Kambodža

Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image

Paljud, kes ise Kambodžas käinud pole, teavad seda riiki läbi filmi „Lara Croft: Tomb Raider“, kus Angelina Jolie tegelaskuju kurjuse vastu võitleb ja maailma päästab. Just, filmis nähtud iidsed templid asuvad Kambodžas, Siem Reapis – filmi plahvatuste käigus ükski neist UNESCO kaitse all olevast templist mõistagi kannatada ei saanud ja nendega saab kohapeal tutvust teha.

Kambodžasse tullakse eelkõige riigi kultuuri ja ajaloo pärast. Vanad templikompleksid on seda väärt, et paari-kolme päeva jooksul igasse templisse sisse astuda, rahulikult neis jalutada, tunnetada iidsete ehitiste atmosfääri ja ümbritseva looduse võimsust.

Siem Reapi templid kaovad vaikselt džunglisse, loodus justkui „sööb“ ära need võimsad kivid, murendab seinu ja saadab pühakodasid kaduvikku… Näib, et inimene ei suuda templite varemeid päästa – mis parata, maailmas ei ole midagi igavest. Mõnes paigas võib siiski märgata, kuidas kohalik omavalitsus üritab templikompleksi päästa ja loodust peatada: džunglitaimede juuri kuivatakse spetsiaalse ainega, et need siis eemaldada ja ehitiste eluiga pikendada. Loodus on siin lopsakas ja elujõuline, piisab vaid, kui oksake maasse torgata ja juba see kasvabki. Päike paistab lakkamatult, õhuniiskus on suur – taimede kasvuks on see ideaalne keskkond ning džungel võtab kiires tempos võimust.

Kui aga soovite selle imelise maaga põhjalikult tutvuda, on mõistlik võtta ette üks korralik ringreis mööda Kambodžat. Alustada võib näiteks Siem Reapist, jätkata teekonda Sihanoukville (ainuke Kambodža rannapiirkond, millele ennustatakse suurt tulevikku) ning suunduda seejärel pealinna Phon Pheni. Vaatamata riigi suurusele ja kogu sellele rikkusele, mida sealt avastada, eelistab enamus turistidest peatuda ainult Siem Reapis, sedagi vaid kolmeks-neljaks ööks.

Hotellid

Majutusvõimalused on siin piirkonnas äärmiselt mitmekesised, ulatudes üliluksuslikest kuurortidest lihtsate hosteliteni. Juhul kui teil on erisoove kindla hotelli või villa kohta, võtke meiega ühendust.

Kuidas tulla?

Siem Reapil on otseühendus Bangkokiga (Tai), Singapuriga, Kuala Lumpuriga (Malaisia), Ho Chi Minhiga (Vietnam) – naaberriikidest pääseb siia seega kiirelt ja mugavalt. Kui on soov ühendada reisisihina Kambodža ja Tai, siis on hea variant sõita Siem Reapi bussiga, näiteks Pattayalt või Koh Changilt, kust sõit võtab aega vastavalt 5–6 või 7–9 tundi. Teine variant lennata, orienteeruv lennuaeg oleks ca 1-1.5 tundi.

Unistad eksootilisest puhkusest?

Koostades puhkuste kavasid, oleme aktiivselt propageerinud ka nn. kombineeritud puhkust, kus puhkuse jooksul vahetatakse majutuspaiku. Vahetada võib nii piirkondi kui ka lihtsalt hotelle. Kuna Kambodža on üks eriline ja äärmiselt mitmekesine sihtkoht on kombineeritud puhkus toonud meile väga head tagasisidet meie klientidelt.

Kombineeritud puhkus Tai + Kambodža – soovitame kõigil kasvõi paarpäeva veeta Bangkokis, et tutvuda selle huvitava linnaga. Külastada kuulsat Pattayat või nautida rannamõnusid Koh Chang saarel. Kambodžas, Siem Riepis, külastate iidseid templeid ning tutvute ajaloo, kultuuri ning kohalike traditsioonidega.

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi ning tänu meie suurele reisikogemusele Aasias saame koostada Teile huvitava reisimarsruudi ja puhkuseprogrammi. Skyekspert – parimad ja huvitavaimad reisipakkumised, mugavad hotellid ja parim teenindus Aasias.

Soovid puhkusele?

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi – küsi meilt pakkumist soovitud sihtkohale ja reisiperioodile.

Köök

Kohaliku köögi alustaladeks on riis, kala, liha ja köögiviljad, riigi lõunaosas ka mereannid. Nendest komponentidest valmistatakse erinevaid toite, peamine roog on supp. Tõelised „gurmaanid“ kasutavad söögiks meelsasti ka praetud ämblikke, skorpione, konnasid, madusid ja muud „põnevat“.

Kuna riik piirneb merega vaid lõunas, on üsna keeruline pakkuda külalistele värskeid mereande, eriti põhjapool. Õnneks elab siinsetel riisipõldudel rohkelt konnasid, mis on Kambodžas populaarne toit. Mõnedes piirkondades eelistatakse aga hoopis praetud tarantleid. Põhitoit on siiski riis: seda pakutakse nii eelroaks, pearoaks kui magustoiduks.

Kliima

Kambodža kliima on troopiline, palav ja niiske. Aasta jaguneb kaheks perioodiks: maist novembrini on palav ja niiske suvi ning novembrist aprillini kuiv talv. Keskmine temperatuur on suvel 26–32 °C, talvel 22–26 °C. Suvel võib maksimaalne temperatuur ulatuda kuni 42 soojakraadini. Sajuvõimalus on kõige suurem juulist septembrini, vihm võib olla tugev, ent on reeglina õnneks lühiajaline.

Saada meile reisipäring

"*" indicates required fields