Araabia Ühendemiraadid

Slider Image
Slider Image
Slider Image

Araabia Ühendemiraadid – luksuse ja kõrbe maa …

Pindala – 83 600 km²
Rahvaarv – 9.2 miljonit (2013. a)
Pealinn – Abu Dhabi
Raha – AÜE dirhem ja fil (mündid)
Keel – araabia keel
Religioon – islam

Ajalugu

5000 aastat tagasi praeguses AÜEs, Omani lahe rannikul, õitses tsivilisatsioon. 7. sajandil sai Omani lahe rannikul peamiseks religiooniks islam. Keskajal oli see piirkond oluline ristumiskoht Lääne-Euroopa ja Kaug-Ida kaubanduse vahel. 16. sajandil asustasid Omani lahe piraadid, kes takistasid kaubandust Pärsia lahega. Moodustati esimene Emiraat. 1853. a. allkirjastas kõige tugevam Emiraat rahulepingu Suurbritanniaga, tehes Suurbritannia Emiraatide patrooniks. 1971. a peale brittide rahulepingu tagasivõtmist, peamised Emiraadid ühinesid ja ühendus nimetati Araabia Ühendemiraatideks.

Rahvusköök

Foul – roog aedubadest.
Matšboos – teravamaitseline riis liha ja juurviljadega, maitsestatud kuivatatud puuviljade ja pähklitega
Harees – nisu ja liha hautis, tavaliselt kanaga
Šawarma – praetud lammas või kana pita leiva sees, serveeritud salatiga
Madrooba – soolane kala paksu teravamaitselise kastmega
Lukaimat – lemmik ramadaani ajal, magusad frititud jahuklimbid magusa kastmega
Batheeth – traditsiooniline Araabia magustoit, tehtud viigimarjadest ja pähklitest.
Falafel – frititud seesami ja kikerherneste pallid

Majutusinfo

Araabia Ühendemiraatides ei ole ühtset süsteemi hotellide klassifikatsiooniks. Igas emiraadis on oma klassifikatsioon ja oma kontrollorgan. Mõnes emiraadis on palju linnatüüpi hotelle, mis on sisustatud üsna tagasihoidlikult ja asuvad väikesel territooriumil. Oluline on teada, et kui broneerite AÜE’s hotelli, siis teilt võidakse hotelli poolt pakutavate lisateenuste eest küsida ettemaksu. Sharjah emiraadi hotellides on alkohol seadusega keelatud, seega ei ole mingisugust võimalust osta alkohoolseid jooke ning keelatud on ka nende hoidmine hotellitoas. Samuti ei pruugi ka mõnes teises emiraadi hotellides alkoholi saada.

Soovid puhkusele?

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi – küsi meilt pakkumist soovitud sihtkohale ja reisiperioodile.

Hea teada!

Tööaeg – AÜE töönädal algab pühapäeval ja lõpeb neljapäeval, kuigi mõned asutused on ka laupäeviti avatud. Pangad on avatud kella 8:00 hommikul kuni kella 15:00 laupäevast kolmapäevani. Sularahaautomaate on linnapiirkonnas külluslikult. Poed on avatud igapäevaselt 9:00 hommikul kuni 22:00 õhtul, välja arvatud reedel, kui poed on avatud pealelõunal.

Jootraha – jootraha on teenindussektoris lisaelatusallikas, kuid siiski on jootraha andmise süsteem Araabia Ühendemiraatides samasugune nagu mujal maailmas. Kui jootraha ei ole lisatud restorani arvele, siis on viisakas jätta 10-15% summast.

Transport – parim viis piirkonda näha on rentida auto. Teilt küsitakse krediitkaardi ja juhiloa olemasolu ja mõnikord kahte passipilti. Samuti on hea valik sõita busside ja väikebussidega. Kuigi tasub meeles pidada, et liiklusummikute tõttu linnapiirkondades, eriti Dubais, ei ole tipptund reisimiseks parim aeg.

