Hispaania

Slider Image
Slider Image
Slider Image

Hispaania pakub laias valikus erinevaid puhkamisvõimalusi. Populaarne sihtkoht sobib perepuhkuseks, noortele, noorpaaridele ja absoluutselt igaühele. Turiste meelitavad päike, liivarannad, hea kliima, rikas kultuur ja maaliline loodus. Puhka Hispaanias – Costa Brava, Costa del Sol piirkondades või Kanaari saartel.

Costa Brava

Costa Brava kuurortide rajoon kulgeb 200. kilomeetri pikkuselt Barcelonast põhja poole Blanesist kuni Prantsusmaa piiri ääres oleva Ampordani. Mäed laskuvad siin vette, meri lõikab kitsaste abajatega rannikut. Mändidega kaetud punakate kaljude vahel türkiissinise vee ääres varjavad end väikesed tagasihoidlikud rannad. Sügavaks läheb reeglina juba kümmekonna meetri kaugusel rannast. Tänu rahulikule merele ja pehmele kliimale on Costa Brava aktiivse puhkuse huvilisele tõeline paradiis. Siin võib tegelda purjetamise ja teiste veespordialadega, laskuda veeparkides mägedest või panna ennast proovile golfimängus, veesuusatamises või kalapüügil. Teravate elamuste armastajad võivad teha jalgsimatku, laskuda mägijõgedel parvede, süstade või kanuudega ja sõita mägimootorrattaga. Gurmaanid saavad kindlasti hea elamuse kataloonia köögist. Arvukates restoranides ja baarides võib süüa mereande ja tuntud kataloonia magustoite.

Tossa de Mar

Tossa de Mar on 12 km Lloret de Mar`st põhja pool asuv tõeline Vahemere pärl ja üks Costa Brava maalilisemaid kuurorte. See tüüpiline hispaania väikelinn asub hubase lahe kaldal. Ühelt poolt jätkub linna lai supelrand kaljuse rannikuga, kuhu merehoovused on kulutanud sügavaid koopaid, kitsaid väinu ja lahekesi, mis kogu maailmast unistajaid, romantikuid ja veealuse maailma uurijaid kokku toovad, aga supelranna teises otsas asub üks Costa Brava kuulsamaid rahvuslikke mälestisi, juba XII sajandil asutatud keskaegne kindluslinn Vila Vella ehk vana küla ning see annab linnakesele erilise võlu. Turistide seas on kõige populaarsemad selle kindluse järk-järgult ülespoole pürgiv kivitrepp ja külastajate jaoks ehitatud looklevad jalakäijate rajad. Ülevalt kindlusest avaneb vapustav vaade merele ja ümbruskonnale. Teele jäävad restoranid ja kohvikud kutsuvad puhkama, kuulama värvikat hispaania muusikat ja maitsma kohalikke hõrgutisi.

Lloret De Mar

On kõige suurem jaО kõige kuulsam kõigist Costa Brava kuurortidest. Selles puhkekeskuses on hästi välja arendatud infrastruktuur, mis oma arvukate diskoteekide, baaride, ööklubide tantsuprogrammide ja lasershowdega meelitab siia eelkõige noori. Kuurort sobib suurepäraselt ka lastega perepuhkuseks, sest siin asub kuulus veepark Water World, mille külastamine pakub suurt rahuldust nii lastele kui ka vanematele. Randades on täisteenindus igat masti aktiivseks puhkuseks. Laenutatakse varustust veespordiga tegelemiseks, allveeujumiseks ja kalapüügiks. Ilusa vaatega õdusad rannarestoranid, baarid ja kohvikud kutsuvad mõnusalt varjus istudes sööma ja merevaadet nautima. Üks Lloret de Mar`i parimaid randu on Santa Cristina. AjalooJhuvilistele pakub kindlasti palju rõõmu näha tüüpilisi hispaania hooneid ja vanaaegset Sant Roma kirikut. Öösel linn muutub, mattudes värviliste tulede särasse. Siis linn elavneb, turistide salgad valguvad tänavatele, tööd alustavad arvukad ööklubid, diskoteegid, restoranid ja baarid ning jäävad koiduni avatuks. Lloret de Mar`is on hästi välja arenenud  ranspordisüsteem, tänu millele on lihtne jõuda ranniku naaberkuurortidesse. Kauaste turismitraditsioonide poolest tuntud Lloret de Mar on unikaalne puhkekoht, kus igaüks, sõltumata east, huvialadest või rahakoti paksusest, võib teha oma puhkuse huvitavaks ja vaheldusrikkaks, teha palju põnevaid avastusi ja viia endaga kaasa unustamatuid elamusi Hispaaniast.

