Üldine kirjeldus

Indo-Hiina suur ringreis – Vietnam, Laos, Kambodža

Garanteeritud väljumised Tallinnast või Riiast. Reisi kestus 11 ööd – 12 päeva, kõik vajalikud siselennud ja ekskursioonid juba sisalduvad hinnas.

Ringreisi hind al 2250 EUR inimese kohta kaheses toas

Rühmareis

Tegemist on rühmareisiga, millega liituvad inimesed teistest riikidest (Eesti, Venemaa, Läti, Leedu, Ukraina jm). Rühmareisil ekskursioonid ja teenindus toimuvad vene keeles, kohaliku giidi-reisiesindaja saatel.

Reisiperioodid

REISIPERIOOD:HIND al:
20.01-01.02.20202290 EUR
15.02-27.02.20202290 EUR
29.02-12.03.20202250 EUR
Ühese toa lisatasu +450 EUR

Vietnam

… siin on  erakordsed võimalused aktiivse puhkuse veetmiseks: rikkalik kultuur ja ajalugu, võrratud rannad, mõnus kliima, suurepärased hotellid ja mis on kõige tähtsam – kõik on taskukohane! Kuna Vietnam on endine Prantsusmaa koloonia, võib siin Euroopa hingust tunda tänapäevani, selle poolest erineb Vietnam teistest Aasia riikidest. Euroopalikkus väljendub arhitektuuris ja kultuuris tervikuna. Lõuna-Aasia südames paiknev Vietnam piirneb põhjas Hiinaga, läänes Laose ja Kambodžaga ja idas Hiina merega. S-tähe kujuline Vietnam on enamasti mägine, kaetud metsade ja džungliga, rannajoont on riigil enam kui 3000 kilomeetrit.

Laos

… eriline maailmanurk oma muinasjutulise loodusega – mäestike ja lopsakate metsadega. Kohalikud inimesed on sõbralikud ja südamlikud. Turistidest puutmatuna jäänud Laos annab rikkumata pildi Kagu Aasia kultuurist ja traditsioonidest ja kommetest.

Kambodža

… siia tullakse eelkõige riigi kultuuri ja ajaloo pärast – vanad templikompleksid on seda väärt, et nendega lähemalt tutvuda ja tunnetada iidsete ehitiste atmosfääri ja ümbritseva looduse võimsust. Siem Reapi templid kaovad vaikselt džunglisse, loodus justkui „sööb“ ära need võimsad kivid, murendab seinu ja saadab pühakodasid kaduvikku… Näib, et inimene ei suuda templite varemeid päästa – mis parata, maailmas ei ole midagi igavest. Loodus on siin lopsakas ja elujõuline, piisab vaid, kui oksake maasse torgata ja juba see kasvabki. Päike paistab lakkamatult, õhuniiskus on suur – taimede kasvuks on see ideaalne keskkond ning džungel võtab kiires tempos võimust.

Reisiprogramm

Päev 1 (27.10) – lend Hanoisse
Päev 2 (28.10) – saabumine Hanoisse, kohtumine reisiesindajaga, individuaalne transfeer hotelli, sisseregistreerimine, vaba aeg, ööbimine.
Päev 3 (29.10) – Halong laht, kruiis ööbimisega laevas (hommiku-, lõuna-, õhtusöök)

Hommikusöök hotellis, kell 08:00 transfeer Halongi (ca 165 km). Muinasjutuline Halongi laht on tuntud kogu maailmas ning maailmas on see üks enim pildistatuid kohti. Halongi saabudes alustame kruiisi. Halongi laht on tõeline looduse ime – lahe smaragdrohelisest veest  kerkinud üle 3000 saare ning iga saar on omaette kunstiteos. Halong on unikaalne piirkond, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Kruiisi jooksul teeme ka vahepeatuse, et tõusta kõrgele mäele ja nautida ilusaid vaatepilte. Kruiisil on full board teenindus (lõuna-, õhtu- ja hommikusöök). Ööbimine mugavates kajutides.

Päev 4 (30.10) – Halong, transfeer Hanoisse

Varahommikul on võimalus tervitada päikest ja imetleda päikesetõusu. Enne hommikusööki hommikune võimlemine – Tai Chi.
Hommikusöök kell 07:30
Vahepeatus Halong lahe koopastes
Kell 10:00 väljaregistreerimine, kell 12:00 transfeer Hanoisse (kohale jõuab ca 16:00 ajal). Vaba aeg. Ööbimine.

