Bali

Sihtkoha kuurortid

Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image

Jumalate saar – Bali on on pikka aega meelitanud külastajaid üle kogu Maailma, kes on huvitatud eksootilisest puhkusest, mõtete selginemisest ja hinge rahustamisest. Maa, kultuur, päike ja meri toimivad siin suurepärases harmoonias. Saarele saabumise punktiks on Denpasar, just siit alustavad kõik külastajad oma puhkuse teekonda. Bali saarel on mitmeid erinevaid piirkondi, mida külastada ja avastada – moodne Seminyak, luksuslik Nusa Dua, alati rahvarohke Kuta, vaikne Sanur või “roheline” Ubud – lõõgastumine ja puhkuse nautimine siin saarel on kõikjal lihtne. Sajanditega täiustunud Indoneesia oma kaubamärk hinduism on märgatav kohalike elanike igapäevaelus ja kultuuris.

Bali – eksootiline, imederikas, salapärane, unistuste saar … Mis see on, mis toob inimesed maailma kõikidest paikadest siia ikka ja jälle tagasi?


Transfeerid ja Laevapiletid Balil ja kogu Aasias

Koostöös populaarse reisiportaaliga 12Go.Asia pakume kõikvõimalikke transfeere ning laevapileteid Balil ja kogu Aasias, näiteks:

Denpasar Lennujaam – Nusa Dua
Denpasar Lennujaam – Ubud
Denpasar Lennujaam – Kuta
Bali – Gili Air
Bali – Gili Meno
Bali – Gili Trawangan
Bali – Lombok

.. ja palju teisi variante saadaval siit


Kui olete külastanud meie saiti, olete huvitatud või isegi juba otsustanud veeta puhkuse Balil, tuleks tutvuda mitmekesiste võimalustega saarel. Oleme valmis teid aitama puhkuse organiseerimisega. Kui veel kõhklete, lugege läbi see Balit tutvustav artikkel ja tehke oma lõplik otsus siis.

Koostöös Balipoolse koostööpartneriga püüame anda piisavalt infot, et teie puhkus mööduks sujuvalt, tõrgedeta ning meeldivalt. Et kõik veelgi hõlpsamini jälgitavaks teha, oleme jaganud kogu puhkuse erinevateks etappideks – siit leiate infot reisi iga etapi kohta alates lennupileti broneerimisest kuni tagasilennuni.

Bali on turistide hulgas Indoneesia saartest kõige populaarsem. Siia tullakse üle kogu maailma: pidutsema, puhkama, surfama, ennast ja elu mõtet leidma… Bali olemust kirjeldavad teiselt poolt põnevus ja seiklused. Noored ja aktiivse puhkuse armastajad saabuvad saarele, et nautida lõbusat ööelu Kutas, mis on saare peamiseks turistide linnaks. Luksuslikkust saab nautida lõunas asuva Nusa Dua kuurorti suletud territooriumil. Siin asuvad viietärni hotellidest paremat teenindust pakkuvad majutusasutused ja privaatsed villad, mida tuntakse kogu maailmas hea teeninduse ja Bali sooja külalislahkuse poolest.

Eksootilise puhkusepaiga valimisel kõige olulisemaks teguriks meri, kaunid rannad, päike, palmid, puuviljad, mitmekesine veealune maailm, suur valik mereande ja muid põnevaid kohalikke roogi, kohalik kultuur ja ajalugu… Seda kõike leidub paljudes eksootilistes paikades ja loomulikult ka Balil. Võite lesida basseini ääres ja tellida baarist joogi või siis hoopiski istuda rannarestoranis ja imetleda imekaunist päikeseloojangut, mis kuulub maailma kauneimate hulka. Seega – rannamõnude osas Balil petta ei saa. Aga kas see on tõesti ainus põhjus miks inimesed Balile ikka ja jälle tagasi tulevad? Milles peitub selle saare maagiline külgetõmbejõud?

