Malaisia

Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image

Eksootilisel Malaysial on turistile, kes otsustanud pika lennu siia ette võtta, palju pakkuda: puutumatu troopiline loodus, kultuur ja traditsioonid, fantastilised vaatamisväärsused, puhtad liivarannad ja suurepärane teenindus hotellides. Miinuseks võib pidada vaid Tai, Pattaya või mõne Bali saare piirkonnaga võrreldes tagasihoidlikku ööelu, ent paljude jaoks on see just positiivne. Suuri diskoteeke võib leida vaid Malaysia pealinnas, Kuala Lumpuris.

Malaysia on üks turvalisemaid riike Kagu-Aasias, kuritegevus siin peaaegu puudub, ent oma asjadel tasub siiski silm peal hoida. Toit tänaval on värske ja maitsev, kraanivesi on siin üsna hea kvaliteediga, ehkki soovitatakse kasutada pigem pudelivett. Malaysias ei ole erarandu. Kui plaanite külastada mõnd kohalikku küla, pühamut või templit, on viisakas mitte kanda lühikesi pükse või miniseelikut, samuti ka maikat või varrukateta T-särki. Külla minnes on enne majja astumist viisakas jalanõud ära võtta. Nagu Taimaal, ei tohi ka Malaysias puudutada kohaliku inimese pead, näiteks teha väikelapsele pai.


Transfeerid ja Laevapiletid Malaysias ja kogu Aasias

Koostöös populaarse reisiportaaliga 12Go.Asia pakume kõikvõimalikke transfeere ning laevapileteid Malaysias ja kogu Aasias, näiteks:

Kuala Lumpur – Penang
Kuala Lumpur – Langkawi
Kuala Lumpur – Singapur
Kuala Lumpur – Phuket
Kuala Lumpur – Bali
Kuala Lumpur Lennujaam – Kuala Lumpur

.. ja palju teisi variante saadaval siit


Malaysia kliima on aastaringselt palav ja niiske. Kõige jahedam on periood novembrist jaanuarini, siis võib temperatuur langeda 26 soojakraadile. Suvel võib temperatuur kerkida kuni 33 ˚C ja kuna sellele lisandub kõrge õhuniiskus, võib selline ilm olla päris raskelt talutav. Kõige jahedam Malaysia piirkond on Kinabalu mäed, kus temperatuur võib tõusta vaid 10 kraadini. Hoovihmasid on Malaysias pidevalt, ametlik vihmaperiood kestab idarannikul oktoobrist veebruarini, läänerannikul (Penang ja Langkawi saared) aprillis ja mais ning oktoobrist detsembrini. Paduvihmad on siin õnneks lühiajalised, reisihooaeg kestab Malaysias aastaringselt.

Unistad eksootilisest puhkusest?

Koostades puhkuste kavasid, oleme aktiivselt propageerinud ka nn. kombineeritud puhkust, kus puhkuse jooksul vahetatakse majutuspaiku. Vahetada võib nii piirkondi kui ka lihtsalt hotelle. Kuna Malaisia on suur, huvitav ja äärmiselt mitmekesine, on kombineeritud puhkus toonud meile väga head tagasisidet meie klientidelt.

Soovitame kõigil kasvõi paarpäeva veeta Kuala Lumpuris, et näha ja teha pilte kuulsatest paikadest nagu Petronase kaksiktornid, Batu Cave tempel, Kuala Lumpuri teletorn.

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi ning tänu meie suurele reisikogemusele Aasias saame koostada Teile huvitava reisimarsruudi ja puhkuseprogrammi. Skyekspert – parimad ja huvitavaimad reisipakkumised, mugavad hotellid ja parim teenindus Aasias.

Soovid puhkusele?

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi – küsi meilt pakkumist soovitud sihtkohale ja reisiperioodile

Millal reisida?

Läänerannik: novembrist-veebruarini; Idarannik: maist-septembrini.

Kuala Lumpur

Mošeed, templid, pühamud, pilvelõhkujad, erinevad rahvused ja kultuurid üle kogu maailma – tere tulemast Kuala Lumpur’isse! Selle suurepärase linna peamised külastajad on transiitreisijad, kes peatuvad siin kaks-kolm ööd ja suunduvad siis edasi paradiisisaartele. Ent isegi mõned päevad selles imelises linnas pakuvad rohkelt avastamisrõõmu: siin on palju parke, huvitav arhitektuur, head ostuvõimalused.

Rahvusvaheline Kuala Lumpur’i lennujaam (KLIA) asub Sepangis, ligi 50 km pealinnast. Kaasaegne lennujaam avati ametlikult 1998. aastal, ent seda arendatakse jätkuvalt, et teenindada võimalikult palju rahvusvahelisi ja riigisiseseid lende. Mitmed lennufirmad lendavad Euroopast otse Kuala Lumpurisse, näiteks on Lufthansa, Turkish Airlines jpt lennufirmadega võimalik lennata Eestist Malaysiasse vaid ühe ümberistumisega. KLIA asub pealinnast küll 50 km kaugusel, ent lennujaama transpordiga – rongiga KLIA Ekspress või KLIA Transit – saab väga kiirelt ja mugavalt kohale, sõit kestab vaid 20–30 minutit.