Piirangud – Araabia Ühendemiraatides on igal emiraadil oma reeglid, mida tuleb järgida. Kõige olulisem on alkoholi tarbimise keeld. Kuigi alkoholi ei müüda isegi mitte ööklubides, on siiski enamikel hotellidel oma alkoholipoed. Samuti tuleb tähelepanu pöörata riietusele – pikad püksid või seelik peaksid olema parim puhkuseriiete valik. Riietumissoovitus kehtib nii meestele kui naistele, kuigi rannad on kindlasti erandiks – seal võib kanda ujumisriideid, kuid alasti päevitamine on keelatud.

Kingitused – Araabia Ühendemiraadid on tuntud luksuse poolest, seega ärge minge mööda kulla- või karusnahapoest. Dubais tasub otsida kõiki luksustooteid, kuna nende pealt ei maksta ka käibemaksu – seega parfüümid, kuld, karusnahk, pärsia vaibad ja kašmiir on siin odavamad kui Euroopas.

Tunnetage Araabia Ühendemiraate

Külastage maailma kõige kõrgemat hoonet Burj Khalifat. Maitske kuulsat puuviljakokteili, mis on tehtud mangost, banaanist, granaatõunast ja ananassist. Lõõgastuge ja proovige vesipiipu, mis on täidetud eheda Araabia tubakaga. Kinkige endale ja oma kallimatele kullast ehteid – tunnetage luksust nii nagu kohalikud. Nautige tantsivaid purskkaevusid.

Emiraadid

Ras al Khaimah

Ras al Khaimah (1683 km²) on kõige põhjapoolsem emiraat, mis asub 90 km kaugusel Dubaist. See kaasaaegne kuurort on ümbritsetud kõrbete ja mägedega ning on sobilik neile, kes soovivad rahulikku, kuid mitmekülgset puhkust. Siin saab nautida päikest ja merd, laenutada veesuuski, sõita merel jettide ja katamaraanidega, minna džiibisafarile ning nautida sõitu hobuste ja kaamelitega.   Tänu mitmetele tervisekeskustele ja golfiväljakutele leiavad tegevust siin ka golfisõbrad ja tervislike eluviisidega puhkajad. Al Marjan Island kompleks koosneb neljast inimeste poolt ehitatud saarest, mis ulatuvad rannikust 4,5 km kaugusele merre. Saare pindala on 2700 km². Saarel asuvad kõrgetasemelised hotellid ja kuurordid, sadamad, privaatrannad saare elanikele,  vabaaja-, müügi- ja puhkuserajatised.

Sharjah

Sharjah on suuruselt kolmas emiraat (2590 km²). See laiub 16 km mööda Pärsia lahte. Juba vanast ajast peale oli Sharjah üks rikkamaid linnu regioonis. Enne 19. sajandi algust oli see emiraat üks kõige tähtsamaid sadamalinnu Araabia riikides. Nüüd on see üks moodsamaid linnu lõputus kõrbes. Üks kõige huvitavamaid vaatamisväärsusi Sharjah´is on keset laguuni asuv 100 m kõrgune purskkaev, sümboliseerides naftat, mis tõi riigile ennenägematu rikkuse ja heaolu. 1998. aastal nimetati Sharjah UNESCO poolt Araabia Ühendemiraatide kultuuripealinnaks. Mitmed muuseumid ning Araabia arhitektuuriga ehitised tunnistavad siinset Araabia kõrgkultuuri. Samuti asub siin kuulsaim ajaloomuuseum ning suurim mošee emiraatides. Sharjah emiraati peetakse moslemi kultuuri kaitsjaks, et säilitada araabia hinge.

Sharjah’is on keelatud alkohoolsete jookide kasutamine, müük ja säilitamine avalikus kohas.

Suur osa hotelle asub ranna ääres, mistõttu on külalistel võimalik kasutada kõiki hüvesid, mida päike ja meri pakuvad.

Fujairah

Fujairah on üks nooremaid emiraate (1153 km²), mis oli pikka aega  osa Sharjah´st ning saavutas iseseisvuse alles 1953. aastal. Fujairah on ainus emiraat, mis randub India ookeani Omaani poolsel osal. Emiraadi pealinn Fujairah asub 130 km kaugusel Dubaist. Seal asub rahvusvaheline lennujaam, laevasadam, mitmed ajaloolised monumendid, on võimalik näha AÜE vanimat mošeed, mis ehitati rohkem kui 500 aastat tagasi ning samuti ka keskaegseid losse, mis kuulusid emiraadi šeigile. Fujairah lummab oma pika rannajoone ja maastikuvaadete poolest. Tohutud mäed justkui kerkiks otse merest. Kõige ilusam koht mägedes on veekosk. Populaarseimad vabaaja sisustamise tegevused on kalastamine ja snorgeldamine. Fujairah´sse lähevad need, kes soovivad puhata suurlinna mürast ning olla värskes õhus vee ja mägede kõrval.

