hoopiski pudelivesi. Pudelivesi on saadaval ka kõige väiksemates poodides. Toiduaineid soovitame osta supermarketitest. Erakordselt ettevaatlik tuleb olla päiksega. Troopilise kliimaga harjumatul inimesel on päikesepõletus kerge tulema. Kasutada tuleb tugeva faktoriga kaitsekreeme ja kanda peakatet.

Enne väljalendu – kontrollige järgmiste dokumentide olemasolu:
✓ Pass, mis peab kehtima vähemalt kuus kuud peale reisilt naasmise kuupäeva
✓ Lennupiletid
✓ Kindlustus
✓ Hotellivoucherid

Tollieeskirjad – peale maandumist Indoneesias väljastatakse teile immigratsioonikaart, mis tuleb täita ning kindlasti alles hoida reisi lõpuni. Turist võib maale tuua:

✓ Isiklikud esemed
✓ Kuni 1 l alkoholi
✓ Kuni 200 sigaretti
✓ Mõistliku koguse parfümeeriat

Ajavöönd – aeg Balil on Eesti ajast vastavalt aastaajale  viis  või kuus tundi ees.
Keel – ametlikuks keeleks on indoneesia (bahasa keel), turismipiirkondades on laialt levinud ka inglise keel.
Valuuta – rahvuslik valuuta on Indoneesia ruupia (IDR). Raha vahetatakse hotellides, vahetuspunktides, pankades, postkontorites ning lennujaamas. Ruupia kurss pole stabiilne ning on umbes 17 000 IDR ühe euro eest. Soodsaim on kurss ametlikes vahetuspunkides. Tänaval pole mõistlik raha vahetada. Meie esindaja aitab teid hea meelega rahavahetuse küsimuste puhul. Krediitkaarte saab Indoneesias kasutada suurtes hotellides, kauplustes ning autorendi firmades. Populaarsemad krediitkaardid on Visa, Mastercard ja American Express.
Hotellis – sisseregistreerimine hotelli algab vastavalt rahvusvahelistele reeglitele enamasti kell 14.00, aga vahel ka kell 15.00. Toad tuleb vabastada lahkumispäeval enne kella 12.00 päeval. Juhul kui teie reis saabub Balile kas varahommikul ja väljub hilisõhtul, soovitame tellida vastavalt varase check-in´i  või hilise check-out´i. Lisatasu selle teenuse eest sõltub majutajast, selle suuruse saab täpsustada, kui vormistame puhkusepaketi ostu. Kui olete oma numbritoas asuvast minibaarist jooke tarvitanud, tuleb nende eest tasuda hotellist välja registreerimisel. Erandiks on vaid hotellid, kus minibaar kuulub paketi hinna sisse. Sellisel juhul on vastav märge teile väljastatud hotellivoucheril. Dokumendid ja väärtuslikud esemed asetage seifi.
Sanitaar- ja hügieenireeglid – kasutage garanteeritult ohutuid jooke (kas keedetud või tehasepakendis). Vältige nn. kahtlasi toiduaineid isegi, kui nad näivad ahvatlevad. Järgige elementaarseid hügieenireegleid – peske käsi ja puuvilju enne söömist ohutu veega. Esimesel kolmel päeval ärge liialdage puu- ja juurviljadega, ärge kunagi sööge termiliselt töötlemata liha ega mereande. Kasutage spetsiaalseid desinfitseerivaid geele ja salvrätte, mida saab osta apteegist.
Päevitamine – päevitada on soovitav enne kella 11 hommikul või pärast kella 16 õhtupoolikul. Kasutage kõrge faktoriga päikesekaitset ja ärge unustage, et ka päikesekreemi tarvitades, tuleb olla ettevaatlik! Soovitav on kanda peakatet.
Ekskursioonid – teie ohutuse tagamiseks soovitame kasutada ainult kontrollitud giidide ja firmade teenuseid. Soovitame tellida ekskursioonid varakult, koos puhkusepaketi ostuga.
Sisseostud – turistide hulgas on populaarsed kohalike käsitööliste nahast, kullast ning tekstiilist tooted, aga ka olmeelektroonika ja suveniirid. Indoneesias, nagu ka mujal Aasias, saab seda kõike muretseda kauplustest v.a. supermarketid.
Linnatransport – soovitame kasutada taksofirma Blue Bird teenust. Tegemist on suure ettevõttega, mille kõikides autodes on taksomeeter. Võite ka hinnas kokku leppida ja tasuda kokkulepitud summa.
Rahvuslik eripära ja traditsioonid – kui olete saabunud Indoneesiasse, austage kohaliku rahva tavasid ja kombeid. See, mis meile võib tunduda igapäevane, ei pruugi olla mõistetav ning võib olla arusaamatu ja võõrastav kohalikele elanikele (ning vastupidi). Enne hindu templite külastamist, tutvuge selle koha külastamise reeglitega. Kultuslike paikade külastamisel peab riietus olema tagasihoidlik. Ei sobi lühikesed püksid (ka meestel) ega seelikud. Indoneesia igapäevane etikett on rahulik ja lihtne.
Jootraha – ametlikku jootrahasüsteemi Indoneesias ei ole. Restoranides lisatakse enamasti 10% teenustasu automaatselt arvele, seega otsest vajadust jootraha jätta ei ole. Kui seda lisatasu, aga arvel pole ja te olete teenusega rahul, võite jätta ca 10% arve summast jootrahaks. Kui hinnakirjas on summa, millele järgneb kaks plussi (näiteks 10USD ++), siis tähendab see, et hinnale lisatakse riigilõiv 11% ja teenustasu 10%. Ehk siis teil tuleb tasuda 12,1 USD.
Ujumine ja suplemine – praktiliselt igal pool on ujumine ohutu. Kuta rannikul on meri rahutum ja sobib paremini surfamiseks. Nusa Dua rannikul on ookean vaikne ning korallrifid kaitsevad randu suurte ja väikeste kiskjate eest. Hotellid asuvad põhiliselt laguuni servas. Vahel teevad suured lained Kuta ja Seminyaki randadel suplemise ohtlikuks. Kindlasti tuleb järgida kohalike vetelpäästjate käsklusi ning tähele panna lippude värvi, kus punane on keelav, kollane hoiatav ja roheline lubav. Tõus ja mõõn – Bali saart ümbritseb ookean oma tõusude ja mõõnadega. Need nähtused on omased kõikidele ookeaniäärsetele paikadele. Tõusuvesi on seotud Kuu külgetõmbejõuga. Tõus võib vahel randa tuua prahti merelt ning vahel on mõõna ajal vesi selgemast selgem ning maskiga ujumine tõeline nauding.

