Sanur

Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image

Sanur on Bali saare esimene kuurort – just siin hakkas välismaailm Balit kui paradiisisaart ja selle võluvaid puhkusevõimalusi avastama. Siia tullakse, et hoida eemale ülerahvastatud puhkusepiirkondadest ning kogeda vaikust ja rahu. Sanuris on rohkelt kultuurilisi ja ajaloolisi vaatamisväärsusi, lisaks suurepäraseid ostukeskusi ja kauneid randu. Mugavaim ja levinuim viis piirkonna avastamiseks on läbida 4 kilomeetri pikkune rannapromenaad jalutades või jalgrattaga, mille saab rentida. Rannapromenaad on väga populaarne varahommikuti. Kui Bali läänepiirkonna rannad on head paigad just päikeseloojangu nautimiseks, siis idapoolne Sanur on imeline koht päikesetõusu vaatamiseks. Sanur sobib hästi õhtusteks jalutuskäikudeks, õhtuti veedetakse aega pigem ööturgudel, kust võib leida põnevaid rahvuslikke tooteid.

Tuulise ilmaga lennutavad kohalikud lapsed Sanuri rannal tuulelohesid. Siin valitseb rahulik, tasakaalukas atmosfäär. Sanuril on Bali saare kauneimad koidikud! Enamasti pole suurt lainet ja korallrifid asuvad 300-400 m kaugusel. Liiv on helebeež, peen ja pehme. Sanur on üks Bali esimesi kuurorte. Siia tulevad puhkama põhiliselt lastega pered või vanemaealised inimesed ka noortele meeldib see piirkonad, nendele kes otsivad vaikust ja rahu. Rajoon muutub eriti populaarseks vihmaperioodil, kuna hoovused kannavad siis plastikprügi lääneranniku randadele. Tuulte suuna muutumine vihmaperioodil teeb Sanuri rannad sobivaks surfajatele. Sanuri ehitised on traditsioonilises Bali stiilis ning peatänav Jalan Tamblingan jookseb põhjast lõunasse. Esimesel liinil asuvad peened hotellid, kuid sillutatud tee, mis viib üle ranna, teeb jalutuskäigud võimalikuks kõigile. Teekond on umbes 4 km pikkune, möödub hotellidest, rannakohvikutest, puust kalapaatidest. Sanuri traditsioonid on senini tugevad – paljud kõrgemad vaimulikud on siit pärit. Jalutades mööda Danau Bratani tänavat näete hulka imeliselt kaunistatud Bali kõrgema vaimulikkonna elamute väravaid. Selle kõrval on siin säilinud ka igapäevased kalastustraditsioonid. Igal hommikul väljuvad merele kirevad džukungid (kohalikud paadid).

Sanuri peamine pluss on lainete puudumine, korallriff kaitseb randa nende eest. Miinuseks on aga küllalt vetikarohke merepõhi, mis on eriti märgatav mõõna ajal.  Vesi läheb sügavaks aeglaselt ja on seetõttu sobilik lastele peredele. Sanur on mõnus ja rahulik piirkond Bali saarel kuid aga otsite ideaalselt valge liivaga randa, pole Sanur parim valik – valige hoopiski hotell Bukiti poolsaarel või sõitke paariks päevaks Gili saartele.

Sanuri piirkonnas on temperatuur päeval aastaringselt 20–30 kraadi. Detsembrist märtsini on õhuniiskus kõrge, esineb lühiajalisi paduvihmasid. Juunist septembrini on ilm suvine, niiskus väiksem ja õhtud jahedamad. Isegi vihmaperioodil puhates ei jää päikesest ilma: vihma sajab enamasti varahommikul või hilisõhtul, päeval on vihm ja äike lühiajalised. Aastaringselt on keskmine õhutemperatuur 30 kraadi – saare troopiline kliima sobib reisimiseks aastaringselt kuid kõige parim aeg on aprill – september.

Hotellid

Majutusvõimalused on siin piirkonnas äärmiselt mitmekesised, ulatudes üliluksuslikest kuurortidest lihtsate hosteliteni ja rannabangaloteni. Juhul kui teil on erisoove kindla hotelli või villa kohta, võtke meiega ühendust.

Unistad eksootilisest puhkusest?

Koostades puhkuste kavasid, oleme aktiivselt propageerinud ka nn. kombineeritud puhkust, kus puhkuse jooksul vahetatakse majutuspaiku. Vahetada võib nii piirkondi kui ka lihtsalt hotelle. Kuna Bali on äärmiselt mitmekesine, on kombineeritud puhkus toonud meile väga head tagasisidet meie klientidelt.

Soovitame kõigil kasvõi paarpäeva veeta Ubudis, et tunnetada Bali nõiduslikku külgetõmmet, näha ja teha pilte kuulsatest paikadest nagu otse kuristiku kohal asuvast Bali Swing´i kiigest, kuulsatest Tegallalangi riisiterrassidest ja külastada kuulsa Monkey Forest’i.

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi ning tänu meie suurele reisikogemusele Aasias saame koostada Teile huvitava reisimarsruudi ja puhkuseprogrammi. Skyekspert – parimad ja huvitavaimad reisipakkumised, mugavad hotellid ja parim teenindus Aasias.

Soovid puhkusele?

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi – küsi meilt pakkumist soovitud sihtkohale ja reisiperioodile.

Saada meile reisipäring

"*" indicates required fields