Sri Lanka ringreis ja rannapuhkus al 1549€, Jõulud ja aastavahetus al 2049€ reisid algusega Riiast

Sri Lanka, Sigiriya Lion's mägi

Sri Lanka ringreis ja rannapuhkus

Sri Lanka ringreis ja rannapuhkus, rühmareisid algusega Riiast, kohapeal 11 ööd.

Endise nimega Tseilon – asub see väike saar, Sri Lanka, India ookeanis. Selle saare looduslik ilu, põnevad turismiobjektid, eksootilised loomad, safari- ja looduspargid, tee istandused, kultuur, ajalugu ja peamine – mõnusad tingimused rannapuhkuseks – kõik see on turistide magnet! Sri Lankal valitseb troopiline kliima, palavust leevendavad ookeanist puhuvad tuuled, aastakeskmine temperatuur on ca 28°C. Oleneb piirkonnast on kõige kuumem kuu mai ja kõige jahedam jaanuar. Sri Lanka on parim aeg külastamiseks – novembrist aprilli lõpuni.

Reisiprogramm

Päev 1 – lend Riia-Colombo (Turkish Airlines, ümberistumine Istanbulis)
Päev 2 – saabumine Colombos, transfeer hotelli (Negombo linnas)
Päev 3 – NEGOMBO > PINNAWALA > DAMBULLA

Pinawala – Pinnawala elevantide orbudekodu. See on paik, kus elab mitukümmend džunglist päästetud elevanti. Enamik neist on ema poolt hüljatud, kuid elevandid ei saa kuni viieaastaseni iseseisvalt hakkama. Teine osa on vigastatud või sandistunud loomad, kes vajavad ellujäämiseks ravi. Suur territoorium meenutab loomaaeda. Ujuma-pesema viiakse loomad suures kolonnis, kui linnatänavat läbivad paar kümmend suurt ja väikest elevanti – võtab sõnatuks.
Dambulla – siin asuvad koopatemplid. Koopatemplid asuvad hiiglaslikus kaljus, mis on jagatud vaheseintega viieks saaliks. Saalides, kus asuvad erinevad Buddha kujud, seinad ja lagi on kaetud freskodega. Koobastesse ülesminekule kulub ca 20-30 min.

Päev 4 – POLONNARUWA > SIGIRIYA

Polonnaruwa – 11–13 sajandil oli Sri Lanka teine pealinn. Polonnaruwa periood oli majandusliku ja sotsiaalse elu õitseaeg. Kohalikele vaatamisväärsustele kulub ca 2-3 tundi.
Sigiriya – siin asub kuulus (“Sri Lanka visiitkaart”) Sigiriya kaljukindlus. Sigiriya on viienda sajandist pärit “Taeva Kindlus”, mis on kõige uhkem saare üksikime – seda tuntakse ka nimega Lõvi Kalju. Kalju kõrgus on 170m, kunagi olid selle tipus palee, aiad ja ujumisbassein..

Päev 5 – KANDY

Kandy – tänapäeval on see Sri Lanka kaasaegse budismi keskus, selles linnas igal sammul on templeid, pühamuid, kloostreid. Kuulsaim on Püha Hamba Reliikvia tempel, selles hoitakse Buddha hammast – seda peetakse Sri Lanka kõige hinnalisemaks aardeks. Õhtul showporgramm ja õhtusöök.

Päev 6 – KANDY > NUWARA ELIYA

Kuninglik Botaanikaaed. Teeistanduse ja teevabriku külastus. Teeistanduses saab ülevaate tee kasvatamisest; teevabrikus selle töötlemisest, erinevatest teesortidest, neid saab proovida ja loomulikult ka kaasa osta. Nuwara Eliya on Sri Lanka “Väike Inglismaa”. See on saare kõige jahedam piirkond.

Päev 7-12 – NUWARA ELIYA > rannapuhkus (AMBALANGODA)
Päev 13 – TRANSFEER COLOMBO’sse (lennujaama, lend väljub kell 21:30)

Majutus, näidishotellid:

1 öö: NEGOMBO – Leighton Hotel (või sarnane)
2 ööd: DAMBULLA – Pelwehera Village Resort (või sarnane)
1 öö: KANDY – Oakray Regency (või sarnane)
1 öö: NUWARA ELIYA – Oakray Summer Hill Breeze (või sarnane)
6 ööd: WASKADUVA – Club Waskaduwa Hotel (või sarnane)

Kokku: 11 ööd | Toitlustus kogu reisi ajal: hommiku- ja õhtusöögid

Reisikuupäevad ja hinnad

30.11.2021-12.12.20211549
21.12.2021-02.01.20222049
- Väljumised Riiast
- Kohapeal 11 ööd
- Ekskursioonid vastavalt reisiprogrammile sisalduvad hinnas
- Rühmareis (teenindus vene / inglise keeles)
- Hinnad inimese kohta kaheses või kolmeses toas
- Ühese toa lisatasu +390 EUR
- Toitlustus: hommiku- ja õhtusöögid
- Majutus 3-4* hotellides
- Tegemist on näidispakkumistega
- Kohtade arv piiratud ning kohtade seis on pidevas muutumises
- Pakkumised kehtivad vabade kohtade olemasolul
- Reisikorraldaja: 365brivdienas (TATO 2010-196)

Hind sisaldab:
- Lennupiletid algusega Riiast (Turkish Airlines)
- Ekskursioonid (vene keelne giid)
- Majutus vastavalt reisiprogrammile (või sarnastes hotellides)
- Hommiku- ja õhtusöögid
- Sissepääsupiletid +125 EUR per inimene

Lisatasu eest:
+ Pidulikud õhtusöögid 21 ja 23.12 väljuvatele reisidele
+ Viisa +50 EUR per inimene
+ Reisikindlustus (soovitav!)