Soovid puhkusele?

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi – küsi meilt pakkumist soovitud sihtkohale ja reisiperioodile.

Blanes

On 60 km kaugusel Barcelonast asuv Costa Brava kõige lõunapoolsem merekuurort. See on elav ja toimekas kuurort, ranniku vanim. Siin on meie päevadeni säilinud keskaegsed mälestised ja vanahispaania ehitised. Rannikut palistavad esmaklassilised hotellid, restoranid, baarid, kohvikud ja öised lõbustusasutused, kuid siin on kohta ka rahulikul perepuhkusel. Soovitav on külastada suurepärast botaanikaaeda, kus kasvab üle kolme tuhande taime. Päris kõrval asub ka veekuningriik Marineland, mis lastele kindlasti meeldib.

Costa Del Maresme

On puhkepiirkond, osa Kataloonia rannikust, mis ulatub Torderast ja Malgrat de Mar`ist põhjas kuni Montgat`i linnakeseni 15. km kaugusel Barcelonast lõunas. Costa del Maresmes, puuviljade rannikul, kogutakse kuni kolm saaki aastas. See piirkond on kuulus oma hõbedaste liivarandade, arenenud infrastruktuuri ja pehme vahemerelise kliima poolest. Enamus hotelle ei asu merest kaugemal kui 300 meetrit. Selle piirkonna peamised puhkekeskused asuvad Malgrat de Mar`is, Santa Susannas, Pineda de Mar`is ja Calellas. Malgrat de Mar`ist põhja pool ühineb Costa del Maresmes Costa Bravaga, mistõttu räägitakse neist randadest sageli kui ühest Costa Bravast. Lastega peredele pakub siin kindlasti suurt huvi Malgrat de Mar`i ja Blanese vahel asuv tohutu, 40 000. m² suurune veepark Marineland. Autobussidega pääseb siia kõigist puhkekeskustest. Malgrat de Mar`i lähedal asub ka mereloomaaed. Rannal saab laenutada veespordivarustust.

Santa Susanna

Santa Susanna on üks Costa del Maresme ranniku populaarsemaid linnakesi, mille avarad rannad ja rahulik elurütm meeldib rahuliku (pere)puhkuse hindajatele. Tohutud liivarannad laiuvad kogu linna ulatuses. Siin on palju kauplusi, kaubanduskeskusi, baare, restorane, kohvikuid ja diskoteeke. Maantee jagab linna kaheks. Puhkeala asub rannikul ja on ühenduses Malgrat de Mar`i naaberkuurortidega. Vana linnaosa troonib maantee kohal tihedasse rohelusesse uppuvatel küngastel. Siin asub XVI sajandist pärit vahitorn ja restaureeritud kindlus-loss Castell de Can Rates, mille territooriumil asub kultuurikeskus. Vanalinna maalilistel küngastel asub ka oma ravivate kuumaveeallikate poolest tuntud Parque Natural de la Font del Boter.

Pineda De Mar

Pineda de Mar on Costa del Maresme rannikul Barcelona provintsis (55km Barcelonast) asuv väike kuurortlinn. Lähemate puhkekeskuste Calella ja Santa Susannani võib siit vabalt jalagi minna. Linn on jagunenud kaheks – kiriku ümber koondunud vanalinn ja turistide kaldapealne, mida palistavad arvukad hotellid, kaubandusasutused, baarid, restoranid ja kohvikud. Turistide käsutuses on kilomeetrite pikkused jämeda liivaga rannad, kus on mõnus puhata, lõõgastuda, päevitada, hingata värskendavat mereõhku, istuda mõne paljudest kohvikutest ja baaridest, rõdul, või teha sporti. Vanalinna paljudest vaatamisväärsustest väärib erilist tähelepanu XVI sajandist pärit ebatavalise fassaadiga barokkstiilis Iglesia de Santa Maria kirik.