See väike saar asub kahe ookeani ristumispaigas, pisut ekvaatorist lõunas. Bali tundub mõnest rakursist vaadatuna olevat lausa maailma keskpunkt. Balilased just oma saart maailma keskpunktiks peavadki ja seepärast suhtuvad nad oma traditsioonidesse, pühadesse ja jumalatesse suure austusega, soovides mitte välja kutsuda viimaste viha kogu ümbritseva maailma vastu. Paljud külastajadki peavad saart maagiliseks ja jumalikuks, maaks, mis pakub vulkaaninõlvadelt vaateid päikesetõusule ja kaljustelt järsakutelt merre uppuvale punasele päiksekettale.

Bali on ka paik, kuhu tullakse otsima harmooniat iseeneses ning seostes ümbritseva maailmaga. Harmooniaotsingutest laetud atmosfäär on kõige enam tuntav Ubudis. Seal on kõige enam käsitöölisi, kunstnikke, joogaarmastajaid. Ubud asub saare südames. Tema ümber on kanjonid, džunglid, kosed. Kõige selle keskel leidub templeid, mis pakuvad müstilisi vaateid ja tekitavad maagilist aurat. Ubudis peatub ka enamik turiste ja seda vaatamata asjaolule, et lähim mererand asub tunnise sõidu kaugusel. Erilise õhustiku loovad pisikesed kivitänavad, mis upuvad džunglisse, lugematud restoranikesed, aga ka kunstile pühendatud väljakukesi. Ubud on tuntud hea teeninduskultuuri poolest ning ka rahvusvahelise boheemlaskonna kohtumispaigana. Ubudist leiate butiike, miniturge, käsitöölisi ja muuseume. Hoonete imepärane arhitektuur ei jäta kedagi ükskõikseks.

Jätkates saare pühapaikade teemat, on üheks peamiseks vaatamisväärsuseks just Bali templid. Neid leidub saarel arvutu hulk, seega ärge püüdkegi neid kõiki uurida, mõnda tuleks tingimata külastada. Pura Ulun Danu Bratan on peamisi Šiva templeid saarel. Tempel on ehitatud järve kaldale nii, et vaatajatele jääb mulje veel hõljuvast pühamust. Pura Luhur Uluwatu on üks saare kuuest spirituaalsest sambast, aga peale selle ka üks kauneimaid paiku päikeseloojangu nautimiseks.

Unistad eksootilisest puhkusest?

Koostades puhkuste kavasid, oleme aktiivselt propageerinud ka nn. kombineeritud puhkust, kus puhkuse jooksul vahetatakse majutuspaiku. Vahetada võib nii piirkondi kui ka lihtsalt hotelle. Kuna Bali on äärmiselt mitmekesine, on kombineeritud puhkus toonud meile väga head tagasisidet meie klientidelt.

Soovitame kõigil kasvõi paarpäeva veeta Ubudis, et tunnetada Bali nõiduslikku külgetõmmet, näha ja teha pilte kuulsatest paikadest nagu otse kuristiku kohal asuvast Bali Swing´i kiigest, kuulsatest Tegallalangi riisiterrassidest ja külastada kuulsa Monkey Forest’i.

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi ning tänu meie suurele reisikogemusele Aasias saame koostada Teile huvitava reisimarsruudi ja puhkuseprogrammi. Skyekspert – parimad ja huvitavaimad reisipakkumised, mugavad hotellid ja parim teenindus Aasias.

Soovid puhkusele?

Jaga meiega oma reisiideid ja unistusi – küsi meilt pakkumist soovitud sihtkohale ja reisiperioodile >>>

Lennud Bali saarele (Denpasar)

Lennuks Balile Tallinnast, Riiast või Helsingist leiame alati sobivaimad variandid. Milline on keskmine lennuhind? Kõik oleneb hooajast ja broneerimisperioodist. Ehk siis – mida varem pilet broneerida ja pileti eest maksta, seda soodsam. Hind jääb sellisel puhul 600-700  euro piiridesse. Viimasel hetkel ostetud pileti hind oletab enamast 900++ eurot. Lennufirmadel on sageli ka eripakkumisi, sellisel puhul võib pileti leida isegi 500 euro eest.

Talviste pühade ajaks oleks mõistlik osta pilet varakult, kuna detsember müüb kiiresti ja hinnad tõusevad märgatavalt. Reisiettevalmistusi on kasulik alustada küllalt vara, et saada soodsaim võimalik hind kogu puhkusepaketile.