Sri Lanka – India ookeani vääriskivi

Sri Lanka tähendab tõlkes „õnnistatud maa“. Seda, 2500 aastat vana India ookeani saart nimetavad eurooplased maapealseks paradiisiks. Pindalalt sarnaneb Sri Lanka saar Leedule. Ühtedele meenutab selle kuju pirni, teistele pärlit, kolmandatele hiiglaslikku India poolsaarelt kukkunud pisarat.

Ekvaatori läheduses asuval Sri Lankal ei teata, mis tähendab neli aastaaega, ning nii öö kui päev kestavad aastaringselt umbes kaksteist tundi. Aasta jaguneb siin kuivaks ja vihmaseks perioodiks. Sri Lanka kliima on troopiline. Keskmine õhutemperatuur on aastaringselt ligikaudu 28 – 30 soojakraadi. Öösel on temperatuur 4 – 7 kraadi madalam. Kõige külmem kuu Sri Lankal on jaanuar ning kõige palavam on mai, mis sageli tähistab ka suvehooaja algust. Vihmaperioodi algus ja lõpp on seotud India ookeanilt ja Bengali lahelt puhuvate mussoonidega. Sri Lanka keskosas paiknevad mäed püüavad pilved kinni ja seepärast on kõige vihmasem mäestikes ja saare edelaosas. Detsembrist märtsini puhuvad mussoonid kirdest, tuues Bengali lahelt niiskust maa teisele küljele.

Eksootiline Sri Lanka tõmbab turiste ligi maastikuvaadete mitmekesisusega. Siin võib kohata nii 2,5 km kõrgusi mägesid kui laiu viljakaid tasandikke, mis vahelduvad rohtlate ja lõputute džunglitega ning maailma kauneimate liivarandadega, mida uhub rahulik ja soe India ookean.

Saare loomariik on samuti rikas ja mitmekesine. Kohalikud elavad harmoonias loodusega. Saart võib nimetada suureks looduskaitsealaks, kuna jahipidamine on siin keelatud. Sri Lankal elutsevad mitte ainult elevandid, vaid ka leopardid, metskassid, šaakalid, viis liiki ahve ja isegi Tseiloni karud. Siin võib kohata krokodille, varaane, mitmesuguseid sisalikke ja madusid ning sulelisi – papagoisid, paabulinde, ja kurgesid.

Saare elanikud on väga sõbralikud ja naeratavad. 75 protsenti neist on singalid, 18 protsenti – tamilid. Viimased elavad peamiselt riigi põhjaosas ja mägises keskosas, nad on vaoshoitud, töökad ja väärikad. Singali naist on tamili naisterahvast kerge eristada. Abielus tamili naised märgistavad lauba kahe punase täpiga, mis sümboliseerivad meest ja naist. Vallalise naise laubal on üks must täpp. Tamili naised kannavad tavaliselt ninas rõngast, singalitele on selline kaunistus mitteomane. Samuti näeb neid harva täpiga laubal ja isegi, kui nad selle joonistavad, siis lihtsalt enda ilustamiseks.

Vääriskivid on Sri Lankal väga levinud. Tuntuimateks on õnnetoov Sri Lanka safiir ja rubiin. Saarel kaevandatakse ka poolvääriskive: kassisilm, topaas, tsirkoon, ametüst, akvamariin. Briti krooni suurim safiir kaaluga üle 400 karaadi on leitud Sri Lanka riisipõllult Ratnapura lähedalt. Keskajast peale tegelevad saarel juveliiritöö ja vääriskivikaubandusega maurid. Ärge imestage, kui otse hotelli territooriumi taga ootavad teid naeratavad kaupmehed. Nad pakuvad madalakvaliteedilisi ehteid, puitnikerdisi, särke, vürtse. Kui otsustate neilt midagi osta, ärge unustage kaubelda, kuna nad küsivad mitu korda kõrgemat hinda. Kvaliteetset kaupa on parem otsida käsitöökodadest.

Maa peamiseks vürtsiks on kaneel, mis on saare kuulsaks teinud. Praegusel ajal võib vürtstaimeaedades näha muskaatpähklipuid, ingverit, kardemoni, vanilli, nelki ja piprapuid. Istandusmajanduse alusepanijateks Sri Lankal on portugallased. Enim huvitasid neid vürtsid, eriti kaneel. Portugallased mõistsid, et pideval kaneelipuude raiumisel lõppevad tihnikud ükskord otsa ning seetõttu hakkasid neid spetsiaalselt kasvatama. Hollandlased, kes vallutasid saare pärast portugallasi, hakkasid sellel kohvi kasvatama. Mägede edelanõlvadel kasvanud troopilised metsad hävitati kohviistanduste rajamiseks. Sri Lankast oleks võinud saada kohvisaar, kuid XIX sajandi lõpus hävitas kohviistandused seenhaiguse epideemia. Seejärel hakati kasvatama teed.

Tee on Sri Lanka roheline briljant, mida hakkasid saarel kasvatama inglise kolonisaatorid. Tee jaoks on vajalik niiske pinnas ja jahedam kliima. Sellised on tingimused mägedes. Parimaks teesordiks loetakse Broken Orange Pekoe Fannings (BOPF). Tee ekspordilt jääb Sri Lanka alla ainult Indiale. Sri Lanka tüüpiliseks maastikupildiks ongi teeistanduseks muudetud mägine ala.

You must be logged in to post a comment.