Мальдивы

Мальдивы

Things to do - general

Мальдивы

Мальдивские острова считаются одним из лучших экзотических направлений. Всего 1190 атоллов и все они с кристально чистыми голубыми лагунами, песчаными пляжами и тропической растительностью. Здесь есть всё для идеального отдыха: тишина и спокойствие, великолепная природа, красивый подводный мир и, самое главное, отели с высоким уровнем сервиса.

Liisi järelmaks

Мальдивы — гордо носят титул самого экзотического направления! В общей сложности 1190 островов или, правильнее сказать — атоллов. Это кажется невозможным, но каждый из них имеет прозрачную голубую лагуну, белоснежный пляж, богатый подводный мир, уникальную тропическую флору и, конечно же, великолепные отели для первоклассного отдыха (вероятно только из-за гостиниц интерес к Мальдивам настолько велик). Бунгало — домики построенные прямо на воде, в некоторых «коттеджах» имеется спуск в воду, приватный бассеин и терасса для отдыха, собственнй персонал и обслуживание. Конечно же, чем больше подобных дополнений к комфорту, тем выше цена отеля. Стоимость проживания на Мальдивах может достигать до нескольких тысяч евро за ночь (!). Подобного уровня отели предлагают максимальные условия класса люкс! Но на Мальдивах имеются также множество отелей, цены на которые не превышают 200-300 евро на комнату за ночь, при этом предлагая гостям проживание по системе всё включено. Какого бы уровня отель не был, на Мальдивах одно остаётся всегда неизменным — услуги, дружелюбный персонал и услужливость, а также окружающая природа и климат — настоящая экзотика на каждом шагу.

Ниже вы найдёте пример нескольких отелей, которые мы рекомендуем для отдыха на Мальдивах! При возникновении дополнительных пожеланий или запросов на определённый, интересующий вас отель — будем рады помочь!

Отдых на Мальдивах — для лого?

Для кого подходит отдых на Мальдивах? В первую очередь для молодожён. Молодым парам это направление предоставляет максимальный интерес, впервую очередь для самого романтического отдыха, насладиться моментами путешествия, экзотикой и компанией друг друга. Отдых на Мальдивах также рассматривают как семейный отдых с детьми. Ведь на Мальдивах созданы все условия для спокойного и комфортабельного отдыха — природа, пляжи, удобные отели, хорошее питание и дети всегда под присмотром родителей или работников отеля в детском клубе отеля.

Maldiivide saarestik

Koosneb 1190-st saarest, siis kohe tekib küsimus – milline neist on parim? Kõik saared on populaarsed ja igaüks kutsub enda juurde kuid aastate jooksul on tekkinud reisijatel oma lemmikud, mida soovitatakse ning kuhu tullakse tagasi ja millest räägitakse kõige rohkem, need on: Kuramathi, Rangali, Sun Island või Nalaguraidhoo, Bandos, Kurendhoo, Royal Island või Horubadhoo, Baros, Angaga.

Vaatamata sellele, et kõik atollid on populaarsed on siiski mõni mida ei soovitata külastada, näiteks Velassaru. Selle atolli lähedusse jääb Maldiivide pealinn – Male ning prügi ümbertöötlemise jaam. Kanuhura atollil näiteks puudub oma „kodune“ korallriif.

Paljud kiidavad Vilamendhoo just selle koralliriifi poolest. Meeru atolli hubasus ja palju rohelust pakuvad puhkajatele omaette lisaväärtusi. Huvitavad atollid snorgeldamiseks on Fihalhohi, Thulhagiri ja Meedhupparu.

Atoll Ari asub Male lennujaamast 100 kilomeetrit kaugusel ja jaguneb põhja ja lõuna osadeks – Alif Alif ja Alif Dhaal. See on üks suurimatest atollidest, läänest itta on selle pikkus 33 ja põhjast lõunasse 96 kilomeetrit. Atoll koosneb umbes 70-st saarest kuid asustatud neist on vaid 18 ja 28 on muutunud hotell-kuurortideks. Atolli põhja osas asub veel kaks atolli, need on Thoddoo ja Rashdoo. Üldiselt Ari atoll on üks populaarsematest ning selle vastu on suur huvi külastajetel üle kogu maailma. Ari atollil ning mõndade saarte vahel on olemas spetsiaalsed sillad tänu millele saab siin jalutada ka erinevate saarte vahel. Ari atollile saab kiirelt kohaliku lennuga (ca 45 min) või siis kaatriga (ca 2h).

Baa atoll on 42 kilomeetrit pikk ja 32 kilomeetrit lai. Koosneb 10 asustatud saartest ning 41 asustamata saartest. Just siin asuvad kolm kõige populaarsemat hotelli: Sonevafushi Resort&Spa – Maldiivide kõige suurem ja uhkem hotell. Reethi Beach Resort – on populaarne just sukeldujate seas kuna siin vettes kohata delfiine on täiesti tavaline. Coco Palm Dhuni Kolhu – hiljuti avatud, uus ja uhke resort. Baa atoll on populaarne just sukeldumise pärast. Baa atollile saab kiirelt kohaliku lennuga (ca 40 min).

