Tuneesia al 455€

Tuneesia

Tuneesia – kvaliteetne puhkus imeilusatel Vahemere randadel

Suurenenud reisihuvi on toonud suvisesse reisikavva veel ühe sihtkoha, kuhu saab ilma piiranguteta sel hooajal puhkama minna. Lennud Mandri-Tuneesiasse, Enfidhasse. Tuneesia on ehe näide aastatuhandete jooksul segunenud vahemerelikust ning araabiapärasest mentaliteedist. Selles suhteliselt pisikeses Põhja-Aafrika riigis kohtate üllatavalt palju hästi säilinud vaatamisväärsusi. Hotellid ootavad puhkajaid, kes otsivad rahulikku ja kvaliteetset puhkust imeilusatel Vahemere randadel. Kuurorditest leiab ka mitmeid populaarsed spaa- ja talassoteraapiakeskuseid.

Otselennud Tallinnast, reedeti:

27.08.2020 (viimased kohad)
28.08.2020 (viimased kohad)
30.08.2020 (viimased kohad)
03.09.2020
04.09.2020
06.09.2020
10.09.2020
11.09.2020
17.09.2020

HotellKuurortHind al:
MARABOUT 3*Kõik HinnasSousse455
SOUSSE CITY & BEACH HOTEL 3*Kõik HinnasSousse539
NOUR PALACE RESORT & THALASSO 5*Kõik HinnasMahdia558
RIADH PALMS RESORT & SPA 4*Kõik HinnasSousse548
SOUSSE PALACE HOTEL & SPA 5*HBSousse515
RIVIERA 4*Kõik HinnasPort el Kantaoui565
VINCCI ROSA BEACH 4*Kõik HinnasMonastir / Skanes538
MARHABA CLUB 4*Kõik HinnasSousse565
SAHARA BEACH AQUAPARK 3+*Kõik HinnasMonastir / Skanes568
SOUSSE PALACE HOTEL & SPA 5*Kõik HinnasSousse565
MARHABA BEACH 4*Kõik HinnasSousse678
IBEROSTRAR AVERROES 4+*Kõik hinnasJasmine Hammamet755
IBEROSTAR SELECTION DIAR EL ANDALOUS 5*Kõik HinnasPort el Kantaoui768
CONCORDE GREEN PARK PALACE 5*Kõik HinnasPort el Kantaoui665
IBEROSTAR SELECTION ROYAL EL MANSOUR 5*Kõik HinnasMahdia738

Sousse – Sousse on Tuneesiasuuruselt kolmas linn. Sousse pole ainult puhkuspiirkond, siinne 8 m kõrguse ja enam kui 2 km pikkuse müüriga ümbritsetud vanalinn on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Kaitsemüüri tornidest avaneb suurepärane vaade kogu linnale. Sousse’i medinat on kasutatud mitmete mängufilmide võtteplatsina, võibolla tuntuim neist 1981. aasta Indiana Jones, kus Sousse´i tänavad asendasid Kairot. Vaatamist väärib arheoloogiamuuseum, milles on ainulaadne mosaiigikogu. Siin asub ka kuulus Medusa pead kujutav mosaiik, mis on säilinud roomlaste valitsemise ajast Tuneesias. Sousse’i lähedal asuvad foiniiklaste matmispaiga varemed, roomlaste majad, bütsantsi kindlustusehitised, kristlaste katakombid. Sousse’is on ohtralt välikohvikuid ja restorane, kus saab proovida nii kohalikku Tuneesia kööki kui teiste rahvaste roogi. Paljudes Sousse’i hotellides on mereteraapiakeskused, kus pakutakse laia valikut erinevaid ja taskukohaseid keha turgutavaid ja värskendavaid protseduure. Õhtuti saate jalutada mereäärsel promenaadil, aga alates keskööst sukelduda ööklubide melusse.