Päev 5 (31.10) – ülevaatlik ekskursioon, lend Laosesse (Luang Prabang), saabumisel transfeer hotelli

Hommikusöök ja väljaregistreerimine. Ülevaatlik linnaekskursioon Hanois (ca 3-4h).
Hanoi, Vietnami pealinn, meelitab enda juurde oma järvede, varjuliste tänavate ja roheliste parkidega. Hanoi on segu eksootilisest vanast ja dünaamilisest kaasaegsest Aasiast. Turistid armastavad seda linna eelkõige seetõttu, et siin on palju rohelust ning erinevates linnaosades saab tutvuda nii ajaloolise kultuuriga kui saada osa kaasaegsest elurütmist. Vietnami põhjaosas asuvas pealinnas on segunenud lääne ja ida kultuurid, Hiina traditsioonid ja Prantsuse arhitektuur. Linn on jaotatud seitsmeks kvartaliks. Populaarseim on Vana Kvartal (ehk Vanalinn) – kitsate tänavate labürint, kus toimub kauplemine. Hanoi jääb oma populaarsuselt Ho Chi Minh´ile pisut alla ja seetõttu pole siin ohtu turistide massidesse ära eksida. Võib omapäi mööda kitsaid linnatänavaid jalutada ning kohalikku kultuuri ja elustiili nautida. Enamus reisijaid teeb linnas päevase peatuse enne või pärast Halongi lahe külastamist.
Enne transfeeri lennujaama vaba aeg, et linnaga iseseisvalt tutvuda. Transfeer lennujaama, lend Luang Prabangi (Laos, QV0314 07MAR HANLPQ 1850 1950). Saabumisel transfeer hotelli, sisseregistreerimine. Vaba aeg, ööbimine.

Päev 6 (01.11) – Luang Prabang, ülevaatlik ekkursioon, sõit Pak Ou koobastesse

Hommikusöök hotellis, ülevaatlik linnaekskursioon Luang Prabangis, Pak Ou koopad.

Päev 7 (02.11) – lend Siem Reapi, saabumisel transfeer hotelli

Hommikusöök, väljaregistreerimine, transfeer lennujaama, lend Siem Reapi (QV0525 09MAR LPQREP 1340 1540), saabumisel transfeer hotelli, sisseregistreerimine, vaba aeg, ööbimine.

Päev 8 (03.11) – Siem Reap, Angkor Thom, Angkor Wat, õhtusöök kohalikus restoranis

Hommikusöök hotelli, ekskursioon templitesse – Angkor Wat, Ta Prom, Angkor Thom’i templid, õhtusöök kohalikus restoranis. Vaba aeg, ööbimine.

Päev 9 (04.11) – Siem Reap, ekskursioon Tonle Sap järvele

Hommikusöök, eskursioon Tonle Sap järvele (ujuv küla). Pärast seda siidifarmi külastus, transfeer tagasi linna, vaba aeg, ööbimine.

Päev 10 (05.11) – transfeer Phnom Penhi, ülevaatlik linnaekskursioon

Hommikusöök, transfeer Phnom Penhi (sõiduaeg ca 6h, ilma giidita, kohtumine giidiga Phnom Penhis). Phnom Penhi saabumisel, hotelli sisseregistreerimine, ülevaatlik linnaekskursioon. Vaba aeg, ööbimine.

Päev 11 (06.11) – Mekong jõe kruiis (sõit) Vietnami, transfeer Can Tho’sse

Hommikusöök, transfeer sadamasse, laevasõit Vietnami, Chau Dok’i, transfeer Can Tho’sse, hotelli sisseregistreerimine, vaba aeg, ööbimine.

Päev 12 (07.11) – ekskursioon Mekong jõe deltasse, transfeer Hochiminhi

Hommikusöök, ekskursioon Mekong jõele, lõunasöök kohalikus restoranis. Õhtul vaba aeg, ööbimine.

Päev 13 (08.11) – transfeer lennujaama (hommikusöök või hommikusöögi karp kaasa)

Hommikusöök või hommikusöögi karp kaasa, individuaalne transfeer lennujaama, lend koju.