Dubai

Linn, kus võimatu saab võimalikuks …

On raske uskuda, et tänapäevade tuledesäres futuristliku arhitektuuriga linna asemel oli vaid mõnikümmend aastat tagasi pisike pime kalurüküla, mis nüüdseks on UNESCO maailmapärandi hulka arvatud. Isegi 1950ndatel, kui ülejäänud maailm tegeles kosmose vallutamisega ja Times Square New Yorgis oli nautinud elektrivalgust juba pool sajandit, oli Dubai ikka veel ilma elektrita. Kuid selles pimedas vaikses paigas tärkas idee, mis on saanud täna tõelisuseks.

Dubaist leiate puhtad avarad rannad ja sooja türkiissinise mere. Päike paistab siin 350 päeva aastas, mistõttu on turistide peamiseks puhkusetegevuseks mereäärne puhkus, kuigi Dubail on pakkuda palju laiemat valikut tegevusi. Aktiivse spordi armastajad saavad proovida erinevaid veespordivõimalusi: sukeldumine, allveeujumine ja merel paadiga kalastamine. Enamikel rannahotellidel on tennise- ja squashi väljakud ning tervise- ja mereteraapia keskused. Samuti asuvad siin rahvusvaheliste meistrivõistluste nõuetele vastavad ainulaadsed golfiväljakud, mistõttu kutsutakse linna Lähis-Ida spordipealinnaks. Need, kes igatsevad talispordialasid, võivad valida jäähalli või sisehallis suusatamise.

14 km pikkune laht jagab Dubai kaheks osaks: vana Dubai (Deira) ja uus Dubai. Deira piirkonnast sai alguse Dubai emiraat ning see on linna ajalooline keskus. Deira on väga vastandlik – väikeste kohalike poodide ja kohvikute lähedale on rajatud kaubandus- ja ärikeskused ning linnatüüpi hotellid, mis asuvad rannast eemal.

Dubai kesklinnas, teisel pool lahte, asub maailma kõige kõrgem hoone Burj Khalifa. Kesklinn on Dubai süda ja peamine turistide külastuskoht. Siin asuv kaubanduskeskus Dubai Mall on tuntud kui kõige suurem ja luksuslikum atraktsioon oma hiiglasliku akvaariumi, jäähalli, kaubandus- ja ärikeskuste, restoranide ja loomulikult kõige kõrgemate tantsivate purskkaevudega.

Kesklinna lähedal, Bur Dubai piirkonnas asuvad vana ja uue Dubai ning Sheikh Zayed tee vahel pilvelõhkujate kvartalid, mida kutsutakse Dubai Manhattaniks.

Jumeirah on kuurortala rannikul, kus asuvad kõige luksuslikumad hotellid ja kõrgetasemelised arhitektuurilised ehitised kõrvuti šeikide villadega. Üks hästi tuntud hotell on Burj Al Arab. Enamus Jumeirah hotelle asuvad mererannas, sellest lähtuvalt pakuvad nad ka kõige kõrgema tasemega teenindust liivarannas. Kõige erilisem objekt Jumeirah rannikul on Palm Jumeirah – üüratusuur tehissaar, mis on üleküllastatud luksusega.

Kaasaegne linnaosa Marina on uue Dubai teine keskus, mis uhkustab oma pilvelõhkujate, tehisjärvede ja kanalite ning jahisadamatega, siit algavad ka jõekruiisid. Saate jalutada Marina promenaadil ning suitsetada Araabia vesipiipu kohalikes kohvikutes. Marinas on linnatüüpi hotellid, mis asuvad promenaadi ja mere läheduses.