Põhja atoll – kõige tähtsam Maldiividel, miks? Sest just siin asub pealinn Male. Atolli pikkus on 69 ja laius 39 kilomeetrit. Koosneb 50-st saarest, millest asustatud on vaid kaheksa (kaasarvatud saar-lennujaam). Ülejäänud 42 on asustamata. 27 saart on kuurort hotellid-saared ja ülejäänud on antud eraisikutele privaatseks kasutamiseks. Enamus hotellid-saared asuvad pealinna läheduses, mis muudab transfeeri eriti mugavaks erinevate lähedal asuvatele saartele neile saab kiirelt paadiga, kaugematele saartele kiirpaadiga (ca 4h) või siis lennukiga (ca 40 min). Põhja atolli kuulsamaid hotellid on: Banyan Tree, Angsana ja Four Season – need on üle maailma populaarseimad hotellide brändid ning siin piirkonnas pakkuvad üliheal tasemel teenuseid. Huvitav hotell on ka Huvafen Fushi Spa Resort – selles hotellis on veealune SPA kus protseduuride ajal saab nautida veealust maailma läbi „akende“. Summer Island – parim hotell, mida sukeldujad võivad valida ning soovitada. Paradise Island hotell aga pakub oma külalistele nii vaikust, meelerahu kui ka meelelahutust.

Seenu (või teisiti Addu) atoll — on kõige lõunapoolsem atoll Maldiividel ning asub täpselt ekvaatoril. Pealinnast peab siia lendama ning vahemaa on üsna pikk – 478 kilomeetrit. Atoll koosneb 23-st saarest, nendest 6 on asustatud ning neli saart omavahel ühendatud veetammidega, need on Hithadhoo, Maradhoo, Feydhoo ja Gan. Siin on isegi võimalik teha jalgrattasõitu mööda saari mis ongi populaarseim tegevus. Nende saarte levinum hotellide tüüp on linnahotell. Kunagi siin atollil asus mereväebaas ning veetammid on ehitatud inglaste poolt, II maailmasõja ajal.

Kliima

Maldiividel valitsevaid ilmastikutingimused sõltuvad hooajast. Näiteks kui reisi eesmärk on windsurfing – peab orienteeruma meie suveperioodiks, just siis leidub siin tuuliseid kohti ja laineid. Kui eesmärgiks on sukeldumine, siis vastupidi peab orienteeruma meie talveperioodiks, siis on tingimused rahulikumad ja saab nautida veealust maailma. Maldiividel valitseb soe ja niiske kliima ja seda aastaringselt. Tänu sellele, et Maldiivid asuvad nii lähedal ekvaatorile siis võimalikud kliimamuutused ei tundu nii järsud. Maist oktoobrini on edela mussooni hooaeg ning vihmavõimalus on suurem ning ilm on tuulisem kui muidu. Novembrist veebruarini on kirde mussooni hooaeg ning siis on ilm parem.

Kruiis

Juhul kui Teile jääb meeldima üks kindel saareke, olete loomulikult sellele oodatud. Samas on ka teine variant kuidas veeta puhkus Maldiividel erakordselt huvitavalt ning näha palju erinevaid saari ja tutvuda rikkaliku veealuse maailmaga ning selleks on kruiis Maldiividel. Kruiis, ehk teisisõnu puhkus katamaraanil või purjejahil on väga levinud Maldiividel ning paljud valivad sellise variandi. Purjejaht sõidab mööda kindlat marsruuti, mille jooksul näete ning tutvute erinevate saartega ja atollidega, saate sukelduda ja snorgeldada, tehakse erinevaid peatusi mitmele saartele – ühesõnaga selline puhkusetüüp on kindlasti eriline ning sellele võiks mõelda, kui plaanite oma (kasvõi järgmist) reisi Maldiividele.

Transport lennujaamast hotelli

Kõige levinum transpordiviis saarte ja atollide vahel on mootorpaat. Kuid nende atollidele, mis jäävad pealinnast väga kaugele on ainuke variant saada lennukiga või helikopteriga. Kui saabute Male linna on täiesti võimalik, et teie transfeer saab olema lennukiga, seda juhul kui valitud saar asub pealinnast väga kaugele.