Penang saar

Tänu mitmetele meelelahustuskohtadele on Penang elava atmosfääriga saar. Enamus hotelle asub saare põhjaosas, Batu Ferringi kuurordipiirkonnas, kus on ka rohkelt restorane ja muid söögikohti, kauplusi ja ööturgusid, seal asuvad saare kõige kaunimad rannad. Penangi saarel on palju avastamist väärivat: templid ja kirikud, arhitektuursed vaatamisväärsused, botaanikaaed, liblikate aed ja linnupark. Saare pealinn Georgetown on põnev paik, kus on mõnus jalutada mööda kitsaid linnatänavaid, nautida arhitektuuri, kultuuri ja saada osa kohalike elustiilist.

Juhul, kui plaanite ühendada oma puhkuse saarel koos Kuala Lumpuri külastamisega, on kõige mugavam viis lennata otse pealinna. Pärast kolme-nelja ööd Kuala Lumpuris saab Penangile lennata kohaliku lennufirmaga Malaysian Airlines või AirAsia. Lend kestab vähem kui tund aega, lennupiletite saamisega pole probleeme ka kõrghooajal, kuna lennuliiklus Kuala Lumpuri ja Penangi vahel on päris hea. Teine võimalus tulla saarele on autoga (bussiga), sõit kestab ca 4-5 tundi.

Penangi õhutemperatuur on aastaringselt 23–32, veetemperatuur 26–28 soojakraadi. Ametlik vihmahooaeg kestab maist septembrini, parim aeg külastamiseks on oktoobrist märtsini.

Langkawi saar

Penangi saarest ligi 100 km põhja poole asub Langkawi saar, mis on populaarne eelkõige oma randade poolest. Rannaliiv on siin peenike ja pehme, meri puhas ja vesi läbipaistev – tõeline paradiis. Enamus hotelle on nelja-viietärnilised, kuid leidub ka odavamaid majutusasutusi. Ühistransporti saarel ei ole, mugavaks liikumisvahendiks on rendiauto, motoroller ja takso. Lisaväärtuseks on see, et kogu saar on duty free ehk maksuvaba piirkond.

Langkawi tähendab malai keelest tõlgituna „pruun kotkas“ – saarel elutsevad suured pruunide tiibadega kotkad, saare pealinnas Kuahis on linnule, saare sümbolile, püstitatud ka võimas monument.

Juhul, kui plaanite ühendada oma puhkuse saarel koos Kuala Lumpuri külastamisega, on kõige mugavam viis lennata otse pealinna. Pärast kolme-nelja ööd Kuala Lumpuris saab Langkawile lennata kohaliku lennufirmaga Malaysian Airlines või AirAsia. Lend kestab umbes tund aega, lennupiletite saamisega pole probleeme ka kõrghooajal, kuna lennuliiklus Kuala Lumpuri ja Langkawi vahel on päris hea.

Langkawi pealinnas Kuah on huvitavaks vaatamisväärtuseks Kotka väljak, mis oma baaride ja restoranidega on mõnus kohtumispaik. Siin on kaunid kunstjärvekesed, sillad ja terrassid. Pantai Pasih Hitam tumeda liivaga rand, madude ja krokodillifarm, Telaga Tujuh juga, akvaarium Underwater World Langkawi, Laman Padi Langkawi – huvitavatest paikadest puudust pole. Loodusesõpradel tasub külastada Gua Kelawar koobast, kus elavad nahkhiired või sõita köisraudteega Mat Chinchang mäkke, vaateplatvormile. Teluk Yu lahe lähedal asub Langkawi Craft Complex, kus saab tutvuda kohaliku käsitöö ja selle valmistamise viisidega. Kampung Belanga külas asub Langkawi Bird Paradise & Wildlife Park, mis paistab silma oma nutikate lahendusega. Langkawi kõige populaarsem ekskursioon on 4-tunnine retk arhipelaagi , kus tutvustatakse saarestikku kuuluvaid saari.

Borneo saar

Borneo on erakordse floora ja faunaga saar – suuruselt kolmas saar maailmas…

Borneo või Kalimantan (Indoneesia nimi) on erakordse floora ja faunaga saar – suuruselt kolmas saar maailmas. Borneo vihmametsad ületavad vanuse poolest Amazoni vihmametsasid ning on maailmas ühed vanimad. Siinsetes metsades elutsevad loomad ja kasvavad taimed on omased vaid sellele piirkonnale, mujal neid ei eksisteeri. Borneo jaguneb kolme riigi vahel, Malaysiale kuulub ligi 26% saare territooriumist, suurim osa saarest kuulub Indoneesiale. Lisaks rikkalikule loodusele on saar kuulus ka selle poolest, et siin leidub teemante ja naftat. Borneo saar on imeline paik, mida avastada. Turiste meelitavad siia sukeldumine, snorgeldamine, väga head võimalused rannapuhkuseks ning loomulikult metsik loodus ja puutumata džunglid. Borneo Malaysia territoorium jaguneb kaheks: Sarawak, mille pealinn on Kuching ja Sabah, mille pealinn on Kota Kinabalu.

Saada meile reisipäring

"*" indicates required fields