Koh Mak

Slider Image

Koh Chang´i saarest lõuna suunas asub üks huvitav saar nimega Koh Maak, kirjapildis vahel ka Koh Mak. See saar on kui üks ilus pärl Tai Kuningriigi kroonil. Kogu selle saare areng oleks justkui seisma jäänud, kohalik elu tiksub omasoodu …

Sellel saarel puhates unustate ära rutiini ja enda argimured. Arvatakse, et kes on korra selle saare enda jaoks avastanud, tuleb siia kindlasti tagasi, kasvõi paariks ööks.

Võrreldes suure naabriga, Koh Chang saarega, ei ole Koh Mak’il suurt liiklust, kohalikud elanikud küll kasutavad autosid, kuid kõige levinum transpordivahend on mootorratas, mis on populaarne ka turistide seast. Kindlasti tasub mootorrattas rentida paariks päevaks ja avastada seda toredat saart omal käel. Siin ei ole võimalik ära eksida, isegi kui keerad „suure“ tee pealt kõrvale, sest kõik teed viivad randa ning sealt paistvate naabersaarte järgi on lihtne orienteeruda.

See saar on kui üks ilus pärl Tai Kuningriigi kroonil.

Kunagi lisas Suurbritannia ajaleht „The Sunday Times“ selle saare ühe ranna edetabelisse TOP 10 BEACHES IN THE WORLD. “Bounty palmid“, valge liivarand, kristallsinine vesi, lai ja pikk rannajoon – mida võiks hing veel soovida?

Põhimõtteliselt kuulub kogu saar Tai „kookoseparuni“ Chao Sua Seng järglastele. Kookospalmid kasvavad siin siiani ja igal pool, ent vana kookosekasvandus on juba ammu suletud. Kohalikud elanikud üritavad hoida neid puid korras ja korjavad kookosepähkleid kokku. Tänapäeval kasutatakse kookospähkleid erinevate toodete valmistamiseks, muuhulgas pressitakse kookoseõli, mida on võimalik sealt imeodavalt osta. Lisaks kookospalmidele, mis kasvavad siin nagu “umbrohi”, pakuvad silmarõõmu lugematud ananassipõllud. Kliima on siin nii hea, et saaki korjatakse mitu korda aastas. Enamus saare külastajaid rendib mootorratta, et saarele tiir peale teha. Bensiini saab osta pea igalt poolt ning see on kohalikele üheks elatusallikaks.

Vaatamata saare väiksusele on siin päris korralik valik majutust pakkuvaid kohti, alustades kodumajutusest kuni nelja- ja viietärnihotellideni. Mõni hotell koosneb vaid viiest bangalost, mis asuvad saare turismipiirkonnast kaugel, ent just sellised pisikesed hotellid ongi väga populaarsed. Majutushinnad on siin võrreldes teiste Tai kuurortidega veelgi odavamad. Koh Maaki rannad ja madal soe vesi teevad sellest saarest lemmiksihtkoha just perega puhkajatele.

Mida teha?

Mitte midagi, sõna otseses mõttes (heas mõttes)! Siia tullakse, et lihtsalt olla, vabastada oma pea üleliigsetest mõtetest ja emotsioonidest. Nautida saare puutumata loodust, päevitada, mediteerida, lugeda raamatut ja mis peamine – lihtsalt olla. Tavaliselt tullakse siia 3-4 ööks, ent pikendatakse viibimisaega veel paariks ööks ja võib juhtuda, et kogu puhkus möödubki siin saarel. On täiesti tavapärane, et hotellitöötaja või teenindaja spaasalongist ütleb Sulle: „See you next year!“ (tõlge: Näeme järgmisel aastal!), ja nemad juba teavad, et kes on siin korra käinud, tuleb ikka ja jälle tagasi.

Kuidas tulla?

Mugavaim viis – kiirpaadiga Koh Chang saarelt. Laevasõit kestab ca 30-40 minutit ning pileti hind (oleneb laevafirmast) on vahemikus 20-40 EUR / suund.


Transfeerid ja Laevapiletid Tais

Koostöös populaarse reisiportaaliga 12Go.Asia pakume kõikvõimalikke transfeere ning laevapileteid Tais, näiteks:

Koh Chang – Koh Mak
Trat Lennujaam – Koh Mak
Krabi – Koh Lanta

Phuket – Koh Lanta
Koh Phi Phi – Koh Lanta
Krabi – Koh Lipe
Bangkok Lennujaam – Pattaya
Bangkok Lennujaam – Koh Chang
Phuket Lennujaam – Patong
Phuket Lennujaam – Karon
Phuket – Koh Phi Phi
Phuket – Krabi Ao Nang
.. ja palju teisi variante saadaval siit


Võrdle ja Broneeri Lende Lihtsasti!

Booking.com Search FlightsImage


Unistad eksootilisest puhkusest?

Koostades puhkuste kavasid, oleme aktiivselt propageerinud ka nn. kombineeritud puhkust, kus puhkuse jooksul vahetatakse majutuspaiku. Vahetada võib nii piirkondi kui ka lihtsalt hotelle. Kuna Tai on üks eriline ja äärmiselt mitmekesine sihtkoht on kombineeritud puhkus toonud meile väga head tagasisidet meie klientidelt.

Soovitame kõigil kasvõi paarpäeva veeta Bangkokis, et tutvuda selle huvitava linnaga. Külastada kuulsat Pattayat või nautida rannamõnusid Koh Chang saarel. Maailma kuulsamad troopilised puhkuse kuurordid asuvad Lõuna – Tais. Naudi päikest ja eksootilist puhkust ning avasta PhuketiKrabiKoh Lanta või Phi-Phi saart.

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi ning tänu meie suurele reisikogemusele Aasias saame koostada Teile huvitava reisimarsruudi ja puhkuseprogrammi. Skyekspert – parimad ja huvitavaimad reisipakkumised, mugavad hotellid ja parim teenindus Aasias.

Soovid puhkusele?

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi – küsi meilt pakkumist soovitud sihtkohale ja reisiperioodile.

Saada meile reisipäring

"*" indicates required fields