Taimaa

Sihtkoha kuurortid

Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image

Väljaspool Bangkokki võivad turistid mõnusalt puhkusepäevi mööda saata, nautides pikka, sügavat rahu lõunapiirkonna puutumatutel liivarandadel ja smaragdrohelisel merel või põhjapiirkonna mägedes. Minevik vajub unustusse, olevik on taevalik ja tulevik peab ise enda eest hoolt kandma!

On palju erinevaid võimalusi veetamaks oma puhkust huvitavalt ning näha võimalikult palju! Hea meelega aitame Teid reisi planeerimisel ning pakume erinevaid ühe- või mitmepäevaseid pakette, mille abil tutvute selle võrratu maaga lähemalt ning teie puhkus Tais saab olema emotsioonide ja elamuste rikas.

Transfeerid ja Laevapiletid Tais

Koostöös populaarse reisiportaaliga 12Go.Asia pakume kõikvõimalikke transfeere ning laevapileteid Tais, näiteks:

Bangkok Lennujaam – Pattaya
Bangkok Lennujaam – Koh Chang
Phuket Lennujaam – Patong
Phuket Lennujaam – Karon
Phuket – Koh Phi Phi
Phuket – Krabi Ao Nang
Koh Phi Phi – Koh Lanta
Phuket – Koh Lanta
.. ja palju teisi variante saadaval siit


Ükski reis „naeratuste maale“ ei ole täiuslik ilma maailmakuulsate troopiliste saarte ja ookeani ääres paiknevate kuurortide külastuseta. Põigake sisse Hua Hini (riigi vanim rannakuurort), et mängida golfi ja ratsutada piki rannajoont. Proovige Koh Changi, kus leidub hulgaliselt ökoturismiga seotud tegevusi. Sõitke Pattayasse lärmakat ööelu nautima või maitske kõiki neid erinevaid hõrgutisi Koh Samui saarel.

Tai Kuningriik on suures osas budistlik riik ja puhkuse veetmiseks üks parimaid paiku maailmas. Kuna Taimaad on õnnistatud troopilise kliimaga, mis ei ole liiga palav, liiga kuiv ega mussooniperioodil liiga vihmane, võib sinna rahulikult reisile minna mis tahes aastaajal. Pealinnas Bangkokis ergastavad ja hellitavad külastajate meeli ainulaadne Tai köök, arhitektuur, keel, kombed ja religioon.

Hotellid

Majutusvõimalused on siin piirkonnas äärmiselt mitmekesised, ulatudes üliluksuslikest kuurortidest lihtsate hosteliteni ja rannabangaloteni. Juhul kui teil on erisoove kindla hotelli või villa kohta, võtke meiega ühendust.

Unistad eksootilisest puhkusest?

Koostades puhkuste kavasid, oleme aktiivselt propageerinud ka nn. kombineeritud puhkust, kus puhkuse jooksul vahetatakse majutuspaiku. Vahetada võib nii piirkondi kui ka lihtsalt hotelle. Kuna Tai on üks eriline ja äärmiselt mitmekesine sihtkoht on kombineeritud puhkus toonud meile väga head tagasisidet meie klientidelt.

Soovitame kõigil kasvõi paarpäeva veeta Bangkokis, et tutvuda selle huvitava linnaga. Külastada kuulsat Pattayat või nautida rannamõnusid Koh Chang saarel. Maailma kuulsamad troopilised puhkuse kuurordid asuvad Lõuna – Tais. Naudi päikest ja eksootilist puhkust ning avasta PhuketiKrabiKoh Lanta või Phi-Phi saart.

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi ning tänu meie suurele reisikogemusele Aasias saame koostada Teile huvitava reisimarsruudi ja puhkuseprogrammi. Skyekspert – parimad ja huvitavaimad reisipakkumised, mugavad hotellid ja parim teenindus Aasias.

Soovid puhkusele?

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi – küsi meilt pakkumist soovitud sihtkohale ja reisiperioodile.

Tänapäeva Taimaa elanikkonna päritolu on rahvuslikult mitmekesine: peamiselt elavad seal tai, moni, khmeri, lao, hiina, malai, pärsia ja india päritolu inimesed. Tai kultuuri näeb kuningriigis kõikjal: budistlikes rituaalides, mis leiavad aset arvukates Tai templites, aastaringselt toimuvatel festivalidel, maapiirkondades toimuvatel turgudel, kus kohalikud viisakalt iga kauba üle tingivad, alates toidust ja lõpetades riietusesemetega. Reisijate jaoks on Taimaa ainukordne võimalus kogeda Kagu-Aasia eripärast elu. Kuna Tai ei ole kunagi olnud ühegi teise riigi koloonia, on sealne omapärane kultuur hästi säilinud ja areneb jõudsalt edasi.

