Gran Canaria

Kanaari saared

  • Riik – Hispaania
  • Pindala – 7500 km²
  • Rahvaarv – 2.102 mln. (2016. a)
  • Pealinn – Madrid (Hispaania), Tenerife pealinn – Santa Cruz
  • Raha – Euro
  • Keel – hispaania (katalaani, galeegi, baski)
  • Religioon – katoliiklased

Aastaringselt soe ja päikseline saarestik Atlandi ookeanis.

Ajalugu

Kanaari saarte praegune nimi tuleb ladina sõnast canis (koer). Saartele anti selline nimi seetõttu, et Kanaaridel elas palju metsikuid koeri. Iidsed Kreeka ja Rooma meremehed olid esimesed, kes saared avastasid. Aastatel 1402-1405 okupeeris prantsuse maadeuuria Jean de Bethencourt kolm saart – Lanzarote, Fuerteventura ja El Hierro. Ta proovis ka La Gomera enda valdusesse haarata, ent kohalikud elanikud suutsid sellele vastu panna pea sada aastat. 1495. a vallutasid hispaanlased saared ning liitsid need Kastiilia kuningriigiga.

Saari on rünnatud mitmeid kordi. Üks ägedamaid oli 1599. aastal, kui 74 hollandi laevastikku kuuluvat laeva proovisid saari anastada. Sõjamehi oli rohkem kui saarte elanikke. Hoolimata sellest, et põletati maha mitu kohalikku küla, rünnakud ei õnnestunud. Kanaari saared on viimane peatuskoht laevadele, mis suunduvad pikale retkele üle Atlandi ookeani.

Siin on käinud palju kuulsaid rändureid – 1519. aastal Magellan, 1779 James Cook ja aastal 1832 Charles Darwin. 1983. a anti Kanaari saartele autonoomia.

Rahvusköök

Gofio – kamajahu meenutav jahvatatud ja röstitud maisi, odra ja nisu segu
Sancochoto – kalahautis kartulitega
Potaje de berros – vähkidest, maisist, searibist, kartulitest ja ubadest valmistatud supp
Ropa vieja – valik köögivilju lihaga
Puchero – aurutatud chorizo vorst ubade, herneste ja kartulitega, mis maitsestatakse safraniga
Conejo al samorejo –jäneseliha tomatitega
Malvasia – aromaatne, magus ja kange vein Lanzarote saarelt
Rom miel – meerumm

Hotellid

Hotellide kategooriaid tähistatakse tärnidega. Hotelli kategooria sõltub siin hoone asukohast, pakutavate teenuste hulgast ja kvaliteedist, teeninduse tasemest, tubade suurusest ja sisustusest. Kanaari saarte hotellidel ei ole oma randu. Sissepääs suplusrandadele on tasuta, ent lamamistoolide ja päikesevarjude eest tuleb täiendavalt tasuda. Randa või basseini äärde minnes tuleb kaasa võtta oma rannarätik. Hotelli rättide toast välja viimine on keelatud. Mõningates hotellides saab rannarätiku tagatise eest, mõningates saab selle laenutada. Broneerides hotelli Tenerifel, võib juhtuda, et tuleb maksta eri lisateenuste eest deposiiti (rahvusvahelised kõned, baari kasutamine, seifi kasutamine jne). Deposiidi eest võib tasuda sularas eurodes või krediitkaardiga.

Tunnetage Kanaari saari

Külasta saari märtsis mandlipuude õitseajal. Mäenõlvasid ääristavad õitsvad mandlipuud on vaatamist väärt. Kui satute saartele veebruaris, külastage kindlasti Gran Canaria ja Tenerife saartel toimuvat suurt karnevali. Kohalikud ei kiirusta kunagi ja ei muretse millegi pärast. Alustage kohalikega vestlust – neile meeldib see. Naeratage ja suhtuge positiivselt – nii tunnetate Kanaaride tõelist õhustikku kõige paremini.

Soovid puhkusele?

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi - küsi meilt pakkumist soovitud sihtkohale ja reisiperioodile >>>

Kanaari arhipelaag Atlandi ookeanis koosneb 13 saarest ning Gran Canaria on suuruselt kolmas, paikneb Tenerife ja Lanzarote vahel ning on pindalaga 1560 km2. Gran Canaria on ringikujuline saar, mille keskel kõrgub vulkaan nimega Los Pechos. Saare kõrgeim tipp merepinnast on 1950 meetrit. Pealinn on Las Palmas, mis jääb tuntumatest kuurortidest kõigest 45 min autosõidu kaugusele.

Igavese suve saar - Gran Canaria

Kanaari saared asuvad Floridaga samal laiuskraadil. Aafrika rannik jääb u 200 km kaugusele. Gran Canaria rannajoone pikkuseks on 236 km. Mahe kliima võimaldab aastaringselt nautida rannamõnusid kaunitel liivarandadel ja harrastada veespordialasid. Saare parimad rannad paiknevad saare lõunaosas: San Agustini rand, Las Burrase rand, Maspalomase, Playa del Inglesi, Patalavaca ja Puerto Rico rannad. Saare põhjaosas on rannik järsk, rannad väikesed ja sageli tuulised, pakkudes võimalust lainelauasõiduks. Purjelaudurite meelispaik on aga Tarajalillo rand, mille leiab Bahia Felizis, saare lõunarannikul. Gran Canariat kutsutakse minimandriks, sest siin on mitu erinevat kliimavööndit. Umbes 400 m kõrgusel merepinnast valitseb troopiline kliima, umbes 1400 m kõrgusel kesk-Euroopa ning veel kõrgemal Skandinaavia kliima.

Soovid puhkusele?

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi - küsi meilt pakkumist soovitud sihtkohale ja reisiperioodile >>>

Gran Canaria on Kanaari saartest ka üks mitmekesisemaid saari, pakkudes sportimisvõimalusi, heatasemelisi golfiväljakuid, laias valikus teemaparke, ööklubisid, baare-restorane ja kaubanduskeskuseid – igaühele midagi.

Playa del Ingles

Kuue kilomeetrine kollase liivaga rand, mis algab San Augustinist ja lõpeb Faro majaka juures Maspalomases. Rannapromenaadil leiate ka suure valiku erinevaid söögikohti, kus võite nautida nii Kanaaride, Hispaania kui ka rahvusvahelist kööki.

Maspalomas

Saare lõunaosas vaikust ja rahu otsivale turistile sobib kindlasti rohelusse uppunud vaiksem ja hubane Maspalomase piirkond, vaid mõne kilomeetri kaugusel Playa del Inglesist. Siin on mõnusad rohealad koos jalgrattateedega No ja muidugi ei saa mainimata jätta kuulsaid Maspalomase liivadüüne, mis saavad alguse Playa del Inglesi rannast.

Puerto Rico

Veidi teist laadi elu käib Puerto Ricos. See maaliline väike ja kompaktne kuurort paikneb Gran Canaria kõige päikselisemas piirkonnas, kus kõige vajaliku leiab jalutuskäigu kaugusel. Hotellid palistavad kaljuseid mäekülgi, kust avanevad hingematvad vaated ookeaniavarusele ning idüllilisele lahesopile.

Võtke meiega ühendust! Kui ei leidnud sobivat reisi, saatke meile vabas vormis reisipäring .. vastame esimesel võimalusel

Teised Populaarsed Kuurordid