Üldine kirjeldus

Puhkus Gruusias

Iidne ajalugu, rikas kultuuripärand, lahke ja abivalmis rahvas. Gruusia veinid ja rahvustoidud, tantsud ja laulud. Imekaunis loodus, mäed, vanad kirikud ja kloostrid ja koobaslinnad. Reisiprogrammi hind: päringu alusel.

Tbilisi – Uplistsikhe – Mtskheta – Borjomi – Ahaltsihe – Kaheti

Majutus 5-ks ööks 3* hotellis või majutus 5-ks ööks 4-5* hotellis, hommikusöögiga

Päev 1: Lend Tallinn – Tbilisi (ühe ümberistumisega)

Saabumine Tbilisi lennujaama, kohtumine reisiesindajaga ning transfeer hotelli, sisseregistreerimine.

Päev 2: Tbilisi, ülevaatlik linnaekskursioon

Hommikusöök hotellis. Ülevaatlik linnaekskursioon: Tbilisi vanalinn, väävlisaunad, Sameba Püha Kolmainu katedraal, linna vanim kirik, uus ja vana Tbilisi.

Päev 3: Väljasõit Uplistsikhe koobaslinna ja Gruusia vanimasse linna Mtskhetasse

Hommikusöök hotellis. Väljasõit Uplistsikhe koobaslinna. See on iidne koobasasula, mis on teine koopakompleks Gruusias. Uplistsikhe oli ka aktiivne poliitiline ja kultuurikeskus. Inimesed elasid siin koobastesse kaevandatud ja freskodega kaunistatud ruumides. Mtskheta restaureeritud kesklinn ja selle ajaloolised monumendid kuuluvad UNESCO maailmapärandi nimekirja. Svetitskhoveli katedraali on sajandeid kasutatud Gruusia kuningate kroonimis- ja matmispaigana. Mäel kõrguv Jvari klooster on Gruusia üks olulisemaid pühapaiku, sest just siin sai Gruusiasse ristiusu toonud Püha Nino taevase ilmutuse ja põimis kokku esimese risti, mida tuntakse ka Nino ristina.

Päev 4: Borjomi ja Ahaltsihe

Hommikusöök. Väljasõit Borjomisse ja Ahaltsihesse. Ahaltsihe on vanaaegne linn, mida ehitati samanimelise kindluse ümber 12. sajandil ja oli Ottomani impeeriumi kontrollitud pikaajaliseks. Säilitasid mošee, medese varemed, ja teised huvitavad keskaegsed hooned. Peale selle, kindluse sees tegutseb „ Džavahetija muuseum“, mis hoiab suure ja huvitava arheoloogija leidude, piltide ja antiiksete vaibade kogud. Borjomi – maailma kuulsus Borjomi mineraalvesi võtab oma alguse sellest linnast. Siinse looduslikult suurtes kogustes leiduva mineraalvee raviomadused on tuntud juba sajandeid.

Päev 5: Kaheti, veini piirkond

Hommikusöök hotellis. Väljasõit Gruusia ida ossa Kaheti piirkonda. Maailmas on 2000 viinamarja sorti, neist 500 kasvab just siin. Külastame Telavi linna, kus asus endise Kaheti tsaari Erekle residents , külastame tuntud Gruusia poeedi Tšavtšavadze muuseumi. Käime ära kuulsas veini pargis ja villimistehases, veinikeldrites kus veine hoitakse.

Päev 6: Hommikusöök, vaba aeg

Vastavalt tagasilennule, transfeer lennujaama.

Hind sisaldab

-Lennupiletid algusega Tallinnast või Riist (pagas + käsipagas)
-Lennujaama transfeerid sihtkohas
-Kohaliku reisiesindaja teenused (vene keelne)
-Kohaliku giidi teenused (vene keelne)
-Majutus Tbilisis 5-ks ööks valitud hotellis (3-4-5*), hommikusöögiga
-Ekskursioonid vastavalt programmile (kõik ekskursioonid toimuvad rühmas, koos teiste reisijatega)
-Kõik transfeerid vastavalt programmile
-Lõuna ja veinidegustatsioon Kaheti ekskursiooni ajal

Lisatasu eest

-Sissepääsupiletid muuseumitesse (keskmiselt 10-15GEL, ca 3-5 EUR)
-Lõunad ja õhtusöögid
-Soovi korral lisaööd Tbilisis (vaba aeg)

Lisainformatsioon

Väljumisel piiratud arv kohti ja hind kehtib kuni kohti jätkub. Reisikorraldaja (Mouzenidis Travel) jätab endale õiguse muuta hinnakirju ette teatamata. Pakkumiste kahanedes ja nõudlusest tulenevalt võib muutuda pakkumise „hind alates“ väärtus. Kohtade arv on piiratud, hind oleneb saadavusest ning pakkumine ei pruugi kõikide lendude puhul saadaval olla. Lennud ei pruugi toimuda iga päev. Tegemist on näidishinnaga ning kehtib vabade kohtade olemasolul. Reisi lõpphind võib tulla näidishinnast odavam või kallim. Pakkumised eeldavad vabu kohtade olemasolu odavaimas broneerimisklassis. Lisatasu eest on võimalik broneerida majutuse ja lennupiletid kallimas broneerimisklassis.

Ei leidnud sobivat reisi? Saatke meile päring ning täpsustage oma reisisoovid. Saadame Teile hinnapakkumise esimesel võimalusel.

