Phuket

Andamani mere rannik on hämmastav oma looduse ilu poolest. Phuket, mis on õigustatult üks maailma eelistatumaid troopilisi puhkepaiku, paistab silma erakordse looduse ilu ja suurepäraste turismirajatistega, mis tagavad täiusliku päikesepuhkuse vaid ühe lennutunni kaugusel Bangkok’ist.


Võrdle ja Broneeri Lende Lihtsasti!

Booking.com Search FlightsImage


Tai suurima saare, mis katab 810 ruutkilomeetrit, haljendavate mägede jalamil olevat läänerannikut on õnnistatud terve rea võrratute randadega, mida paitavad Andamani mere selged sinised lained. Siin on suur valik hotelle ja kuurorte – lihtsatest bangalotest luksuslike peatuspaikadeni – ning loendamatud võimalused meeldivaks ja sisukaks ajaveetmiseks: erinevad veespordialad, jahisõit, sukeldumine, golf maailmaklassiga radadel, spaad, peened õhtusöögid ja palju muud. Kuid Phuket ei ole ainult saar päikesekullas, see on rikka ajaloo ja kultuuripärandiga iseseisev provints. Budistlikud templid, Hiina pagoodid ja moslemite mošeed, samuti vahva iga-aastane taimetoitlaste festival, annavad multikultuursesse ajalukku oma panuse. Kautšukipuu- ja kookospähkliistandused on kontrastis säilunud ürgmetsa ja lopsaka rohelise maastikuga. Kokkuvõttes on Phuket ainulaadsete kultuuritraditsioonidega, looduslikult erakordselt kaunis saar, kus saab täielikult lõõgastuda ning veeta elu parima puhkuse.

Phuketil on kaks peamist aastaaega: vihmaperiood, mis kestab maist oktoobri lõpuni ja kuum aastaaeg novembrist aprillini. Siiski on ka vihmahooajal päikeselisi päevi, sest vihmavalingud kestavad tavaliselt vaid 2-3 tundi.

Hotellid

Majutusvõimalused on siin piirkonnas äärmiselt mitmekesised, ulatudes üliluksuslikest kuurortidest lihtsate hosteliteni ja rannabangaloteni. Juhul kui teil on erisoove kindla hotelli või villa kohta, võtke meiega ühendust.

Unistad eksootilisest puhkusest?

Koostades puhkuste kavasid, oleme aktiivselt propageerinud ka nn. kombineeritud puhkust, kus puhkuse jooksul vahetatakse majutuspaiku. Vahetada võib nii piirkondi kui ka lihtsalt hotelle. Kuna Tai on üks eriline ja äärmiselt mitmekesine sihtkoht on kombineeritud puhkus toonud meile väga head tagasisidet meie klientidelt.

Soovitame kõigil kasvõi paarpäeva veeta Bangkokis, et tutvuda selle huvitava linnaga. Külastada kuulsat Pattayat või nautida rannamõnusid Koh Chang saarel. Maailma kuulsamad troopilised puhkuse kuurordid asuvad Lõuna – Tais. Naudi päikest ja eksootilist puhkust ning avasta PhuketiKrabiKoh Lanta või Phi-Phi saart.

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi ning tänu meie suurele reisikogemusele Aasias saame koostada Teile huvitava reisimarsruudi ja puhkuseprogrammi. Skyekspert – parimad ja huvitavaimad reisipakkumised, mugavad hotellid ja parim teenindus Aasias.

Soovid puhkusele?

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi – küsi meilt pakkumist soovitud sihtkohale ja reisiperioodile.

Phuketi rannad

Phuketi uhkuseks on võrratu rannajoon. Eriilmeliste randade valik ulatub sujuvalt kaarduva kuusirbi kujulistest valge liivaga rannaribadest kuni järskude kaljuneemedeni. Liikudes Phuketi põhjatipus, kus Sarasini sild ühendab saart maismaaga, kellaosutile vastassuunas, on peamised rannad ja lahed:

Hat Mai Khao – See mändidega palistatud liivariba on Phuketi kõige pikem rand. Igal aastal novembrist veebruarini ronivad hiiglaslikud merekilpkonnad kaldale rannaliiva sisse munema.

