Eksootiline puhkus Vietnamis – Phan Thiet, Mui Ne, Nha Trang, Da Nang

Puhkus Vietnamis

Puhkus Vietnamis

Vietnam on tõeline Aasias pärl, seda imelist riiki tasub kindlasti külastada! Siin on  erakordsed võimalused aktiivse puhkuse veetmiseks! Võrratud rannad, mõnus kliima, suurepärased hotellid ja mis on kõige tähtsam – kõik on taskukohane! Reisid Vietnami oktoobrist – aprillini. Rannapuhkus Phan Thiet / Mui Ne rannakuurortides. Müük: kuni kohti jätkub. Küsige pakkumist endale sobivamaks reisiperioodiks.

Reisipakkumised Vietnami

Reisi kestus

Pakume reise Vietnami kestusega 10-12-14 ööd, kohapeal. Reisid algusega Tallinnast, Riiast ja Helsingist.

Lennuplaan

Reisid algusega Tallinnast, Riiast või Helsingist, ühe või kahe ümberistumisega (oleneb lennufirmast ning lennuplaanist). Pakume kohalike siselende koostöös Vietnam Airlines või JetStar’iga.

Millal reisida, Vietnami kliima

Umbes kolmandik riigist asub 500 m üle merepinna, kliima on subtroopiline. Aprillist-maist kuni oktoobrini toovad mussoonid siia palavust ja niiskust, välja arvatud piirkonda, mis on kaitstud mägedega.

Ho Chi Minh, Phan Thiet, Mui Ne

Vietnami lõunaosas (Ho Chi Minh’ist kuni Phan Thiet’ini) võib eristada kaht hooaega, niisket ja kuiva. Niiske hooaeg kestab maist novembrini, kõige vihmasemad kuud on juunist augustini. Kuiv periood algab tavaliselt detsembris ja lõpeb aprillis. Kõige parem aeg Vietnami lõunaosa külastada on jaanuarist mai alguseni: jaanuaris ja veebruaris on päike mõnus ja ookeanivesi värskendav; veebruarist maini on ilmad palavad, vihmaseid päevi väga harva.

Nha Trang, Hue, Da Nang, Halong

Riigi keskosas (alates Nha Trang‘ist kuni Hue kuurortini) on taevas veebruarist augustini selge, vihma peaaegu pole, õhutemperatuur 30-35 °C. Detsembri keskel algavad vihmad, oktoobris ja novembris võib Danang ja Hue piirkondades esineda taifuune. Temperatuur on sel ajal 20-28 °C. Riigi põhjaosas (Hanoi‘st kuni Halong’ini) on ilm talveperioodil, mis kestab novembrist veebruarini, jahe ja niiske. Märts on vihmane, maist algab suvi ja temperatuur kerkib kuni 40 °C.

Sapa

Mägises põhjapiirkonnas (Sapa, Ha Giang, Bac Ha), kestab kuiv hooaeg oktoobrist märtsi lõpuni, vihmahooaeg aprillist septembrini. Detsembris ja jaanuaris võib ilm olla jahe, eriti öösiti. Parem aeg kirdepiirkonda (Ha Giang) reisimiseks on kuival hooajal, oktoobrist aprillini, detsember ja jaanuar on samuti jahedad kuud. Kirde-Vietnami ei tasu reisida vihmahooajal, mis kestab maist septembrini. Loode-Vietnami (Sapa) ja põhjapoolseid regioone tasub külastada septembrist novembrini ja märtsist maini, mil õhutemperatuur on päeval 15-28°C ja öösel 10-18°C.

Hanoi, Halong Bay, Cuc Phuong, Mai Chau, Ninh Binh

Põhja-Vietnami piirkond – Hanoi linnas ja Põhja-Vietnamis on talve ja suve vahel selge erinevus. Külm ja enamasti kuiv talv kestab novembrist aprillini, temperatuur võib olla 17-22°C, kõige külmemad kuud on jaanuar ja märts. Suvi kestab siin maist oktoobrini, siis on palav, niiske ja vihmavõimalus on suur. Kõige vihmasemad kuud on juulist septembrini, võib juhtuda, et kehvade ilmastikutingimuste tõttu ei toimu sel perioodil Halong’is ka kruiise.