Hea teada reisides Meldiividele

 1. Keelatud on lammutada ja/või korjata koralle (isegi surnuid koralle)
 2. Püüda rannakarpe ning tõsta need maale
 3. Püüda kala saarte läheduses
 4. Allvee kalapüük saarte läheduses
 5. Prügi maha viskamine (visatakse vaid selleks ettenähtud prügikastidesse)
 6. Kogu Teie pagas vaadatakse hoolikalt üle ning kontrollitakse mitu korda
 7. Rangelt on keelatud sisse viia alkoholi, isegi seda mis ostetakse lennujaama duty-free´st
 8. Keelatud kaupade hulka kuulub ka salaami vorst, sealiha (ning kõik võimalikud tooted sellest)
 9. Keelatud on kaasa välja viia musta koralli ning kõiki tooteid sellest, välja arvatud suveniirid, mis on valmistatud ametlike suveniiride
 10. valmistajate poolt (omades vastavat sertifikaat)
 11. Tasub meeles pidada sellest, et saartel ei ole apteeke. Soovituslik on kõik vajalikud ravimed kaasa võtta

Sukeldumine

Sukeldujate jaoks sõna „Maldiivid“ see on midagi sellist, mis paneb seest värisema – hea veetemperatuur, suurepärane nähtavus vee all, rikkalik veealune maailm ja loomulikult mitmed sukeldumise koolid mis asuvad siin. Miinuseks on vaid kohati tugevad veevoolud kuid sedagi vaid korallriifide eemal. Parim aeg sukeldumiseks on jaanuarist aprillini. Giraavaru Island Resort’il, mis asub põhja atollil on rohkem kui 20 sukeldumispaika, mis on sukeldujate seas väga populaarsed. Veealune maailm siin piirkonnas pakub väga palju huvitavat ja erilist ning just sellepärast Maldiivid kannavad uhkelt tiitlit kui üks parimatest sukeldumise kohtadest maailmas.

Lainesurf

See tegevus laienes siia suhteliselt hiljuti, alles 80-datel. Nii nagu kõige muu siis ka surfamise jaoks loetakse Maldiive üheks parimaks kohaks maailmas. Näiteks Lohifushi saarel korraldatakse igal aastal väga mainekas rahvusvaheline turniir O’Neill Deep Blue Open. Kõlab imelkult, kuid jah, Maldiividel on võimalik saada eksklusiivsed õigused lainete rentimise peale, just seda teebki kohalik klubi Atoll Adventures. Parim aeg surfamiseks on juunist septembrini.

Mesinädalad

Loomulikult on Maldiivid on justkui loodud mesinädalate jaoks. Üle kogu maailma tulevad paarid siia, et nautida imelist paradiisi, vaikust, romantkat ja muidugi teineteise seltskonda. Kuna saari on väga palju ning üks on ilusam kui teine, siiski üritame alati välja valida mõned hotellid millele võiks tähelepanu pöörata. Nende seas kindlasti leidub mõni, mis „hakkab enda juurde kutsuma“.

All Inclusive?

Maldiividele reisile mines kindlasti tekib küsimus millise toitlustusega hotelli valida? Juhul kui hotell pakub vaid ühte toitlustuse tüüpi siis küsimust ei tekigi, kuid enamus hotelle pakuvad:
-Half Board – hommiku- ja õhtusöögid, kuid alkohoolsed joogid ei sisaldu hinnas
-Full Board – hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid, kuid alkohoolsed joogid ei sisaldu hinnas
-All Inclusive – sisaldab kõiki sööke (ja oleneb hotellist ka vahepealseid snäkke) ning lisaks ka valik alkohoolseid jooke

Mõndades “kõik hinnas” hotellides laieneb kontseptsioon mitte ainult toitlustusele vaid ka muule tegevusele, näiteks selle kontseptsiooni raames pakub hotell külalistele mõnda ekskursiooni ja/või teisi lisateenuseid.

Hotellid, toimetaja valik

Maldiivid pakuvad kõikvõimalikke hotelle, igale maitsele, soovidele, ootustele ja võimalustele. Meie kohapealse partneri abil saame alati täpsustada hetkel kehtivaid soodustusi ja eripakkumisi. Edastame kõik Teie soovid ja kindlasti koos leiame parima lahenduse, muutes teie otsinguid lihtsamaks. Soovi korral ootame teie päringuid läbi kontaktvormi, et pakkuda Teile parimat vastavalt teie soovidele ning eelarvele!

Toimetaja valik, millele tasuks tähelepanu pöörata. Toome välja mõned tõesti head hotellid, mis ideaalselt sobivad mesinädalateks või niisama rahulikuks ja romantiliseks puhkuseks paradiisis.

Veligandu Island Resort – hotell on ülipopulaarne just noorpaaride seas ning pakub väga heal tasemel majutusteenust. Klientide tagasiside on väga hea ning korduvkülastajate arv on kõrge. Korralik 4-tärniline resort pakub ülihäid spaateenuseid, siin on hea sukeldumine ja snorgeldamine kohad ning erinevad tegevused päeva jooksul. Külastajate seas on palju noorpaare kes hindavad kõrgelt seda hotelli ning nautivad puhkust siin saarel. Hotell asub Alifu Alifu atollil, 45 kilomeetrit kaugusel Male lennujaamast ning hinnad jagunevad kaheks perioodiks: kõrghooaeg ja madalhooaeg. Täpsema hinnapakkumise saamiseks palun saatke infopäring läbi kontaktvormi.