Lennuplaan

Algus Tallinnast, ümberistumine Moskvas; minnes lend Hanoisse, tagasitulek Hochiminhist. Hanoi – Luang Prabang ja Luang Prabang – Siem Reap lennupiletid sisalduvad hinnas. Võimalik lennuplaan: Tallinn-Moskva-Hanoi > HoChiMinh-Moskva-Tallinn

Siselennud:
Lao Airlines QV314 HAN LPQ 19:10 20:30 Class: Economy
Lao Airlines QV525 LPQ REP 13:40 15:40 Class: Economy

Võimalik alustada reisi Riiast, Helsingist, Stockholmist (võimalik lisatasu)

Hind sisaldab

-Lennupiletid algusega Tallinnast
-Lennupiletid Vietnam – Laos ning Laos – Kambodza
-Kõik vajalikud rühmatransfeerid
-Individuaalsed transfeerid: Hanois (saabumisel) ning Hochiminhis (viimasel päeval)
-Majutus 3-4* hotellides hommikusöögiga
-Toitlustus: hommikusöögid, 3x lõuna, 1x õhtusöök
-Ekskursioonid vene keelse giidi saatel (kõik ekskursioonid toimuvad rühmana)
-Vietnami viisa vormistamistasu

Lisatasu lennujaamades

Viisalõivud makstakse lennujaamades kohapeal: Vietnam 50 USD; Laos 30 USD; Kambodza 30 USD / inimese kohta. Kõikide viisade joaks läheb vaja kokku 6x passipilti (värvilised: 3.5×4.5 või 4×6 cm)

Lisatasu eest

-Reisikindlustus

Viisainformatsioon

Vietnam

Eesti kodaniku pass – viisa vajalik. Viisat on võimalik taotleda ka Vietnami piiril, lennujaamas, kas ühe- või mitmekordse sisenemisega. Selleks eelnevalt peab olema täidetud ankeet (saadame e-maili teel), mille alusel vormistatakse viisa kinnituskiri (kutse). Nii viisakutse kui ka maili teel saadetud maale sisenemise- ja väljumise ankeedid tuleb enne reisi välja printida, reisile kaasa võtta ja lisada 2 passifotot (heledal taustal, 3,5 х 4,5 või 4 х 6 ). Lennujaamas tuleb tasuda riigilõiv 25 – 50 USD (sõltuvalt viisa pikkusest ja sisenemiste arvust)

Vene kodaniku pass (elamisluba Eestis) – viisavaba kuni 15 päevaks, Kui Vietnamis viibimine on rohkem kui 15 päeva, on vajalik viisa. E-viisat saab vormistada eelnevalt, samad tingimused, mis Eesti kodaniku passil.

Eesti hall välismaalase pass (olemas elamisluba Eestis) – viisat vormistada pole võimalik.

Viisalõiv lennujaamas: 25 USD ühekordne; 50 USD kahekordne.

Laos

Eesti kodaniku pass – viisa vajalik. Viisat on võimalik taotleda ka Laose piiril, lennujaamas,
Vene kodaniku pass (elamisluba Eestis) – viisa vajalik. Viisat on võimalik taotleda ka Laose piiril, lennujaamas,
Eesti hall välismaalase pass (olemas elamisluba Eestis) – viisainfo päringu alusel.

Viisalõiv lennujaamas: 30 USD ühekordne.

Kambodža

Eesti kodaniku pass – viisa vajalik. Viisat on võimalik taotleda Kambodža piiril (kuni 30 päevaks ühekordse sisenemisega turismi- või äriviisa).
Vene kodaniku pass (elamisluba Eestis) – viisa vajalik. Viisatingimused samad, mis Eesti kodaniku passile.
Eesti hall välismaalase pass (olemas elamisluba Eestis) – viisainfo päringu alusel.

Viisalõiv lennujaamas: 30 USD ühekordne.


Juhime Teie tähelepanu, et reisidokumendiks peab olema pass ning kehtima vähemalt 6 kuud alates riiki sisenemise kuupäevast.