Hoi An, Da Nang, Hue, Quy Nhon, Nha Trang

Kesk-Vietnami piirkond. Palav ja kuiv suvi kestab Hoi An, Hue ja Danang’is, Kesk-Vietnamis jaanuarist augustini, temperatuurid võivad olla 30 soojakraadi ümber. Oktoobris ja novembris vihmasadu suureneb. Kesk-Vietnami lõunaosas (Nha Trang) kestab kuiv periood kauem, jaanuari lõpust septembrini. Novembrist detsembri alguseni kestab vihmahooaeg, kõige vihmasemad kuud on oktoober ja november. Isegi vihmaperioodil puhates ei jää päikesest ilma: vihma sajab enamasti varahommikul või hilisõhtul, päeval on vihm ja äike lühiajalised.

Ho Chi Minh, Mekong, Dalat, Phu Quoc

Lõuna-Vietnami piirkond. Õhutemperatuurid aasta jooksul eriti ei muutu, ent selgelt on eristatavad kuiv ja niiske periood. Kuiv periood kestab novembrist maini, kuid alates veebruarist niiskus ja palavus tõusevad. Niiske periood kestab maist novembrini, kõige enam sajab juunist augustini. Lõuna-Vietnami keskmine temperatuur on aastaringselt 25-35°C. Lõuna-Vietnamis Phu Quoc piirkonnas on samuti kaks perioodi: kuiv (novembrist juulini) ja niiske (juulist oktoobrini). Phu Quoc’i võib külastada aastaringselt, ent soovitatav on reisida sinna kuival hooajal. Dalatis kestab vihmahooaeg juunist oktoobrini, kuivem on novembrist maini, jahedam detsembris ja jaanuaris.

Vihmaperioodil kallab vihma varahommikul või pärastlõunal. Vihmahood võivad olla tugevad, ent on õnneks lühiajalised, nii et päikeselisi päevi saab ikkagi nautida.

Lisainformatsioon

Vastutav reisikorraldaja Novatours OÜ registreeringu number MTR-is: TRE000096
Reisikorraldaja reisitingimused | Reisikorraldaja pakettreisilepingu standardinfo teabeleht

Viisainfo: Vietnam

Viisainfo: Vietnam
Eesti kodaniku pass:
Viisa vajalik, on võimalik viisat taotleda piirilt Hanoi, Ho Chi Minh, Da Nang lennujaamades. Eelnevalt peab olema internetis täidetud tasuline ankeet, millele on tulnud e-maili teel kinnitus. Skyekspert'i kaudu e-viisa kinnituse vormistamine 35 EUR (1-kordne sisenemine, viisa kuni üheks kuuks). Viisa kinnituskiri ning täidetud ankeedid tuleb enne reisi välja printida, kaasa võtta 2 passifotot. Lennujaamas tuleb tasuda riigilõiv 25 USD (ühekordne sisenemine).

Saabudes lennuga Phu Quoc saarele on lubatud Eesti kodanikel ainult sellel saarel viibida viisavabalt kuni 30 päeva.

Vene kodaniku pass (elamisluba Eestis):
Alates 2009 ei vaja Vene passi omanik viisat kuni 15 päevaks. Vajalikud dokumendid riiki sisenemisel:
– pass, kehtiv vähemalt 6 kuud riiki sisenemisel
– kehtiv elamisluba Eestis (originaal), tagasi pöördumisel Eestisse
– edasi-tagasi piletite broneering, mis näitab väljumist Vietnamist 15 päeva jooksul
– soovitav on tervise- ja reisikindlustus

Eesti hall välismaalase pass (elamisluba Eestis):
Eesti halli välismaalase passi omanikele viisat vormistada pole võimalik.

You must be logged in to post a comment.