Singapur

Slider Image
Slider Image

Tuleviku Linnaks kutsutud Singapuris on futuristlikud pilvelõhkujad, mille disaini on heaks kiitnud Feng Shui spetsialistid, maailma suurim vaateratas, ulmelise arhitektuuriga Marina Bay Sands kompleks ja selle taga asuv Gardens by the Bay… Singapur on populaarne nii perepuhkajate kui ärireisijate seas.

“Lõvi linn” – Singapur

Millise riigi pealinn on Singapur? See küsimus võib tekitada segadust, ja õigustatult, sest Singapur on samaaegselt riik, linn, pealinn ja ka saar. Singapur kuulub maailma väiksemate linnade TOP20 edetabelisse, selle pindala on 715 ruutkilomeetrit. Võrreldes Eestiga, mille pindala on 45 227 ruutkilomeetrit, on Singapur ligi 63 korda väiksem.

Singapur tähendab malai keeles Lõvi linn, ent mitteametlikke nimetusi on linnale antud veelgi: näiteks Täiskasvanute Disneyland ja Trahvide linn – viimane tuleb inglise keelsest väljendist „fine city“, sõna „fine“ tähendab nii „trahv“ kui omadussõnu „suurepärane, tore“. Mõlemad tähendused sobivad Singapurile ülihästi: see on suurepärane linn, aga siin tehakse ka igal sammul trahve. Suitsetamine avalikus kohas, metroos söömine või joomine, tee ületamine vales kohas, prügi mahaviskamine – kõige eest võib trahvi saada. Üle linna on paigutatud infoplakatid, mis pidevalt tuletavad meelde, milliste reeglite sa pead elama ja käituma. Trahvide nimekiri on pikk ja tänavatel on info vaid peamiste kohta. Näiteks üks veidramaid asju, mille eest võidakse karistada, on see, kui pärast lillede kastmist jääb lillepoti alusele vesi. Samas on karistus põhjendatud: kuna sääsed, kes levitavad erinevaid haigusi, sh malaaria, paljunevad vees, tuleb „seisva“ vee teket vältida – see on otseselt seotud inimeste tervisega.

Singapuris kehtib ametlikult surmanuhtlus, millest enamus maailma riike on loobunud. Aastatel 1994–2004 kasutati seda karistusena enam kui 400 korda. Singapuri saabumisel tervitatakse teid lennujaama piiripunktis rõõmsameelselt, ent samas on silt selge sõnumiga: „Warning! Death for drug traffickers. Under Singapore law“ („Surmanuhtlus narkootikumide diileritele, vastavalt Singapuri seadusele“). Loomulikult ei tohiks see puudutada korralikke reisijaid, ent tunne, et oled kogu aeg kontrolli all, on kiire tekkima.

Huvitavat Singapuri kohta

  • Linnas on väga vähe politseinikke, kuid valvekaamerad on peaaegu iga posti küljes
  • Räägitakse, et iga sõiduki külge on paigutatud kiip, mille abil kohalik politsei saab jälgida sõidukit ning selle marsruuti
  • Ametlikult elab Singapuris rohkem kui sada tuhat dollarimiljonäri ehk ligi 3% linna elanikest. Seetõttu nimetatakse Singapuri ka Miljonäride linnaks
  • Singapuri visiitkaart on hotellikompleks Marina Bay Sands
  • Sõiduautot omada on siin linnas väga luksuslik ja kulukas. Alustades sellest, et juhiluba ostetakse selleks spetsiaalselt korraldatud oksjonil ning väljastatakse kümneks aastaks. Auto hind on tänu aktsiisidele kõrge, lisaks on linnas palju tasulisi teelõike. Mõistlikum on kasutada ühistransporti, mis on väga heal tasemel
  • Kogu linn on ehitatud Feng Shui põhimõtetest lähtudes, et linna maastik ja arhitektuur mõjutaksid positiivselt siinseid inimesi
  • Kohalik meedia on täielikult riigi kontrolli all, selliste teemade nagu alkohol, suitsetamine ja vägivald kajastamine on keelatud
  • Kogu linn on jagatud kolmeks piirkonnaks: turismitsoon, majandustsoon (kontorid) ning magamistsoon. Piirkonnad on üksteisest eraldatud 5 km laiuste roheliste aladega
  • Kuni 1965. aastani kuulus Singapur Jaapanile. Pärast ametlikku vabaduse saavutamist oli riigi majanduslik olukord kehv, imporditi magedat joogivett ja isegi ehitusliiva. 50 aastat tagasi kuulus Singapur maailma kõige vaesemate riikide hulka
  • Singapuri sadam on maailmas üks suurematest ja mitmete näitajate poolest esikohal
  • Singapuri loomaaed on turistide tagasiside põhjal koht, mida peab kindlasti külastama