Pakkumise tingimused

Pakkumise tingimused

-Müügiperiood: kuni kohti jätkub
-Reisiperiood: vastavalt pakkumisele
-Näidishinnad kehtivad ühe inimese kohta, kaheses toas
-Reisi võimalik alustada: Tallinnast/Riiast/Helsingist
-Tühistamine (lennupiletid): lennupiletid ei kuulu tühistamisele ja/või tagastamisele (vastavalt lennufirmade poolt kehtestatud reeglitele)
-Tühistamine (reisiprogramm): trahvivabalt tühistamine on lubatud kui reisini on jäänud rohkem kui 60 päeva
-Reisikorraldaja: VictoriaTour (Vietnam: http://victoriatour.com.vn), Skyekspert Reisibüroo on VictoriaTour ametlik müügiagent Eestis
-Reisikorraldaja jätab endale õiguse vajaduse korral muuta reisiprogrammi ja ajakava ning hindu, mis on tingitud majutuse ja transpordi hinnatõusust ega olene reisikorraldajast!

Muud tingimused

-Pakkumises kasutatud lennupiletihinnad on madalaimad hinnad väljumistele Tallinnast. Edasi-tagasi lennupileti hind sisaldab kõiki riiklikke makse ja tasusid ning reisijamaksu; kohalduda võib krediitkaardi lisatasu. Istekohtade arv on piiratud. Tegemist on näidishinnaga ning kehtib vabade kohtade olemasolul. Reisi lõpphind võib tulla näidishinnast kallim. Pakkumised eeldavad vabu kohtade olemasolu lennuki odavaimas broneerimisklassis. Lisatasu eest on võimalik broneerida lennupiletid kallimas broneerimisklassis.

Maksetingimused

-Ettemaks (lennupileti osa) peab olema tasutud 48h jooksul pärast broneeringu kinnitamist. Ettemaks ei ole tagastatav – vastavalt lennufirmade poolt kehtestatud reeglitele kinnitatud lennupileti muutmine ega tühistamine ei ole võimalikud.
-Ülejäänud summa peab olema tasutud hiljemalt 60 päeva enne reisi algust.

Annulleerimine

-Vastavalt lennufirmade poolt kehtestatud reeglitele kinnitatud lennupileti muutmine ega tühistamine ei ole võimalikud, s.t. tasutud ettemaks ei ole tagastatav.
-Kui reisini on jäänud rohkem kui 60 päeva, on võimalik tühistada hotelli(de) ja transfeeri(de) broneeringut trahvivabalt. Lennupileti eest tasutud ettemaks ei ole tagastatav.
-Kui reisini on jäänud 60-00 päeva, tühistamistasu on 100% hotelli(de) ja transfeeri(de) broneeringu kogu maksumusest. Lennupileti eest tasutud ettemaks ei ole tagastatav.

Available departures

Kahjuks antud ekskursiooni ei ole võimalik broneerida online kaudu. Palume Teil saata infopäring läbi kontaktvormi, täpsustades oma reisisoovid. Saadame Teile hinnapakkumise esimesel võimalusel.

VIETNAM

VIETNAM

Vietnam

Vietnam on tõeline Aasias pärl, seda imelist riiki tasub kindlasti külastada!

Siin on  erakordsed võimalused aktiivse puhkuse veetmiseks! Võrratud rannad, mõnus kliima, suurepärased hotellid ja mis on kõige tähtsam – kõik on taskukohane! Lennupileti hind on reisikuludest tõenäoliselt suurim väljaminek, kohapeal ootavad teid madalad hinnad. Kuna Vietnam on endine Prantsusmaa koloonia, võib siin Euroopa hingust tunda tänapäevani, selle poolest erineb Vietnam teistest Aasia riikidest. Euroopalikkus väljendub arhitektuuris ja kultuuris tervikuna ning seetõttu sobib Vietnam puhkusepaigaks ka neile, kes muidu Aasias reisimisest ei hooli.

Lõuna-Aasia südames paiknev Vietnam piirneb põhjas Hiinaga, läänes Laose ja Kambodžaga ja idas Hiina merega. S-tähe kujuline Vietnam on enamasti mägine, kaetud metsade ja džungliga, rannajoont on riigil enam kui 3000 kilomeetrit.

