Seišellid

Slider Image
Slider Image
Slider Image

Mahe saar on kõige suurem Seišellide saarestiku arhipelaagis, kus elab kogu riigi absoluutne kogus elanikke (peaaegu 90%). Mahe saarel asub samuti ka riigi pealinn ja põhilennujaam Victoria. Kuigi see saar on arhipelaagis kõige tihedamini asustatud, siis pindalalt ei ole ta suur, kõigest 26 km pikkuselt ja 17 km laiuselt. Saare pinnamood on üsna huvitav ja künklik.

Seišelli mäe Rahvuspargis (Morne Seychellois National Park) asub ka riigi kõige kõrgem tipp, mida nimetatakse ka Seišelli mäeks (905 m). Mahe troopilistes metsades kasvavad väga haruldased taimeliigid, mida leidub ainult selles maailma nurgakeses, näiteks meduuspuu (jellyfish tree), sarracenia (pitcher plant), palju haruldasi orhideeliike. Nende nägemiseks saate minna matkale ühele saare matkarajale. Erilise ilu poolest erinev Mahe meelitab igal aastal massiliselt turiste, sest selle infrastruktuur on suurepäraselt arenenud, hulgaliselt heade hotellide ja kvaliteetsete teenustega turistide jaoks. Saarel on imeliselt ilusad pikad valge liivaga metsikud rannad, looduses puhkamise kohti ning ka linnatänavatel on mida vaadata. Tasub külastada kohalikke galeriisid, muuseume, botaanikaaeda, karismaatilisi poode ja pisikesi kohvikuid. Uute maitsete otsingul soovitatakse piiluda tehastesse, kus valmistatakse rummi või teed. Mahe’l on väga mugav ühendus ka teiste Seišellide saartega, millele tasub kindlasti kulutada päev kuni kaks.

Vallée de Mai rahvuspark

Üks maailma väiksemaid orge, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse, mis säilitab oma põlised troopilised metsad oma ainulaadse taimestiku ja loomastikuga. Siin saab näha rändrahne, madusid, roomajaid, erinevaid linnuliike ja imetajaid ning ka erinevaid palmipuid. See org on ainus koht, mis sobib palmipuudele, et toota merekookost, mida tuntakse ka kui Coco de Mer nime all. Need on hiiglaslikud kookospähklid, mis kaaluvad üle 20 kilogrammi ning peegeldavad täpselt meeste ja naiste anatoomiat.

Praslin saar

Praslin on Seišellide suuruselt teine saar, mis on 3-tunnise paadisõidu kaugusel Mahest. Praslin on väike, kuid väga mitmekesise taime- ja loomariigiga. Saar kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse, sest see on ainus koht, kus kasvab looduses topelt kookospähkel. See on üks vähestest inimeste poolt puutumatutest saartest. Kui kindral Gordon tuli saarele rohkem kui sada aastat tagasi, arvas ta, et leidis tõelise Eedeni aia. Saarel nägi ta kahekordset kookospähklit, mis meenutas täpselt naise olemust.

Mahe saar

Mahe on suurim Seišellide saar. Sellel saarel elab umbes 90% Seišellide elanikest. Mahe on kõrgelt arenenud turismi infrastruktuuriga – huvitavad ekskursioonid, eraldatud koht, valged liivarannad. Selget ja rahulikku vett täiendavad võluvad korallriffid. Vaatamisväärsuste hulka kuuluvad turg, botaanikaaiad, rahvusliku ajaloo muuseum, arhitektuur, vanad istandused ja džungel.

Anse Intendance

Seda paika peetakse Mahe saare üheks kaunimaks rannaks. See salapärane ja võluv rand asub saare lõunakaldal ja on väga populaarne surfajate seas. Soovitav on külastada randa just surfihuvilistel.

Soovid puhkusele?

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi – küsi meilt pakkumist soovitud sihtkohale ja reisiperioodile.

Saada meile reisipäring

"*" indicates required fields