Kliima

Singapur asub vaid 137 km ekvaatorist põhja pool ning siin valitseb aastaringselt palav ja niiske ilm. Kuiv periood ja vihmahooaeg ei ole täpselt eraldatud. Sajuvõimalus on siin igapäevane, kõige vihmasemad kuud on novembrist jaanuarini. Tore on see, et vihm lõpeb alati sama ootamatult kui algab. Keskmine õhutemperatuur on aasta lõikes 30–32 ˚C.

Changi International Airport

Singapuri rahvusvaheline lennujaam, Changi International Airport, on pälvinud erinevaid auhindu ja nimetatud aastatel 2012–2015 maailma parimaks lennujaamaks. Tuntud puhkuse- ja äriajakirjad nagu Travel+Leisure, Business Traveller ja Condé Nast Traveler on samuti pidanud seda lennujaama maailma parimaks. Tohutu hulk erinevaid kauplusi ja ostutänavaid, restorane ja söögikohti; troopiline aed, liblikate aed, kaktuste aed, spaad ja ilusalongid, jõusaal ja katusebassein – Changi lennujaamas on see kõik olemas. Kui plaanite oma lendu ümberistumisega Singapuri lennujaamas, siis võite kindel olla, et teie transiitaeg möödub kiirelt ja mugavalt. Linna peamine õhuvärav, nagu kogu Singapur, on väga kaasaegne. Lennujaam teenindab aastas rohkem kui 36 miljonit reisijat.

Hotellid

Nii nagu igas suures linnas, on majutusvõimalused Singapuris mitmekesised, ulatudes üliluksuslikest hotellidest lihtsate hosteliteni. Juhul kui teil on erisoove kindla hotelli kohta, võtke meiega ühendust.

Marina Bay Sands

Maailma üks kallimaid hotelle, Marina Bay Sands, mille ehitus läks maksma 8 miljardit dollarit, kuulub Ameerika korporatsioonile Las Vegas Sands. Hotell koosneb kolmest 55- korruselisest eraldiseisvast tornist. Hotellis on kokku 2561 tuba, luksuslik ostukeskus, kasiino, meelelahutuskompleks, kaks teatrit, 250 saaliga konvrentsikeskus ja Skypark – bassein, mille asukoht on maailmas kõrgeim. Basseini omapära ja võlu seisneb imelistes panoraamvaadetes, mis sealt kõrgelt avanevad, aga ka arhitektuuris, mis tekitab illusiooni nagu voolaks vesi üle katuseääre alla. Basseini pääsevad ainult hotelli külalised, ülejäänud huvilised saavad seda maailmaimet lähemalt kaeda vaateplatvormilt, ent basseini neid ei lasta.

Hotellikompleksi hakati ehitama 2006. aastal, avamine oli planeeritud 2009. aastaks, ent kõik ei läinud plaanipäraselt. Esimesena avas 2010. aasta 27. aprillil uksed kasiino, Skypark võttis esimesed külastajad vastu juunis, esimene teatrietendus anti novembris. Grandioosne ametlik avamine toimus 17. veebruaril 2011, mil ukse avasid kõik kompleksi restoranid ja poed. Kompleksi kaunistab 340 meetri pikkune, laevakujuline platvorm Skypark, mille pindala on 1 hektar ja mis mahutab kuni 3900 inimest. Platvormil asub 150 meetri pikkune bassein (mahutavus 1424 kuupmeetrit vett), siin on mitmeid restorane, ööklubisid ja vaateplatvorm. Hotell pakub külalistele majutust erinevates toatüüpides, saate valida just endale sobiva: Deluxe, Premier, Family, The Club, Grand Club, Orchid Suite, Bay Suite, Sands Suite, Marina Suite, Straits Suite, Presidential Suite ja Chairman Suite. Muuseas, pärast Marina Bay Sands avamist kasvas turistide arv Singapuris ligi 24%, nii et Marina Bay Sands näol on tegemist igati kasuliku investeeringuga.

