Koh Chang

Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image

Muko Changi mererahvuspark – Trati rannikust 8 km kaugusel asuv Koh Chang on 30 km pikk ja 8 km lai, mis teeb sellest Phuketi järel suuruselt teise Tai saare. Koh Chang on Muko Changi mererahvuspargi peamine saar. Looduskaitseala moodustati 52 saarest koosnevale saarestikule aastal 1982. Peamiselt isoleerituse tõttu on külastajad saare avastanud alles hiljuti. Ehkki majutusasutusi ja teisi turismirajatisi ehitatakse hoogsalt, leidub seal veel palju läbiuurimata paiku ja käimata radu.

Koh Chang

Koh Chang saarel on imeilusad päikeseloojangud, mis pakuvad taevalikku värvimängu. Kõrged, džunglitega kaetud mäed saare keskel, idüllilised valged liivarannad, kristallsinine vesi ja palmid – see saar pakub niivõrd palju, et igaüks leiab siit midagi oma hingele ja meelele.

Asustus saarel on äärmiselt hõre, ligi 70% saarest on kaetud ürgse vihmametsaga. Metsiku välimusega, mägedest ja kaljudest hoolimata, on siin rabavalt ilusad puutumatud liivarannad ja külluslik lopsakas rohelus. Saart võib liialdamata nimetada troopiliseks paradiisiks. Kontrastina metsasele sisemaale ilmestavad rannajoont väikesed lahed ja erakordselt kaunid rannad, mille seast parimad asuvad saare lääneosas. Põhja poolt lõunasse liikudes on need järgmised: Ao Klong Son, White Sand Beach (Had Sai Khao), Klong Prao Beach, Kai Bae Beach, Lonely Beach. Eestlaste lemmikuteks on Klong Prao rand ja White Sand rand.

Populaarseim neist randadest on White Sand Beach, kus on mitmeid meelelahutuskohti, baare, restorane ja lai valik majutusasutusi. Teisel kohal on Klong Prao, mis sujuvalt muutub Kai Bae rannapiirkonnaks – siia tullaks, et nautida vaikust ja rahu ning samuti on need piirkonnad suurepärased perepuhkuseks. Lonely Beach tõmbab ligi seljakotimatkajaid, kuna saare lõunaosas on majutus odav, olgu siis kodumajutus või ööbimine bangalotes. Koh Changi looduse vaatamisväärsuste hulka kuuluvad mitmed maalilised kosed, eriti kaunis on Than Mayom, mille mitmest joast koosnevad kaskaadid kukuvad aste-astmelt läbi kaljuse kuristiku alla sügavatesse tiikidesse.

Koh Chang on reisijate suur lemmik ning seda saart teavad pea kõik reisijaid, kes Taid korduvalt külastavad. Saarel on hästi arenenud infrastruktuur, poed, korralikud restoranid, söögikohad ja mugavad hotellid. Saare põhja- ja keskosa on rohkem arenenud, kuid mida lõuna poole liikuda, seda enam kohtab ehedat kohalikku elu, näeb kalurikülasid ja kalurite veepealsed maju. Koh Changi kutsutakse ka Elevandisaareks selle kuju tõttu. Kaardi pealt vaadates meenutab saar elevandi pea kuju. Vaatamata oma hüüdnimele on kõik elevandid, kes saarel elavad, toodud siia väljastpoolt (turistidele meelelahutuseks).

Koh Chang, mis on Tai suuruselt teine saar pärast Phuketi, on rändajatele geograafiliselt mugava asukohaga. Populaarne marsruut on Koh Changi külastades käia ära ka Kambodžas, eelkõige just templite pealinnas Siem Reapis. Isegi lühikese puhkuse ajal jõuab läbi käia marsruudi Bangkok – Pattaya – Koh Chang – Siem Reap – Pattaya – Bangkok ning kogeda võimsaid emotsioone, avastada erinevaid kultuure ja tutvuda erinevate rahvuste ajalooga. Saarel võib kohata palju noori seljakotimatkajaid ja hipisid.

Mida teha Koh Chang saarel?