Available departures

Kahjuks antud ekskursiooni ei ole võimalik broneerida online kaudu. Palume Teil saata infopäring läbi kontaktvormi, täpsustades oma reisisoovid. Saadame Teile hinnapakkumise esimesel võimalusel.

GRUUSIA

GRUUSIA

Gruusia

Pealinn: Tbilisi
Pindala: 69 700 km²
Religioon: 65% Gruusia ortodoks, 11% islam, 10% Vene ortodoks, 8% Armeenia apostlik, 6% muu
Riigikord: parlamentaarne vabariik
Keel: gruusia
Ajavöönd: GMT+4
Valuuta: GEL
Rahaühik: lari

Gruusia ehk Georgia on riik Taga-Kaukaasias Musta mere idarannikul. Piirneb Venemaa, Aserbaidžaani, Armeenia ja Türgiga.

Nimi: Gruusia gruusiakeelne nimi on Sakharthvelo. See on tuletatud paganliku jumala, grusiinide (kharthvelebi) müütilise esivanema Kharthlose nimest. Eestikeelne nimi on laenatud vene keelest. Lääne-Euroopas kasutatakse Gruusia kohta nime Georgia ning selle variante. Kuigi seda nime seostatakse Gruusia kaitsepühaku püha Jüriga (Georgiosega), on see nähtavasti tuletatud vormidest Kurdž ja Gurdž.

Suuremad linnad

Tbilisi, Khuthaisi, Batumi, Rusthavi, Gagra, Gori, Phothi, Tkibuli, Tskaltubo, Tšiathura, Zugdidi

Ajalugu

7. mail 1920 sõlmiti Vene SFSR ja Gruusia DV vahel diplomaatilised suhted ja kirjutati alla lepingule, millega Venemaa tunnustas Gruusia suveräänsust.

​Loodus ja kliima

Gruusia on väike riik ja ometi kohtab siin tõelist looduse mitmekesisust. Siin kõrguvad Euroopa kõrgemad mäed, siin võib kohata kiviseid ja kuivi poolkõrbe alasid, Euraasiale tüüpilisi metsi ja subtroopilist taimestikku Musta mere rannikul. Taimestik ja looma- ning linnuriik on liigirikas ja huvitav. Gruusias on kirjeldatud 4200 liiki taimi, millest 380 liiki on endeemilised. Esineb ka 10 liiki üliharuldasi relikt-taimi (lambahernes, erilehine pappel jms). Imetajate liigirohkus on hämmastav - erinevaid liike elab siin rohkem kui üheski teises Euroopa riigis - 110, linnuliike leidub üle 350, neist pesitseb 250 liiki. Palju on haruldasi või väljasuremisohus imetajaid. Tõeliseks harulduseks on saanud sellised loomad nagu vöödiline hüään või kaukaasia leopard, keda siiski võib veel tänapäevalgi kuivades steppides kohata.

Üle poole riigi territooriumist on mägine (üle 900 m ümp), 36 - 40 % riigi territooriumist katavad metsad (2,69 mlj hektarit). Gruusia mägede sünonüümiks on Suur – Kaukasuse massiiv, mis kulgeb riigi põhjapiiril. Kõrgemad tipud Šhara 5068 m, Dzandš – Tau 5085 m, Mkinvartsveri (Kazbeg) 5033 m. Lisaks veel kümmekond tippu, mis ulatuvad kõrgemale kui 4000 meetrit üle merepinna. 1200 km pikkune Kaukasuse massiiv on noor mäestik, mille kerkimine algas umbes 25 miljonit aastat tagasi. Palju on mineraalvee leiukohti (Borjomi, Sairma, Nabeglavi). Kliima on vaheldusrikas ja varieerub Musta mere ranniku niiskest ja soojast subtroopilisest jaheda ja karmi kliimaga piirkondadeni kõrgmäestikus. Stepi ja poolkõrbe alad on suhteliselt kuivad. Temperatuurid mägedes on muutlikud ja veebruaris võib temperatuur laskuda keskmiseslt – 5 kraadini. Kõige soojem on augustis 15 – 16 kraadi sooja. Üldiselt ongi parim aeg reisimiseks mais ja septembris, ilmad on parajalt soojad (20 – 23 kraadi) ning ka sademeid suhteliselt vähe.

Batumi

Adjaria on kaunemaid piirkondi Gruusias, kus Must meri ja lummavad vaated mägedele loovad erakordse harmoonia. Batumi ajalugu ulatub tagasi legendaarse Kolhise kuningriigi aegadesse, mil seda tähtsat sadamat ja linna nimetati Bathus. Musta mere rannikul asuv linn uhkeldab kauni kesklinna ja luksusliku rannapromenaadiga, kus saab imetleda palmialleesid, sümpaatseid paviljone, värvilisi ja tantsivaid purskkaeve ning lugematul hulgal kohvikuid ja restorane. Batumis asub mitu muuseumi, botaanikaaed ja delfinaarium.

Batumi on unikaalse kliimaga linn, kus suhteliselt kõrge õhuniiskus tagab ka temperatuuride stabiilsuse. Musta mere soolasisaldus kõigub 18–30% vahel. See moodustab ligi poole maailmamere soolasusest. Otse kesklinnas asub pikk kiviklibune rand. Kivid aga pole siin teravad, need on merevetest uhutud ja masseerivad mõnusalt rannas päikesenautlejat. Puhas õhk, soolane meri ja mõnus kliima - suurepärane kooslus!

Vaata

Meil on kahju, kuid antud Ekskursioon ei ole veel hinnangut saanud.