Sentosa saar

Troopilisel saarel, mis asub Singapurist vaid 500 meetri kaugusel, on mitmeid atraktsioone ja turismiobjekte. Sentosa on lemmikkoht puhkamiseks nii kohalike elanike kui turistide seas. Sentosa on justkui Aasia Disneyland, kus igaüks leiab endale tegevust. Kuidas siia tulla? Metrooga – peate istuma metroo kirdeliinile (North East Line) ja sõitma Harbour Front´i. Sealt edasi saab Sentosa saarele jalgsi või siis monoraudteega, Vivo City kolmandalt tasemelt. Kalleim viis on sõita kohale köisraudteega.

Sentosa rannad – Sentosa saarel on kokku üle 3 km rannajoont, saar on ainus koht Singapuris, mis jääb linna lähedale ja kuhu kohalikud saavad põgenda igapäevarutiini eest.

  • Sentosa Palawan Beach – tuntud koht perepuhkuseks
  • Sentosa Siloso Beach – aktiivse puhkuse otsijad peatuvad just siin
  • Sentosa Tanjong Beach – kõige romantilisem ja rahupakkuvam koht saarel

Ekskursioonid

Pakume inglise ja venekeelseid ekskursioone Singapuris. Ära lase ennast suurel linnal ära eksitada! Kuluta oma aeg targalt ja huvitavalt! Küsi meilt pakkumist valmis ekskursiooniprogrammile!

Mida teha?

Singapuri kõige suurem tõmbenumber on hotellikompleks Marina Bay Sands, mis on ka linna visiitkaart. Võrratu meelelahutuskoht on Sentosa saarel, kuurordis Resort World Sentosa asuv Universal Studios meelelahutuspark, kust leiate eest peapöördavad atraktsioonid lastele ja täiskasvanutele, temaatilised sõud ja vahvad festivalid. Lisaks meelelahutuspargile avati siin territooriumil maailma suurim okeanaarium Marine Life Park ja veepark Adventure Cove Waterpark.

Populaarsed turismiobjektid on ka Singapuri loomaaed, mis pakub öösafarit; linnupark Jurong Bird Park ja linna üks külastatavamaid paiku – Gardens by the Bay ehk futuristlikud aiad ehk Singapuri botaanikaaed, mis laiub 101 hektari suurusel territooriumil. Siin on mõnus jalutada ja leida end tulevikumaailmast, lisaks kasvuhoonetele on siia ehitatud 18 „puud“, millest suuremad ühendatud sillaga. Õhtuti toimuvad siin võrratud ja efektsed valgusesõud, mis panevad „puude“ hiiglaslikud metallikonstruktsioonid justkui elama. Mõjusa elamuse saamiseks tasub „puu“ alla selili heita ja pilk taeva poole suunata.

Põnev turismiatraktsioon on ka 165 meetri kõrgune Singapuri vaateratas Singapore Flyer, mis on suurem kui näiteks Londoni vaateratas. Võrdluseks, Tallinna teletorni kõrgus on 314 meetrit ja sellel asuv vaateplatvorm asub 170 meetri kõrgusel. Hea ilmaga võib Singapuri vaaterattalt näha isegi Indoneesiat ja Malaysiat, viimane asub siit vaid 45 km kaugusel. Singapuri vaateratta diameeter on 150 meetrit, rattal pöörleb 28 kapslikujulist kabiini, igasse kabiini mahub kuni 28 inimest. Ratta täispööre võtab aega umbes 30 minutit. Kunagi, kui atraktsioon avati, pöörles vaateratas vastupäeva. Feng Shui spetsialistid soovitasid aga ratta pöörlemissuunda muuta, kuna see toovat linnale rohkem raha sisse – selle nõuande järgi ka tehti ning alates 4. augustist 2008 pöörleb vaateratas päripäeva.

Soovid puhkusele?

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi – küsi meilt pakkumist soovitud sihtkohale ja reisiperioodile.

Saada meile reisipäring

"*" indicates required fields