Port el Kantaoui – Port el Kantaoui asub vaid 5 km kaugusel Sousse’ist (see on justkui Sousse’i äärelinn). Kui Sousse’is alustati eelmise sajandi keskpaigas Tuneesia esimeste turismitsoonide rajamist, tekkis Sousse’ist põhjapoole prestiižne Port el Kantaoui. Kahe linna vahel liiguvad pidevalt turistide jaoks eribussid ning Sousse ja Port el Kantaoui moodustavad ühtse kuurortpiirkonna. Port el Kantaoui keskmes asub mainekas jahisadam, kus seisab ankrus suurel hulgal jahte ja purjelaevu. Sealsetes kaldapealse restoranides ja kohvikukestes, kus pakutakse värskeid mereande, on meeldiv õhtut veeta. Sadama väravate vastas saab imetleda valgustatud, muusika taktis mänglevat purskkaevu. Selles kuurordis on hulgaliselt golfiväljakuid, lisaks veepark ja väike loomaaed pisikestele turistidele. Õhtuti on külastajatel võimalus ööklubides meelt lahutada.

Skane – Skaneks nimetatakse tervet rannikuala, mis ulatub Monastirist 6 km põhja poole. Siin on katkematu hotellideahel. Monastiri kesklinna pääseb hõlpsasti mis tahes hotellist. Järgmine suurem kuurort Sousse asub 8 km kaugusel. Skane piirkonnas ei ole hotellide ümbruses kohvikuid, restorane ega ööklubisid, seetõttu sobib see piirkond rahuliku puhkuse eelistajatele. Meelelahutust otsivad turistid leiavad seda lähimates linnades Monastiris ja Sousse’is. Skane piirkond on tuntud oma ratsakooli ja väga heade golfiväljakute poolest. Kuna Tuneesias on ka talvel soe, on siinsed golfiväljakud avatud aastaringselt.

Mahdia – Mahdia on Vahemere rannikul Monastirist lõunapool asetsev väike linnake. Kuurort tunneb uhkust oma vanalinna üle, kuhu pääseb läbi XVI sajandist pärinevate Skiff Al Kahla väravate. Linnale on tuntust toonud ka kohalikud mereteraapia keskused. Kuurort rõõmustab puhkajaid laiade valgete liivarandadega ja veespordialade harrastamise võimalustega. Kaasaegsed baarid ja restoranid kutsuvad sisse astuma ja kohalikke roogasid maitsma. Mahdia sobib hästi rahuliku puhkuse eelistajatele.

Jasmine Hammamet – Hammameti lõunaosas asub linna uusim rajoon – Jasmine Hammamet. Linnaosa rannajoon on 4 km pikk. Siin on jahisadam Marina ja 1,5 km pikkune rannaäärne promenaad promenaadiga paralleelselt kulgev avar suplusrand. Jasmine Hammametis asuv tüüpilises tuneesialikus stiilis ehitatud Medina Mediterranea on kuurortlinna tõmbenumber. Seda ümbritsevad traditsiooniliselt paksud kaitsemüürid. Medinas on mitu väga erilise arhitektuuri poolest silma paistvat hotelli, mis pakuvad elamisvõimalusi otse kuurordi südames. Jasmine Hammametis on turg, kus käsitöölised pakuvad oma naha- ja metallikaupu ning keraamikat. Õhtu eel elavneb medina meelelahutuspiirkond, kus on teater, ööklubi, muuseumid ja restoranid. Meelelahutust nii väikestele kui suurtele pakub Carthage Land, kus on nii lõbustuspark (sealhulgas mõned veeatraktsioonid) kui ka restoranid ja suveniiripoed. Marina jahisadam pakub varju 740 jahile, ent lisaks sellele leidub seal uhkeid kortereid, villasid, poekesi, jasmiinilõhna uppuvaid aedu, avaraid haljasalasid, maitsekaid restorane ja baare.

You must be logged in to post a comment.