Hat Nai Yang – Rand on Sirinati rahvuspargi osa, mida ääristavad kasuariinimännid ja mangroovimetsad. Rahulik ümbruskond on ideaalne koht puhkamiseks, piknike pidamiseks, ujumiseks ja snorgeldamiseks.

Hat Pansea ja Hat Surin – Kaks maalilist koobast pakuvad imekauneid vaatepilte, kuigi tugevate veealuste hoovuste tõttu võib seal ujumine olla ohtlik.

Hat Kamala – Järgmine kaunis liivarand. Põhjapoolne rannariba, mida kasuariinipuud osaliselt varjutavad, on sobiv ujumiseks.

Patong – Poolkuu kujulise lahe 3 km pikkune kallas on Phuketi kõige paremini välja arendatud rand, mis pakub ohtralt võimalusi vaba aja veetmiseks, erinevate spordialade harrastamiseks, ostlemiseks ja puhkamiseks. Lisaks päevasele meelelahutusele on Patong tuntud ka oma ööelu poolest, seal on oluline koht mereandide restoranidel.

Karon ja Kata – Mõlemad rannad on muljetavaldavalt kaunid, rahulikud ja hubased ning sobivad suurepäraselt ujumiseks, snorgeldamiseks, purjelauaga sõitmiseks ja päevitamiseks.

Nai Harn – Kaljuneemede vahele peitunud madala laguuni ääres asuv valge liivaga rand, kus on suurepärased tingimused ujumiseks, purjelauaga sõitmiseks ja päevitamiseks.

Rawai – Palmidega ääristatud randa tuntakse meremustlaste külana, kus elavad arvatavasti Melaneesiast pärineva väikese kalastajatest rändrahva järeltulijad.

Chalong – Päris valget liiva siit rannapiirkonnas ei leidu, samuti meres ujumine ei ole kõige turvalisem – siin piirkonnas kohtab suuri laineid. Chalong lahes on palju jahte ja mootorpaate, mis tulevad siia parkima Yacht Haven, Boat Lagoon ja Royal Phuket Marina’sse. Igapäevaselt siia piirkonda tuleb sadu ja sadu turiste, kes alustavad oma päevaseid merekruiise ning sukeldumise ekskursioone. Kohalikus Ao Chalong Yacht Club´is saab soetada mitmeid mereekskursioone. Piirkonna kõige külastatavam objekt on 720 m pikk kai, lisaks sellele turistid külastavad Chalong templi, orhideefarmi, korallisaart ja Buddha kuju, mis asub linnas. See kuju ei ole maailmas kõige suurem kuid Tais on ta suurim. Enamustel Chalong piirkond assotseerub rahuliku ja vaikse puhkusega, nii see on. Siin leiab erinevaid hotelle ja Villa majutusi. Chalong piirkond – koht on populaarne oma restoranide poolest, seal pakutakse Phuketi parimaid roogasid mereandidest.

Laem Phanwa – Neeme lõunatipus asub Merebioloogia uurimiskeskus ja Phuketi akvaarium, kus külastajad näevad sadu erinevaid liike eksootilisi ja värviküllaseid mereasukaid.

Koh Si Re – Väike saar, mida eraldab maismaast vaid Tha Chin Canal, jääb linnast 4 km kirdesse. Saarel asuvat meremustlaste küla peetakse Phuketil suurimaks.

Sirinati Rahvuspark – 90 ruutkilomeetril laiuv park asub Phuketi rahvusvahelise lennujaama lähedal, umbes 30 km kaugusel. Pargi territooriumile jäävad 13 km pikkuse katkematu joonena mitmed rannad: Hat Nai Thon, Hat Nai Yang, Hat Mai Khao ja Hat Sai Kaeo.

Saada meile reisipäring

"*" indicates required fields