Meie Skyekspert'is oleme Vietnamis mitmeid kordi reisinud ning oskame soovitada!
Tutvuge meie pakutavate reisiprogrammidega Vietnami: eksootiline rannapuhkus Lõuna-Vietnamis - Phan Thiet kuurortis või rannapuhkus kuulsas Nha Trangis:

Hotellid Vietnamis

Majutusvõimalused on Vietnamis äärmiselt mitmekesised, ulatudes üliluksuslikest kuurortidest lihtsate hosteliteni. Hotellid, mida Vietnamis soovitame, leiate allpoolt. Hotelli või reisiprogrammi hinnapakkumise saamiseks palume võtta meiega ühendust läbi alloleva kontaktvormi.

Unistad eksootilisest puhkusest?
Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi ning tänu meie suurele reisikogemusele Aasias saame koostada Teile huvitava reisimarsruudi ja puhkuseprogrammi. Skyekspert – parimad ja huvitavaimad reisipakkumised, mugavad hotellid ja parim teenindus Aasias.

Küsige meilt pakkumist soovitud sihtkohale ja reisiperioodile! >>>

Skyekspert soovitab - Ho Chi Minh

Eden Star Saigon 4*

Skyekspert soovitab!

EdenStar Saigon Hotel

EdenStar Saigon Hotel

Grand Silverland 4*

Skyekspert soovitab!

Grand Silverland Hotel & Spa

Skyekspert soovitab - Dalat

Du Parc Hotel 4*

Skyekspert soovitab!

Du Parc Hotel Dalat

Du Parc Hotel Dalat

TTC Dalat 4*

Skyekspert soovitab!

TTC Dalat Premium Ngoc Lan

TTC Dalat Premium Ngoc Lan

Skyekspert soovitab - Nha Trang

Liberty Nha Trang 4*

Skyekspert soovitab!

Liberty Central Nha Trang

Liberty Central Nha Trang

Novotel Nha Trang 4*

Skyekspert soovitab!

Novotel Nha Trang

Vietnami kliima

Umbes kolmandik riigist asub 500 m üle merepinna, kliima on subtroopiline. Aprillist-maist kuni oktoobrini toovad mussoonid siia palavust ja niiskust, välja arvatud piirkonda, mis on kaitstud mägedega.

Vietnami lõunaosas (Ho Chi Minh’ist kuni Phan Thiet’ini) võib eristada kaht hooaega, niisket ja kuiva. Niiske hooaeg kestab maist novembrini, kõige vihmasemad kuud on juunist augustini. Kuiv periood algab tavaliselt detsembris ja lõpeb aprillis. Kõige parem aeg Vietnami lõunaosa külastada on jaanuarist mai alguseni: jaanuaris ja veebruaris on päike mõnus ja ookeanivesi värskendav; veebruarist maini on ilmad palavad, vihmaseid päevi väga harva.

Riigi keskosas (alates Nha Trang'ist kuni Hue kuurortini) on taevas veebruarist augustini selge, vihma peaaegu pole, õhutemperatuur 30-35 °C. Detsembri keskel algavad vihmad, oktoobris ja novembris võib Danang ja Hue piirkondades esineda taifuune. Temperatuur on sel ajal 20-28 °C. Riigi põhjaosas (Hanoi'st kuni Halong’ini) on ilm talveperioodil, mis kestab novembrist veebruarini, jahe ja niiske. Märts on vihmane, maist algab suvi ja temperatuur kerkib kuni 40 °C.

Mägises põhjapiirkonnas (Sapa, Ha Giang, Bac Ha), kestab kuiv hooaeg oktoobrist märtsi lõpuni, vihmahooaeg aprillist septembrini. Detsembris ja jaanuaris võib ilm olla jahe, eriti öösiti. Parem aeg kirdepiirkonda (Ha Giang) reisimiseks on kuival hooajal, oktoobrist aprillini, detsember ja jaanuar on samuti jahedad kuud. Kirde-Vietnami ei tasu reisida vihmahooajal, mis kestab maist septembrini. Loode-Vietnami (Sapa) ja põhjapoolseid regioone tasub külastada septembrist novembrini ja märtsist maini, mil õhutemperatuur on päeval 15-28°C ja öösel 10-18°C.