Eesti kodaniku pass

Indoneesiasse saab turismi eesmärgil siseneda viisavabalt kuni 30-ks päevaks.

Vene kodaniku pass (elamisluba Eestis)

Indoneesiasse saab Eesti (biomeetrilise) passi omanik turismi eesmärgil siseneda viisavabalt kuni 30-ks päevaks.

Eesti hall välismaalase pass (elamisluba Eestis)

Viisa vajalik ning selle saamine pole garanteeritud! Viisa hind 100 EUR ühekordse sisenemisega (enne taotlemist täpsustada üle).
Vajalikud dokumendid:
– pass, kehtiv vähemalt 6 kuud parast Indoneesiasse sisenemist, passis olema vähemalt 5 vaba lehekulge viisa jaoks
– elamisluba Eestis, kehtiv vähemalt 6 kuud parast Indoneesiasse sisenemist
– 1 ankeet
– 2 varvilist passifotot (suurus 4 x 6 cm)
– edasi-tagasi piletite broneering (lennunumbriga!)
– hotelli broneering
– tervisekindlustus
Viisa vormistamise tähtaeg kuni 42 kalendripäeva (umbes 2 kuud). Viisa maksimaalne kehtivus on kuni 30 paeva

Suveperioodiks ja talviste pühade ajaks oleks mõistlik osta pakettreis varakult, kuna suvekuud ning detsember/jaanuar müüvad kiiresti ja hinnad tõusevad märgatavalt. Reisiettevalmistusi on kasulik alustada küllalt vara, et saada soodsaim võimalik hind kogu puhkusepaketile.