Taimaa piirkonnad

Taimaa jaguneb neljaks allpool üksikasjalikumalt kirjeldatud piirkonnaks. Põhiregioon – Põhja-Tai mäeahelikud on koduks enamikule Taimaa mägihõimudele. Hõredalt asustatud mäestikes leidub hiiglaslikke sakilisi mäestikupanoraame, koskesid ja jalgradu, mida mööda matkates siinset omanäolist loodust avastada. Just praeguse Tai põhjapiirkonnas tekkisid kunagi Taimaa esimesed tõelised kuningriigid. Seega on põhjapiirkond rikas traditsioonilise kultuuri ja arhitektuuri poolest, siin paiknevad riigi suursugusemad templid.

Keskmaa tasandikud – 24 provintsi moodustavad Kesk-Taimaa, mille keskus on Bangkok. Tänu vihmavetest täituvaile jõgede ja kanalite võrgustikule on see Tai viljakaim piirkond, kus paiknevad tohutud riisipõllud ning suhkroo- ja puuviljaistandused.

Kirdepiirkond – Piirkonnas, mida tuntakse nime all I-San, püsivad uhkelt Tai traditsioonid ja kombed. Ala paikneb Khorati mägismaal. Riigi teiste piirkondadega võrreldes kulgeb elu siin aeglasemalt, inimesed on aga on siin niisama sõbralikud kui mujal kuningriigis. Nii Laose kui Kambodža mõju on tunda ja näha iidsete templite varameis, eripärases toidus, arhitektuuris ja piirkonna dialektis.

Lõunapiirkond – Tai lahe ja Andamani merega piirnev ala on tõeline rannaparadiis. Ranniku lähistel paiknevad saarekesed vaid rõhutavad selle troopilise paradiisi võlu. Eredais värvides kaluripaatides tuuakse kaldale hulgaliselt mereande, pikad valge liivaga rannad meelitavad ligi. Maailm tundub siin helgem ja muretum ning lapsepõlveunistus kaunist troopikast on vaid mõne tunnise teekonna kaugusel.

Millal reisida Taisse?

Taimaad on hea külastada aastaringselt, juunist augustini peab arvestama vihmavõimalustega. Kõige vihmasem kuu september. Parim aeg reisimiseks on oktoobri lõpp – mai. Aastaringne keskmine temperatuur Taimaal on 28 soojakraadi. Tai Kuningriigis valitseb maailma kõige meeldivam troopiline kliima kolme eristatava aastaajaga:

Suvi – märtsist maini valitseb kogu Taimaal kuum ja kuiv ilm keskmise õhutemperatuuriga 28-33 soojakraadi. Vihmaperiood – maist septembrini kestab Kagu-Aasias vihmane mussooniperiood, mil on küllaldaselt päikesepaistet ja keskmine temperatuur on 27-30 soojakraadi. Jahe periood – novembrist veebruarini kestab mõõdukas ja väga päikesepaisteline periood keskmise temperatuuriga 24-27 soojakraadi.

Tai kuurordid – Kus ja millal puhata Tais

Aastaringselt: Pattaya, Bangkok, Samet saar
Märtsist-oktoorini: Khanon, Hua Hin, Samui, Koh Pha Ngan, Ko Tao, Cha Am
Novembrist-aprillini: Phuket, Krabi, Koh Chang, Phi Phi, Koh Lanta, Phang Nga, Koh Mak, Koh Kood

Köök

Tai köök on unikaalne, seal kasutatakse arvukalt vürtse ja koostisosi, mis annavad igale roale erilise maitse. Toitudes segunevad sageli nii terav, hapu, magus kui ka soolane maitse. Tüüpiline Tai toidukord koosneb supist, salatist, kalast, riisist, juurviljadest, ning vahel kuulub sinna ka liha: sealiha, kanaliha või loomaliha. Tai köök ühendab parima nii Hiina kui ka India kulinaarsetest traditsioonidest: nuudlid, karri, magusad ja hapud road ning eksootilised vürtsid. Toiduõued ehk toidukeskused, mis tavaliselt paiknevad suurtel ostutänavatel või traditsioonilistel turgudel, on tailaste igapäevased peatumispaigad. Seal on arvukalt lette, kus pakutakse kõikvõimalikke erinevaid rahvusroogasid.