Põhja-Vietnam (Hanoi, Halong Bay, Cuc Phuong, Mai Chau ja Ninh Binh). Hanoi linnas ja Põhja-Vietnamis on talve ja suve vahel selge erinevus. Külm ja enamasti kuiv talv kestab novembrist aprillini, temperatuur võib olla 17-22°C, kõige külmemad kuud on jaanuar ja märts. Suvi kestab siin maist oktoobrini, siis on palav, niiske ja vihmavõimalus on suur. Kõige vihmasemad kuud on juulist septembrini, võib juhtuda, et kehvade ilmastikutingimuste tõttu ei toimu sel perioodil Halong’is ka kruiise.

Kesk-Vietnam (Hoi An, Danang, Hue, Quy Nhon ja Nha Trang). Palav ja kuiv suvi kestab Hoi An, Hue ja Danang’is, Kesk-Vietnamis jaanuarist augustini, temperatuurid võivad olla 30 soojakraadi ümber. Oktoobris ja novembris vihmasadu suureneb. Kesk-Vietnami lõunaosas (Nha Trang) kestab kuiv periood kauem, jaanuari lõpust septembrini. Oktoobrist detsembri alguseni kestab vihmahooaeg, kõige vihmasemad kuud on oktoober ja november.

Lõuna-Vietnam (Ho Chi Minh City, The Mekong Delta, Dalat ja Phu Quoc). Õhutemperatuurid aasta jooksul eriti ei muutu, ent selgelt on eristatavad kuiv ja niiske periood. Kuiv periood kestab novembrist maini, kuid alates veebruarist niiskus ja palavus tõusevad. Niiske periood kestab maist novembrini, kõige enam sajab juunist augustini. Lõuna-Vietnami keskmine temperatuur on aastaringselt 25-35°C. Lõuna-Vietnamis Phu Quoc piirkonnas on samuti kaks perioodi: kuiv (novembrist juulini) ja niiske (juulist oktoobrini). Phu Quoc’i võib külastada aastaringselt, ent soovitatav on reisida sinna kuival hooajal. Dalatis kestab vihmahooaeg juunist oktoobrini, kuivem on novembrist maini, jahedam detsembris ja jaanuaris.

Vihmaperioodil kallab vihma varahommikul või pärastlõunal. Vihmahood võivad olla tugevad, ent on õnneks lühiajalised, nii et päikeselisi päevi saab ikkagi nautida.

Ekskursioonid Vietnamis ja reisiprogrammid

Ära lase ennast suurel linnal ära eksitada! Kuluta oma aeg targalt ja huvitavalt! Küsi meilt pakkumist valmis ekskursiooniprogrammile läbi alloleva kontaktvormi:

Vaata

KAMBODZA

KAMBODZA

Paljud, kes ise Kambodžas käinud pole, teavad seda riiki läbi filmi „Lara Croft: Tomb Raider“, kus Angelina Jolie tegelaskuju kurjuse vastu võitleb ja maailma päästab. Just, filmis nähtud iidsed templid asuvad Kambodžas, Siem Reapis – filmi plahvatuste käigus ükski neist UNESCO kaitse all olevast templist mõistagi kannatada ei saanud ja nendega saab kohapeal tutvust teha.

Kambodžasse tullakse eelkõige riigi kultuuri ja ajaloo pärast. Vanad templikompleksid on seda väärt, et paari-kolme päeva jooksul igasse templisse sisse astuda, rahulikult neis jalutada, tunnetada iidsete ehitiste atmosfääri ja ümbritseva looduse võimsust.

Siem Reapi templid kaovad vaikselt džunglisse, loodus justkui „sööb“ ära need võimsad kivid, murendab seinu ja saadab pühakodasid kaduvikku... Näib, et inimene ei suuda templite varemeid päästa – mis parata, maailmas ei ole midagi igavest. Mõnes paigas võib siiski märgata, kuidas kohalik omavalitsus üritab templikompleksi päästa ja loodust peatada: džunglitaimede juuri kuivatakse spetsiaalse ainega, et need siis eemaldada ja ehitiste eluiga pikendada. Loodus on siin lopsakas ja elujõuline, piisab vaid, kui oksake maasse torgata ja juba see kasvabki. Päike paistab lakkamatult, õhuniiskus on suur – taimede kasvuks on see ideaalne keskkond ning džungel võtab kiires tempos võimust.