✓ Puhkuse planeerimisel Balile Skyekspert’i kaudu, koostame teile täieliku programmi. Püüame leida mugavaima lennuvariandi, arvestades hinda, lennu pikkust ning vahemaandumiste arvu. Milline on keskmine lennuhind? Kõik oleneb hooajast ja broneerimisperioodist. Ehk siis – mida varem pilet broneerida ja tema eest maksta, seda soodsam. Hind jääb sellisel puhul 600-700  euro piiridesse. Viimasel hetkel ostetud pileti hind oletab enamast 900 eurot. Lennufirmadel on sageli ka eripakkumisi, sellisel puhul võib pileti leida isegi 500 euro eest.

Bali on troopilise kliimaga saar, mis asub ekvaatorist lõunapool. Aasta jaguneb kaheks perioodiks: vihmaperioodil, mis kestab novembrist märtsini, on õhuniiskus ja -temperatuur kõrged, eriti saare rannikualadel. Kuiv periood ehk suvi kestab juunist oktoobrini – siis on ilmad soojad, taevas selge ja päevad täis päikest. Suveperioodil on õhuniiskus väiksem ning ilmastikutingimused puhkamiseks ja saare avastamiseks mõnusamad. Ent ka vihmaperioodil puhates ei jää päikesest ilma: vihma sajab enamasti varahommikul või hilisõhtul, päeval on vihm ja äike lühiajalised. Aastaringselt on keskmine õhutemperatuur 30 kraadi – saare troopiline kliima sobib reisimiseks aastaringselt kuid kõige parim aeg on aprill – september.

✓ Ärge arvake, et nn. niiskel perioodil pole mõtet Balile sõita. Nimelt novembrist märtsini sajab vihma peamiselt öösiti ja need vihmahood ei sega teie puhkust sugugi. Võite julgelt valida ükskõik millise kuu Balile sõiduks – suurepärane on siin alati!

Palume pöörata tähelepanu asjaolule, et sisseregistreerimine hotelli algab vastavalt rahvusvahelistele reeglitele enamasti kell 14.00, aga vahel ka kell 15.00. Juhul kui teie reis saabub Balile varahommikul, soovitame tellida varase check-in´i. Lisatasu selle teenuse eest sõltub majutajast, selle suuruse saab täpsustada, kui vormistame puhkusepaketi ostu. Väljaregistreerimine hotellist toimub enne 12.00 päeval. Juhul kui teie reis väljub Balilt hilisõhtul, soovitame tellida hilise check-out’i, mille võimalik lisatasu sõltub samuti majutajast ning selle suuruse saab täpsustada, kui vormistame puhkusepaketi ostu.

Enim broneeritud hotellid ja villad Balil ja Gili saartel

 1. ALAM KUL KUL RESORT 4* – Kuta
 2. AYODYA RESORT 5*, Nusa Dua
 3. VILLA MAHALA HASA (4*), 1 magamistuba – Seminyak
 4. NUSA DUA BEACH HOTEL & SPA 5* – Nusa Dua
 5. GILI AIR LAGOON 4* – Indoneesia, Gili Air saar
 6. GRAND SUNSET GILI AIR 4* – Indoneesia, Gili Air saar
 7. HOTEL TJAMPUHAN & SPA 4* – Bali, Ubud
 8. SAHADEWA RESORT & SPA 4* – Bali, Ubud
 9. NOVOTEL BALI NUSA DUA 5* – Nusa Dua

Majutuse broneerimiseks palume Teil saata päring koos täpsustava informatsiooniga.

Lastega peredele parimad hotellid Balil

 1. BALI DYNASTY RESORT 4+* – Kuta
 2. HARD ROCK BALI HOTEL 4* – Kuta
 3. HOLIDAY INN RESORT BARUNA 5* – Kuta
 4. NOVOTEL BALI NUSA DUA 5* – Nusa Dua
 5. AYODYA RESORT BALI 5* – Nusa Dua
 6. BALI GARDEN BEACH RESORT 4* – Kuta
 7. THE HAVEN SEMINYAK 4* – Seminyak

