Kuta

Slider Image

Saare lõunaosas asuv Kuta on Bali populaarseim puhkusepiirkond nii turistide kui ka kohalike seas. Kuta rannajoon on pikk ja lai, siin on rohkelt võimalusi meelelahutuseks: kirev ööelu, palju diskoteeke – seetõttu eelistavad seda piirkonda peatuspaigana just noored. Kutal leiab endale sobiva majutuse nii nõudlikum reisija, kes eelistab ööbida luksuslikus viietärnihotellis kui perega puhkusel viibija. Samuti leidub noortele seljakotiränduritele mitmeid hostelle ja tagasihoidlikke majutusasutusi. Hotellid jäävad rannast, kaubandus- ja meelelahutuskeskustest enamasti lühikese jalutuskäigu kaugusele.

Kuta rannapiirkond on 5 kilomeetri pikkuse rannajoonega, mis sobib suurepäraselt pikkadeks hommikusteks ja õhtusteks jalutuskäikudeks. Meelepärast tegevust leidub nii lastele, noortele kui peredele. Õhtuti saab siin nautida imeilusaid päikeseloojanguid (Kuta on kuulus oma kaunite loojangute poolest), mida puhkajad hulgaliselt vaatama kogunevad – päikeseketta vajumist merre saab siin selge ilmaga nautida rannal jalutades või kohalikus rannabaaris. Kuta piirkonna TOP3 tegevust on poodlemine, surfamine ja pidutsemine, kuid tasub proovida ka muid piirkonnas pakutavaid tegevusi ja osaleda ekskursioonidel.

Kui armastate aktiivset puhkust, tasub proovida lainesurfi. Meripõhi on siin ohutu, pole veealuseid kive ega koralle, mis võiksid vigastusi tekitada. Kui aga ekstreemne ja aktiivne puhkus ei paelu, saab aega veeta spaades, kus hinnad on väga mõistlikud. Kvaliteetne massaažiteenus ja kehahoolitsusesed lasevad tunda tõelist lõõgastust. Kuta on populaarne ostlemispaik, kus esindatud paljud tuntud spordi- ja surfivahendite brändid, allahindluste perioodil võivad toodete hinnad olla kuni 50% tavahinnast soodsamad. Kutal on mugav liikuda jalgsi, ent kiiremaks kohalejõudmiseks võib püüda mõne motoroller-takso või tavatakso.

Vesi on Kutas harva läbipaistev ja poe ujumiseks parim. Kui soovite Balil supelda läbipaistvas vees, tuleks valida, näiteks, Nusa Dua rand. Kutal aga on mõõn eriti märgatav. Vihmaperioodil koristatakse randa iga päev, kuid ka see pole piisav. Rand on väga populaarne ja ka äärmiselt rahvarohke, seda armastavad kohalikud elanikud. Raske on vahel isegi istekohta leida. Kuna Kuta rand on hea surfi õppimiseks, siis seda siin ka tehakse, tuleb olla äärmiselt ettevaatlik, et mitte algajalt surfarilt, kes veel oma lauda kontrollida ei suuda, mitte müksata saada. Vetepäästjad märgistavad lippudega ohutuid kohti, nende käsklustest tuleks kindlasti kinni pidada. Sageli esineb siin ka vastupidiseid hoovusi, mis võivad avamere poole kanda, seepärast on  kaugele ujumine ohtlik.

Asju ei tohiks jätta järelvalveta. Leppige kokku lamamistoolide omanikega, et need hoiaksid teie kottidel ja riietel silma peal, kuid pidage meeles, et need kokkulepped ei pruugi alati olla kindlad ?

Läheduses asub suur kaubanduskeskus Beachwalk, palju väikesi nurgakesi, kus kaubeldakse riiete ja jalanõudega ning natuke eemal asub ka klubide ja baaride tänav.

Lõuna-Kuta

Kuta lõunapiirkond pakub, võrreldes Kuta peamise piirkonnaga, kus on palju rahvast ja meelelahutust, rohkem võimalusi lõõgastavaks puhkuseks. Siit võib leida vaikust ja rahu, paik asub Bali lennujaamale ja keskusele mugavalt lähedal. Siin on laias valikus erinevaid majutusasutusi, alustades madala eelarvega hostelitest luksuslike hotellideni. Rohkelt leidub väga heal tasemel a la carte restorane ja erinevaid butiike.

Lõunapiirkonna rannad on ohutud ja head ujumiseks. Kogu see piirkond on valik number üks perepuhkajatele, ka seetõttu, et lähedal asub Aasia üks suurematest temaatilistest veeparkidest – Waterboom Waterslide Park. Waterboomi veepargis on viisteist erinevat veeliumäge. Teine populaarne meelelahutuskoht on Paradiso Bowling Centre, kus on 18 rada ja mitmed piljardilauad. Siin asuvad ka Bahasa Indoneesia keeltekool ja kohalike roogade valmistamist õpetavad kulinaariakoolid (Indonesian cooking classes).

Hotellid

Majutusvõimalused on siin piirkonnas äärmiselt mitmekesised, ulatudes üliluksuslikest kuurortidest lihtsate hosteliteni ja rannabangaloteni. Juhul kui teil on erisoove kindla hotelli või villa kohta, võtke meiega ühendust.

Unistad eksootilisest puhkusest?

Koostades puhkuste kavasid, oleme aktiivselt propageerinud ka nn. kombineeritud puhkust, kus puhkuse jooksul vahetatakse majutuspaiku. Vahetada võib nii piirkondi kui ka lihtsalt hotelle. Kuna Bali on äärmiselt mitmekesine, on kombineeritud puhkus toonud meile väga head tagasisidet meie klientidelt.

Soovitame kõigil kasvõi paarpäeva veeta Ubudis, et tunnetada Bali nõiduslikku külgetõmmet, näha ja teha pilte kuulsatest paikadest nagu otse kuristiku kohal asuvast Bali Swing´i kiigest, kuulsatest Tegallalangi riisiterrassidest ja külastada kuulsa Monkey Forest’i.

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi ning tänu meie suurele reisikogemusele Aasias saame koostada Teile huvitava reisimarsruudi ja puhkuseprogrammi. Skyekspert – parimad ja huvitavaimad reisipakkumised, mugavad hotellid ja parim teenindus Aasias.

Soovid puhkusele?

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi – küsi meilt pakkumist soovitud sihtkohale ja reisiperioodile.

Saada meile reisipäring

"*" indicates required fields