Meelelahutus ja vaba aeg

Pärast pikale lennule järgnevat puhkust, pakume mitmeid vaba aja veetmise võimalusi. Valikus on ekskursioonid, vaatamisväärsuste külastused, spaad, romantilised fotosessioonid, mitmesugused meistriklassid, folkloorietendused, puhkus Gili saartel, mille sini-sinist vett ja valgeid liivarandu on võrreldud Maldiividega, kus kõik on sama hea, kuid hind soodsam. Ekskursioonivalikus on põnevaid ettevõtmisi igale maitsele – ajaloo-, kultuuri-, kunsti ja arhitektuurihuvilistele pakume väljasõite Bali pühamutesse, aktiivsel inimesel on võimalik osaleda erinevatel mereretkedel, safaritel või käia veepargis ning perepuhkuseks on võimalik külastada roomajate ning lindude parki. Idamaadele omaselt on valikus mitmeid spaasid, mille teenuste valikus omakorda on rohkelt erinevaid massaaže ning ka muid tervist turgutavaid protseduure.

  • Surfamine Bali saarel – lainesurf on siin saarel tegevus, mida lihtsalt peab proovima. Vaadates, kuidas professionaalsed surfarid hiiglaslikke lained püüavad, tekib kiusatus endalgi lainetel liuelda. Selleks on siin mitmeid erinevaid koole, kes puhkaja meelsasti enda hoolde võtavad ja surfamise põhitõed selgeks õpetavad. Kui plaanite minna Balile lainesuframist proovima, on sobiv reisiperiood üsna pikk ja võimalusterohke. Saare lääneosa on surfamiseks ideaalne maist septembrini ehk suvel, kui tuuled puhuvad idast läände. Talvel pöörduvad tuuled läänest itta ning surfamiseks on sobivam saare idaosa.
  • Bali saarel puhates hea võimalus on teha lühireis või peatuda paariks ööks lähedalasuvatel Gili saartel. Nende paradiisisaari võlude nautimine on kõigest ühetunnise kiirpaadi sõidu kaugusel.
  • Ubud – saare keskel asuv Ubud on erilise atmosfääriga, siia tullakse, et avastada ehtsat Bali kultuuri, külastada käsitööpoode, nautida vaikust ja rahu ning vaadata enda sisse. Ubud on spirituaalne linn, kus maailmakuulsaid joogaõpetajad käivad tunde andmas ja oma kvalifikatsiooni tõstmas. Siia tullakse, et mediteerida ja mõtiskleda, ennast otsida ja leida, avastada elumõte… Ubudi peatänaval on õhtuti avatud lugematul hulgal erinevaid söögikohti ja poode, õhtused turud pakuvad huvitavat kaupa – käsitöö on siin linnas tõesti tasemel. Maailmas kuulsad Bali riisiterrassid asuvad Ubudi piirkonnas ja tuntud Monkey Forest Ubudi linnas.

Ülalpool mainisime vaid mõningaid võimalusi. Teie asi on lasta fantaasial lennata ja meie asi teha kõik, mis võimalik, et teie unistused täituksid.

Bali kliima

Küsimus ilmastiku kohta on kõige sagedamini esitatav küsimus reisikorraldajale sihtkoha kohta. Eriti, kui tegu on eksootilise troopikaga. Kui sageli sajab seal vihma? Milline on õhutemperatuur mais või siis hoopiski jaanuaris? Bali on troopilise kliimaga saar, mis asub ekvaatorist lõunapool. Aasta jaguneb kaheks perioodiks: vihmaperioodil, mis kestab novembrist märtsini, on õhuniiskus ja -temperatuur kõrged, eriti saare rannikualadel. Kuiv periood ehk suvi kestab juunist oktoobrini – siis on ilmad soojad, taevas selge ja päevad täis päikest. Suveperioodil on õhuniiskus väiksem ning ilmastikutingimused puhkamiseks ja saare avastamiseks mõnusamad. Ent ka vihmaperioodil puhates ei jää päikesest ilma: vihma sajab enamasti varahommikul või hilisõhtul, päeval on vihm ja äike lühiajalised. Aastaringselt on keskmine õhutemperatuur 30 kraadi – saare troopiline kliima sobib reisimiseks aastaringselt.