Pane tähele! Valik Bali hotelle vähem kui 80 EUR öö toa kohta

 1. GRAND INNA KUTA 4* – Kuta, alates 80 EUR toa kohta, hommikusöögiga
 2. KUTA SEAVIEW BOUTIQUE RESORT 4* – Kuta, alates 80 EUR toa kohta, hommikusöögiga
 3. RAMAYANA RESORT & SPA 3* – Kuta, alates 78 EUR toa kohta, hommikuöögiga
 4. OASIS LAGOON SANUR 3* – Sanur, alates 75 EUR toa kohta, hommikusöögiga
 5. SWISS-BELRESORT WATU JIMBAR 4* – Sanur, alates 75 EUR toa kohta, hommikusöögiga
 6. SENSE HOTEL SEMINYAK 4* – Seminyak, hind alates 75 EUR toa kohta, hommikusöögiga
 7. HOTEL PURI TEMPO 3* – Sanur, hind alates 45 EUR toa kohta, hommikusöögiga
 8. MERCURE RESORT SANUR 4* – Sanur, hind alates 76 EUR toa kohta, hommikusöögiga
 9. BALI RANI KUTA 4* – Kuta, hind alates 65 EUR toa kohta, hommikusöögiga
 10. BALI AGUNG VILLAGE 3* – Seminyak, hind alates 65 EUR toa kohta, hommikusöögiga
 11. GRAND IXORA KUTA RESORT 4* – Kuta, hind alates 50 EUR toa kohta, hommikusöögiga

Hinnad alates ning kehtivad reisimisel madalal hooajal. Vastavalt reisiperioodile võib mutuda ka majutuse hind. Aeg ajalt hotellidele kehtivad soodus- ja eripakkumised – täpsema informatsiooni jaoks palume Teil saata hinnapäring soovitud hotellile.

Kõige romantilisemad hotellid Balil – parim valik mesinädalateks!

 1. AYANA RESORT & SPA 5* – Jimbaran, hind alates 356 EUR öö kohta
 2. INTER CONTINENTAL BALI RESORT 5* – Jimbaran, hind alates 200 EUR öö kohta
 3. MAYA UBUD RESORT & SPA 5* – Ubud, hind alates 240 EUR öö kohta
 4. MELIA BALI 5* – Nusa Dua, hind alates 150 EUR öö kohta
 5. AYODIA RESORT 5* – Nusa Dua, hind alates 125 EUR öö kohta

Hinnad alates ning kehtivad reisimisel madalal hooajal. Vastavalt reisiperioodile võib mutuda ka majutuse hind. Aeg ajalt hotellidele kehtivad soodus- ja eripakkumised – täpsema informatsiooni jaoks palume Teil saata hinnapäring soovitud hotellile.

Enim broneeritud ekskursioonid Balil

 1. Tanah Lot tempel ja õhtusöök
 2. Uluwatu tempel ja õhtusöök
 3. Ubud ja riisiterrassid koos lõunasöögiga
 4. Bali populaarseimad templid
 5. Tirta Empul, pühitsetud vee tempel
 6. Kakao kasvandus ja shokolaadivabrik
 7. Päikesetõus Batur vulkaanil

Ekskursiooni broneerimiseks palume Teil saata päring koos täpsustava informatsiooniga.

Parimad SPA’d Bali saarel

Arvatakse, et maailma parimad SPA’d asuvad Tais – nii kindlasti on! Kuid Bali saar, oma luksuslike hotellidega, saab pakkuda tihedat konkurentsi. Tähelepanu! Siin on Bali saare parimate SPA’de nimekiri:

 1. Thermes Marins Spa, hotellis AYANA Resort and Spa Bali 5* – Jimbaran
 2. Lembah Spa, hotellis The Viceroy Bali 5* – Ubud
 3. Riverside Spa, hotlelis Maya Ubud Resort and Spa 5* – Ubud
 4. Mango Tree Spa by L’Occitane, hotellis Kupu Kupu Barong Villas & Tree Spa 5* – Ubud
 5. The Spa, hotellis (villa kompleksis) The Edge 5* – Pecatu
 6. Bulgari Spa, hotellis The Bulgari Resort Bali 5* – Pecatu
 7. Kriya Spa, hotellis The Grand Hyatt Bali 5* – Nusa Dua
 8. Remede Spa, hotellis The St. Regis Bali Resort 5* – Nusa Dua
 9. Away Spa, hotellis W Retreat & Spa Bali 5* – Seminyak
 10. Prana Spa, hotellis The Villas Bali Hotel & Spa 4* – Seminyak

You must be logged in to post a comment.