Tänapäeval on traditsioonilised Tai toidud Tom Yam Kung (sidrunheinaga maitsestatud vürtsikas supp värskete krevettidega) ja Phat Thai (Tai stiilis nuudlid) üleilmselt tuntud ja üha rohkem inimesi soovib tundma õppida maailma ühe populaarsema köögikunsti aluseid. Unustage tuhanded kokaraamatud ja katsetage autentse Tai toidu valmistamist ise – selleks on kokanduskoolid (cooking class). Kokanduskursuste valikmenüü on mitmekesine, toidu tegemise õppimisega kaasneb ka sisseostude tegemine kohalikul värskete toiduainete turul.

Toidulaua etikett

Söömine on Tai igapäevaelus eelkõige tähtis sotsiaalne sündmus. Õigete lauanõude kasutamine ja õiged söömisviisid äratavad tailastes suurt lugupidamist. Kahvlit kasutatakse vaid väiksema koguse toidu lükkamiseks lusikale, mis on ainuke söögiriist, mida suhu pistetakse. Tailaste jaoks on toidu suhupanek kahvliga sama halb komme kui lääne kultuuris selleks noa kasutamine. Nuudlite söömisel kasutatakse pulki.

SPA, iluravi, massaaž

Tais asuvad mõned maailma parimad spaad. Taimaast on saanud kogu maailma „ilupuhkuste“ pealinn, riik on Kagu-Aasia juhtiv spaaturismi sihtkoht.  Rahulikus ümbruskonnas, sageli rohelusest lokkavates aedades, metsikus džunglis või mererannas asuvates Tai spaades antakse uus tähendus holistliku filosoofia õpetusele. Ravimeetodid hõlmavad nii idamaade iidseid meetodeid kui ka Euroopa noorendusravi alla kuuluvaid lõõgastumise tehnikaid. Paljud suuremad hotellid ja noorendamisele keskenduvad kuurordid paiknevad Hua Hinis, Phuketil ja Koh Samui saarel. Kui läänemaailmas praktiseeritav rootsi klassikalist massaaži peetakse eelkõige lõõgastusmeetodiks, siis tai massaaž on pigem ravikunst. Tai massaaži tehes keskendub masseerija üle kogu inimkeha paiknevatele kindlatele survepunktidele, millesse on koondunud suured energiavarud. Selle energia vabastamise ja kehas ühtlase jaotumise tegajärjel loodaval tasakaalul põhinebki tai massaaž. Veel enam, paljud inimesed tulevad Taisse hambaid ravima. Jah, Bangkokis tegutseb isegi hambaspaa. Mõistlike hindade eest saab siin kvaliteetset hambaravi, säästetud raha eest saab endale lubada muid puhkusemõnusid.

Loomulik ravi ja budistlik meditatsioon

Keha ja vaimu koostegutsemist tervisliku tasakaalu saavutamiseks peavad tailased oma elu loomulikuks osaks ja ülesandeks. Praktiseeritakse budismi, mille üheks iseloomulikuks osaks on mediteerimine. Taid külastavatel inimestel on võimalik õppida meditatsiooni põhialuseid nii Bangkokis kui mujal. Üks peamisi meditatsioonikeskusi on Suan Mok, 120 aakri suurusel metsaalal asuv tempel Chaiya maakonnas Surat Thani provintsis, umbes 600 km Bangkokist lõunas. Keskus meelitab kohale mediteerijaid kogu maailmast.

Unistad eksootilisest puhkusest?

Koostades puhkuste kavasid, oleme aktiivselt propageerinud ka nn. kombineeritud puhkust, kus puhkuse jooksul vahetatakse majutuspaiku. Vahetada võib nii piirkondi kui ka lihtsalt hotelle. Kuna Tai on üks eriline ja äärmiselt mitmekesine sihtkoht on kombineeritud puhkus toonud meile väga head tagasisidet meie klientidelt.

Soovitame kõigil kasvõi paarpäeva veeta Bangkokis, et tutvuda selle huvitava linnaga. Külastada kuulsat Pattayat või nautida rannamõnusid Koh Chang saarel. Maailma kuulsamad troopilised puhkuse kuurordid asuvad Lõuna – Tais. Naudi päikest ja eksootilist puhkust ning avasta PhuketiKrabiKoh Lanta või Phi-Phi saart.

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi ning tänu meie suurele reisikogemusele Aasias saame koostada Teile huvitava reisimarsruudi ja puhkuseprogrammi. Skyekspert – parimad ja huvitavaimad reisipakkumised, mugavad hotellid ja parim teenindus Aasias.

Soovid puhkusele?

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi – küsi meilt pakkumist soovitud sihtkohale ja reisiperioodile.

Saada meile reisipäring

"*" indicates required fields