Tahaksime juhtida tähelepanu järgmisele hotellile, seda võib nimetada “kuulsaks” selle poolest, et pakutav All Inclusive kontseptsioon on kõige sobiva hinnaga (ehk soodsam võrreldes teiste hotellidega).

Cinnamon Lagoon Hakuraa Resort – armas ja väike saar-hotell, mis pakub väga heal tasemel puhkuse võimalusi. Hotell on populaarne ka noorpaaride seas. Vabu kohti võib nappida, seda eriti kõrghooajal kuna võrreldes teiste hotellidega on Cinnamon hotelli hinna ja kvaliteedi suhe vägagi paigas. Hotell asub 145 kilomeetrit kaugusel kesklinnast ning siia saab lennukiga ca 45 minutiga.

Täpsema hinnapakkumise saamiseks palun saatke infopäring läbi alloleva kontaktvormi.

Hotellid

Maldiividel eranditeta kehtib „hotellide eksklusiivne“ reegel, see tähendab seda, et peaaegu iga saar on üks hotell mis on mõeldud kindlale arvule külalistele. Kõige levinud hotellide kategooria on 4 ja 5-tärnilised. Samuti on siin 3-tärnilisi hotelle ning need on üldjuhul sukeldujatele, kes veedavad enamuse ajast merel ning madala eelarvega reisijatele. Huvitav fakt on ka see, et Maldiividel on esindatud peaaegu kõik maailma kõige kuulsamad hotelliketid.

Isegi taskukohased hotellid võivad maksta siin paarsada eurot öö kohta ning Maldiivide jaoks võib selline hotell olla tõeline leid. Tänapäeval on Maldiividel üle 80 hotelli, mis pakuvad elamusi veepealsetes majakestes elades ning selliste hotellide arv kasvab iga aasta. Ei tohiks olla üllatuseks, kuid isegi kõige odavam veepealne majake, kõige odavamas hotellis ületab kõiki maailma hinnastandarte hotellinduses. Hinnad võivad alata orienteeruvalt 250-350 EUR’st öö kohta ehk selline võiks olla eelarve millega arvestada. Samas võib selline hotell pakkuda toitlustust kontseptsioonil „kõik hinnas“ ning see tähendab et võimalikud kulud söökidele on välistatud (va joogid). Samas kui soovite leida eraldiseisvat majakese veel ehk teisisõnu Villat siis tuleb arvestada suurema eelarvega. Kuid suurem eelarve toob ka rohkem mugavusi ja võimalikke lisaväärtusi, mis muudavad teie puhkuse täiuslikumaks. Hinnad varieeruvad vastavalt hooaegadele, Maldiividel kõrghooaeg kestab detsembrist aprillini ning madal hooaeg maist novembrini.

Kuidas leida majutuse võimalikult parema hinnaga?

Tavaliselt kehtib Maldiividel üldine reegel, mida pikemaks perioodiks majutuse broneerid seda odavama hinnaga on võimalik seda saada. Selle perioodi sees võib hotell Teile kinnitada 1-2 ööd erihinnaga. Pikem periood hotellides on miinimum 7 ööd (võib erineda hotelliti) või kauem. Teine nipp on varajase tellija soodustus ning enamus hotelle pakuvad isegi kuni 20% soodustust kui broneerida reis rohkem kui 60 päeva enne saabumist. Lisaks peab arvestama ka sellega, et mida kaugemal asub hotell pealinnast seda kallimaks muutub teie puhkus, miks? Lähedal asuvatele saartele saab mootorpaadiga ning sellise transfeeri hind võib olla paarsada EUR inimese kohta (edasi-tagasi) kuid kaugematele saartele peab lendama lennukiga ning sellise transfeeri hind võib olla oluliselt kallim kui mootorpaat. Vahel harva pakuvad mõned hotellid eripakkumisi ning külalistele pakutakse tasuta transfeeri ning selline pakkumine võib pakkuda tõesti palju rõõmu!

Meie kohapealse partneri abil saame alati täpsustada hetkel kehtivaid soodustusi ja eripakkumisi. Edastame kõik Teie soovid ja kindlasti koos leiame parima lahenduse, muutes teie otsinguid lihtsamaks. Soovi korral ootame teie päringuid läbi kontaktvormi, et pakkuda Teile parimat vastavalt teie soovidele ning eelarvele!

Country Maldives

С выбором отелей можете ознакомиться в описании этого направления

Экскурсии и экскурсионные программы.