Üsna kiriku lähedal asub ka XV-XVI sajandist pärit Can Jalpi palee. Mäe otsas on XI sajandil linna kaitsmiseks ehitatud Montpalau kindluse varemed. Placa de Catalunya väljakul võib näha äärmiselt huvitavaid XVIII-XIX sajandist pärit hooneid ja paleesid. Elavamateks linnaelu keskusteks on siin Placa de les Melies`I väljak ja Paseo Maritimo rand, kus linnarahvas peab pühi ja kus asuvad linna kõige populaarsemad baarid ja restoranid.

Calella

On Barcelona provintsi Costa del Maresme ranniku suurim, Barcelonale kõige lähemal asuv kuurort. Kuurort meeldib neile, kes tahavad aktiivselt puhata. Rannas toimuvad võistlused ja veepordimängud on siin erakordselt populaarsed. Puhkajatele laenutatakse veesuuski, purjelaudu, katamaraane ja jahte. Linna poolt enam kui kolme kilomeetri pikkuse varjulise alleega ääristatud tohutu liivarand muutub kaugemal, Sant Pol de Mari`i linnakese juures Costa Brava rannikuvaateid meenutavaks kõrgete kaljude ja abajatega rannaks. Calellas on palju poode, meenelette, baare, kohvikuid ja restorane, kus pakutakse maailma rahvaste roogi ja kohalikke hõrgutisi. Hilja õhtul alustavad tööd diskoteegid, flamenkobaarid, ööklubid ja restoranid. Linna eripäraks on kaasaegsete hotellide ja vanalinna vahetu naabrus. Linna vaatamisväärsuste hulka kuuluvad XVI-XVIII sajandist pärit Iglesia de Santa Maria neoklassitsistlikus stiilis kirik, Municipal Dalmau troopikapark ja Calella muuseum-arhiiv.

Costa del Sol

Päikeseline Costa del Sol – üle 300 päiksepaistelise päeva aastas ning 160 km pikkune liivane rannik meelitab kohale turiste üle kogu maailma. Rendiautoga sõitmine siin piirkonnas on lihtne, populaarne ja mugav. Palju erinevaid vaatamisväärsusi pakuvad avastamisrõõmu ja põnevust. Costa del Sol on suurepärane sihtkoht kui soovite Hispaaniaga lähemalt tutvuda ning selle riigi võlusid avastada. Andaluusia autonoomne piirkond, kuhu Costa del Sol kuulub, on vaatamisväärsuste poolest Hispaania üks põnevamaid ja rikkamaid. Populaarsed ja suurepäraste keskaegsete vaatamisväärsustega Sevilla , Cordoba ja Granada paiknevad kõigest paarisaja km kaugusel. Suurbritanniale kuuluv Gibraltar ja Araabia eksootiline Maroko on Costa del Soli naabruses.

Fuengirola

Puhkus selles piirkonnas on täis erinevaid võimalusi – populaarne, mugav, üle 300 päiksepaistelise päevaga aastas, pikk liivarannik – kõik see meelitab kohale turiste üle kogu maailma. Hea infrastruktuuriga Fuengirolas on kõik puhkamiseks vajalik – hea hotellivalik, erinevad restoranid ja baarid, meelelahutuskohad, sportimisvõimalused, erinevad lõbustus- ja huvipargid. Ekstreemsportlastele ja loodussõpradele piirkonna mäed pakuvad väljakutset ja avastamist. Spordi- ja golfisõbrad leiavad siit palju erinevaid võimalusi. Lastega peredele Fuengirola pakub häid hotelle ja mugavaid apartamente ning ajaveetmisvõimalusi.

Benalmadena

Maaliline Benalmadena kuurort sobib igas vanuses puhkajale! Lastega peredele on mitmeid vee- ja meelelahutusparke. Täiskasvanutele ja noortele on kaunis rannik, ööelu, linnaelu ja linnas asuv rannapromenaad. Benalmadena ja Torremolinos on tutud ja populaarsed puhkepaigad, kus on laiad liivarannad, hea valik hotelle ja ajaveetmiskohti ning aktiivne ööelu. Benalmadenas igas vanuses puhkaja tunneb ennast mugavalt!

Marbella

Elegantne, stiilne, aristokraatlik, luksuslik, populaarne – need on selle piirkonna märsõnad. Marbella piirkonnas puhkavad maailmakuulsad  poliitikud, filmitähed, kuninglike perekondade liikmed ja ärimaailma kuulsused.

Saada meile reisipäring

"*" indicates required fields