  • Puhata White Sand Beach piirkonnas
  • Sealsamas võib läbi jalutada kohalikest poodidest ning avastada enda jaoks midagi uut ja paeluvat
  • Rentida mootoratas ja teha saarel üks korralik sõit ning avastada põnevaid kohti
  • Tutvuda kohalike kohvikute ja söögikohtadega
  • Käia džunglis ja nn terviseradadel
  • Jalutada mööda pikka rannajoont
  • Imetleda õhtuti kauneid päikeseloojanguid
  • Lugeda raamatut oma bangalo terrassil
  • Lasta niisama päiksel oma kehale pai teha ja oleskleda

Kuidas tulla?

Populaarseim viis – transfeer (minibuss). Transfeeriga saab tulla Bangkokist ja Pattayalt. Sõiduajad: Bangkok – Koh Chang ca 6-7 tundi, Pattaya – Koh Chang ca 5 tundi. Transfeeri ajal tehakse üks peatus kuid soovi korral teeb autojuht ka lisapeatusi. Transfeeri hind on lõplik, tähendab, teenust osutatakse hotellist hotellini ning praamipiletid juba sisalduvad hinnas. Praam saarele väljub sadamast Laem Ngop ning sõit kestab orienteeruvalt 20-25 minutit. Sõit saare sadamasе hotellini võtab aega umbes 30-40 minutit, oleneb sellest millises piirkonnas hotell asub.


Transfeerid ja Laevapiletid Tais

Koostöös populaarse reisiportaaliga 12Go.Asia pakume kõikvõimalikke transfeere ning laevapileteid Tais, näiteks:

Bangkok Lennujaam – Pattaya
Bangkok Lennujaam – Koh Chang
Phuket Lennujaam – Patong
Phuket Lennujaam – Karon
Phuket – Koh Phi Phi
Phuket – Krabi Ao Nang
Koh Phi Phi – Koh Lanta
Phuket – Koh Lanta
.. ja palju teisi variante saadaval siit


Võrdle ja Broneeri Lende Lihtsasti!

Booking.com Search FlightsImage


Juhul kui pikk transfeer ei sobi võib saarele lennata kohaliku lennufirmaga Bangkok Airways. Otselennud väljuvad ainult Bangkoki lennujaamast (Suvarnabhumi Int Airport) ning lend kestab ca 50 minutit. Pärast saabumist sõit sadamasse kestab orienteeruvalt 20-30 minutit. Siselend on oluliselt mugavam, arvestades veel sellega, et Tallinnast algavale lennule on võimalik vormistada Bangkok-Trat (Koh Chang) ühele lennupiletile. See tähendab seda, et pärast lühikest ümberistumist Bangkokis jätkate lendamist ning pagasit saate kätte alles lõpppunktis.

Hotellid

Majutusvõimalused on siin piirkonnas äärmiselt mitmekesised, ulatudes üliluksuslikest kuurortidest lihtsate hosteliteni ja rannabangaloteni. Juhul kui teil on erisoove kindla hotelli või villa kohta, võtke meiega ühendust.

Unistad eksootilisest puhkusest?

Koostades puhkuste kavasid, oleme aktiivselt propageerinud ka nn. kombineeritud puhkust, kus puhkuse jooksul vahetatakse majutuspaiku. Vahetada võib nii piirkondi kui ka lihtsalt hotelle. Kuna Tai on üks eriline ja äärmiselt mitmekesine sihtkoht on kombineeritud puhkus toonud meile väga head tagasisidet meie klientidelt.

Soovitame kõigil kasvõi paarpäeva veeta Bangkokis, et tutvuda selle huvitava linnaga. Külastada kuulsat Pattayat või nautida rannamõnusid Koh Chang saarel. Maailma kuulsamad troopilised puhkuse kuurordid asuvad Lõuna – Tais. Naudi päikest ja eksootilist puhkust ning avasta PhuketiKrabiKoh Lanta või Phi-Phi saart.

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi ning tänu meie suurele reisikogemusele Aasias saame koostada Teile huvitava reisimarsruudi ja puhkuseprogrammi. Skyekspert – parimad ja huvitavaimad reisipakkumised, mugavad hotellid ja parim teenindus Aasias.

Soovid puhkusele?

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi – küsi meilt pakkumist soovitud sihtkohale ja reisiperioodile.

Saada meile reisipäring

"*" indicates required fields