Jahisadama kõrval, natuke merest eemal, asuvad kaasaegsed Dubai piirkonnad – Al Barsha ja Tekom. Al Barsha sai alguse hiiglaslikust kaubanduskeskusest Mall of Emirates. Kaasaegsed luksuslikud elumajad, linnatüüpi hotellid ja kunstlikud suusarajad hakkasid kerkima ümber kaubanduskeskuse. Tekom on Al Barsha järg, kus üllatute meeldivalt hinna ja kvaliteedi suhtest, mida kaasaegsed arhitektuurilised hotellid pakuvad. Ühendus jahisadamaga on suurepärane – takso või metrooga sõiduks kulub 10-15 minutit.

Jebel Ali rand, ulatudes jahtsadamast kagusse, on kõige suurem vabakaubanduse tsoon maailmas. Hotellidel, mis asuvad selle piirkonna mererannas, on suured territooriumid ja golfiväljakud, seega turistid, kes peatuvad nendes hotellides, saavad nautida erinevaid meelelahutusi – tervisekeskused, golf, ujumine jahtide juures ja ratsutamine. Ühendus Dubai piirkonnaga on väga mugav, reisides ühistranspordi või taksoga. Puhkajad võivad imetleda teist Jebel Ali kõrval asuvat tehissaart Jebel Ali Palm.

Dubai on ehedaks näiteks, kuidas tugeva visiooni ja heade juhuste kokkusattumusel võib sündida tõelisi imesid – ning imesid täis se linn kahtlemata on. Sest kus mujal maailmas saab hommikut alustada rannas, pärastlõuna veeta suusatades ja õhtul kaameliga kõrbes rännata? Või sukelduda kaubamaja basseinis (akvaariumis) koos haidega? Või imetleda purskkaevude mängu maailma kõrgeima hoone jalamil? Dubai suudab üllatada ka kõige suuremaid reisiselle ja selles pidevalt kasvavas linnas leidub alati midagi uut. Ambitsioonikas eesmärk – 20 miljonit külastajat aastaks 2020!

Dubai – gurmaanide ja seiklusjanulistele kogunemiskoht. Dubais söömine on maailmanäituse moodi elamus: see ei ole lihtsalt kõhutäide, vaid pigem maailma kokakunsti väljapanek, sest siin elab üle 200 erineva rahvuse. Erakordselt mitmekülgne kulinaarne keskkond on pälvinud ka mitmete Michelini tärniga pärjatud kokkade tähelepanu ning einestamine on tõeline elamus nii viietärnihotellides kui tänavakohvikutes. Sportlikele ja seiklusi himustavatele külalistele pakub Dubai liivadüünidel “surfamist”, kõrbematasid, kalapüüki avamerel, kaamelipolo ja langevarjuhüppeid Palm Jumeirah tehissaare kohal. Ka Dubai öödes tasub seigelda – siin on mõned maailma kõige kuumematest ja erilisematest ööklubidest.

Mitmekõlgne kultuurikeskus – Muu ilusa ja huvipakkuva kõrval on Dubail ka süvakultuursem külg: linnas tegeletakse üe enam ka kunsti, filmi, teatri ja muusikaga ning see on koduks mitmele populaarsust koguvale festivalile. Siinsetel lavadel toimub rohkelt konserte ning kui võtta ette kogu aasta sündmuste kalender, on raske leida aega, millal midagi vaadata või kogeda pole. Tulles tagasi meelelahutuslikuma osa juurde, tähistas ostlemishuvilistele mõeldud Dubai Shopping Festival 2015. aastal oma 20. sünnipäeva ning edukaks kujunes ka Dubai Toidufesivali debüüt 2014. aasta vebruaris.

Linn kogu perele – Dubai maksab sihikule võtta ka kõigil, kes perepuhkuse plaane teevad. On vähe paikasid, mis pakuvad nii palju tegevusi erinevas vanuses ja erinevate huvidega puhkajatele. Rannad, lõbustuspargid, teemapargid, spaad, purskkaevud, vaateplatvormid, basseinid, kõrb ja põnevad linnatänavad – kõik see loob vaheldusrikka maastiku, mis ei tüüta kunagi ära. Dubai on linn, mis vaimustab oma külalisi – siin sünnivadki parimad mälestused kogu eluks.

Saada meile reisipäring

"*" indicates required fields