Enne reisi

Soovitame alati saabuda lennujaama aegsasti, et rahulikult lennule registreerida, läbida julgestuskontroll ja jõuda kiirustamata oma väljalennu väravasse.
Et ootamatud probleemid ei rikuks reisi juba enne algust, saabu alati lennujaama kaks tundi enne väljalendu. Kuid lennureisi parimaks sujumiseks saad ära teha palju rohkem. Vaata, millised nipid aitavad lennujaamas sujuvalt hakkama saada!

Kodus

Lennujaamas

Lennule registreerimine

Lennule saad registreerida kas internetis või lennujaamas lennule registreerimise laudades (check-in lauad). Juhime teie tähelepanu, et mõnede lennufirmade puhul (näiteks charterlennud) eelregistreerimise võimalust (online registreerimine) ei ole ja lennule registreerimine toimub ainult lennujaamas.
Soovitame alati saabuda lennujaama aegsasti, et rahulikult lennule registreerida, läbida julgestuskontroll ja jõuda kiirustamata oma väljalennu väravasse.

Lennule registreerimine lennujaamas

Lennule registreerimine lennujaamas algab üldjuhul 2 tundi enne väljalendu. Kõigi lennufirmade puhul on lennujaama registreerimislauas võimalik lennule registreerida, kuid mõne lennufirma puhul võib see teenus olla tasuline. Tšarterlendudele toimub registreerimine ainult lennujaama registreerimislaudades.

Lennule registreerimine internetis

Internetis lennule registreerimine on lihtne ja säästab lennujaamas palju aega. Varakult registreerides saad valida just endale sobiva istekoha. Sõltuvalt lennufirmast avaneb võimalus lennule registreerida eri ajal, tavaliselt on see 36-24 tundi enne reisi algus. Mõni firma lubab kodus välja trükkida ka A4-formaadis pardakaardi.
Pardakaardi olemasolul ning reisides ainult käsipagasiga, ei pea enam lennujaama jõudes uuesti lennule registreerima. Juhul kui soovid ära anda ka pagasi, tuleb pöörduda oma lennu registreerimislauda.
Saabuge lennujaama aegsasti, isegi kui olete eelregistreerimise teinud internetis. Lennufirmad lõpetavad lennule registreerimise üldjuhul 45 minutit enne väljalendu. See tähendab, et isegi kui lend väljub väljaspool tipptundi ning turva- ega registreerimisjärjekordi pole, jääb 50-40 minutit enne väljumist lennujaama saabunud reisija tõenäoliselt lennust maha.