Kui aga soovite selle imelise maaga põhjalikult tutvuda, on mõistlik võtta ette üks korralik ringreis mööda Kambodžat. Alustada võib näiteks Siem Reapist, jätkata teekonda Sihanoukville (ainuke Kambodža rannapiirkond, millele ennustatakse suurt tulevikku) ning suunduda seejärel pealinna Phon Pheni. Vaatamata riigi suurusele ja kogu sellele rikkusele, mida sealt avastada, eelistab enamus turistidest peatuda ainult Siem Reapis, sedagi vaid kolmeks-neljaks ööks.

Siem Reap: väike ring ja suur ring

Cambodia Siem Reap small circuitVäikeseks ja suureks ringiks nimetatakse ekskursioone\marsruute, kus külastatakse erinevaid templeid. Väikese ringi puhul on külastatavate templite arv väiksem võrreldes suure ringiga. Väike ring algab Angkor Wat templist ning selle käigus külastatakse: Ta Phrohm, Banteay Kdei, Baphoun, The Terrace of the Leper King, The Terrace of the Elephants, the Twelve Prasats, Spean Thma, Sras Srang ning lõppeb ring Angkor Wat’i juures. Väikese ringi marsruudi orienteeruv pikkus ca 7 kilomeetrit.

Cambodia Siem Reap grand circuit

 

 

Suur ring ehk Grand Circuit - selle marsruudi orienteeruv pikkus ca 26 kilomeetrit ning külastatakse tähtsamaid templeid, mis on Angkor Thom’is: Preah Khan, Preah Neak Pean, Eastern Mebon, Ta Som, Preah Rup, Angkor Wat. Suur ring sobib külastajatele, kes viibivad Siem Reap’is rohkem kui 1-2 päeva ning selle abil.

Majutusvõimalused on Kambodžas äärmiselt mitmekesised, ulatudes üliluksuslikest kuurortidest lihtsate hosteliteni. Hotellide täielikku nimekirja, mida Kambodža populaarsetes kuurortites ja linnades soovitame, saate uurida allpool:

Juhul kui teil on erisoove kindla hotelli kohta, võtke meiega ühendust läbi kontaktvormi.

Kuidas tulla?

Siem Reapil on otseühendus Bangkokiga, Singapur'iga, Kuala Lumpur'iga – naaberriikidest pääseb siia seega kiirelt ja mugavalt. Kui on soov ühendada reisisihina Kambodža ja Tai, siis on hea variant sõita Siem Reapi bussiga, näiteks Pattayalt või Koh Changilt, kust sõit võtab aega vastavalt 5–6 või 7–9 tundi.

Köök

Kohaliku köögi alustaladeks on riis, kala, liha ja köögiviljad, riigi lõunaosas ka mereannid. Nendest komponentidest valmistatakse erinevaid toite, peamine roog on supp. Tõelised „gurmaanid“ kasutavad söögiks meelsasti ka praetud ämblikke, skorpione, konnasid, madusid ja muud „põnevat“.

Kuna riik piirneb merega vaid lõunas, on üsna keeruline pakkuda külalistele värskeid mereande, eriti põhjapool. Õnneks elab siinsetel riisipõldudel rohkelt konnasid, mis on Kambodžas populaarne toit. Mõnedes piirkondades eelistatakse aga hoopis praetud tarantleid. Põhitoit on siiski riis: seda pakutakse nii eelroaks, pearoaks kui magustoiduks.

Kliima

Kambodža kliima on troopiline, palav ja niiske. Aasta jaguneb kaheks perioodiks: maist novembrini on palav ja niiske suvi ning novembrist aprillini kuiv talv. Keskmine temperatuur on suvel 26–32 °C, talvel 22–26 °C. Suvel võib maksimaalne temperatuur ulatuda kuni 42 soojakraadini. Sajuvõimalus on kõige suurem juulist septembrini, vihm võib olla tugev, ent on reeglina õnneks lühiajaline.

Ekskursioonid

Pakume mitmeid ekskursioone erinevate templite külastusega, linnaekskursioone ja palju palju muud ... Ära lase ennast ära eksitada! Kuluta oma aeg targalt ja huvitavalt! Küsi meilt pakkumist valmis ekskursiooniprogrammile!

Vaata

Meil on kahju, kuid antud Ekskursioon ei ole veel hinnangut saanud.