Ärge arvake, et nn. niiskel perioodil pole mõtet Balile sõita. Nimelt novembrist märtsini sajab vihma peamiselt öösiti ja need vihmahood ei sega teie puhkust sugugi. Võite julgelt valida ükskõik millise kuu Balile sõiduks – suurepärane on siin alati!

Suveniirid ja kaubandus

Üks osa reisimisest on kindlasti ka kohaliku kaubandusega tutvumine ja sisseostude tegemine. Paljudel on kombeks reisilt tuua väikesi kingitusi oma perele, sõpradele ja kolleegidele. Bali on tuntud oma unikaalsete kaupade poolest: puust nikerdatud esemed, kunsti- ja juveelitooted, kohv ja maitseained ning palju muud põnevat. Reeglina saab kõike seda põnevat kraami hankida traditsioonilistelt turgudelt. Kui aga olete huvitatud „shopping´ust“ lääne malli järgi, soovitame külastada üht kaasaegsetest kaubanduskeskustest, millistest parim on Beach Walk Kuta Beach´i rajoonis. Kaubavalikus on palju rahvusvaheliselt tuntud brände, kõhu saab täis paljudes restoranis ning soovijad võivad külastada isegi kino.

Hotellid Balil

Majutusvõimalused on Balil äärmiselt mitmekesised, ulatudes üliluksuslikest kuurortidest lihtsate hosteliteni. Teie Balil viibimise ajaks saab hotellist või rendivillast teie kodu. Erinevatel andmetel on Balil üle 6500 hotelli ja rendivilla. Püüdes selle suure hulga seast leida just endale sobivaimat, võib ka vägagi kogenud reisija sattuda segadusse. Meie eesmärk on leida teile parim, arvestades teie soove, vajadusi ning hinna ja kvaliteedi suhet.

Sõltub ainult teist, kas valite hotelli või villamajutuse. Igal juhul saame me teile pakkuda villasid suures valikus ja absoluutselt kõiki hotelle Balil. Kui teid huvitab mõni konkreetne hotell või villa, võite teha hinnapäringu just sellele majutusasutusele. Kui aga usaldate meie valikut (eriline tänu selle eest!), siis pakume teile valiku meie klientide hulgas populaarsetest majutusvõimalustest.

Bali uus aasta, Nyepi Day ehk Vaikuse päev

Nyepi on Bali saarel tähistatav „vaikimise päev“, mida tähistatakse igal Isakawarsal (Saka uus aasta) Bali kalendri järgi (2018 satub ta 17 märtsile). See on hindude tradintsioon mida peamiselt tähistatakse Balil, Indoneesias. Nyepi on Indoneesias riigipüha, vaikuse päev, mediteerimise, puhastumise ja paastuaeg. Nyepile järgnevat päeva tähistatakse uueaastana. Sel päeval on tavaks Bali noortel harjutada sündmuseks Omed-omedan ehk „musutamise rituaaliks“ tähistamaks uut aastat.

Nyepiga algab alates kella 6:00 hommikul täielik vaikus. Vaikuse päev kestab 24 tundi, järgmise päeva hommiku kella 6:00-ni. Vaikuse päevaga antakse maailmale ja loodusele taastumiseks üks vaba päev. Selleks kehtivad reeglid – liikumine ja reisimine on keelatud, keelatud on igasuguste tööde ja toimetuste tegemine, keelatud on tule ja valgustuse kasutamine, igasugune “meelelahutus” on keelatud, keelatud on ka rääkimine ja söömine. Selle tulemusel on muidu liiklustihedad ja pulbitsevad tänavad ning teed on tühjad, seal on täiesti vaikne. Vaikuse päeval valvavad Balil korda ja reeglite järgimist kogukondade traditsioonilised turvameeste rühmitused ehk Pecalang.

Kuigi Nyepi on peamiselt hindude püha, siis vaikuse päeval kehtivaid reegleid peavad austama kõik Nyepi päeval Balil viibivad inimesed, olenemata usust või rahvusest. Sellel päeval ei saabu ega välju Bali lennujaamast ükski lennuk. Tänavatele ei tohi minna, kuid näiteks kiirabi võib siiski liigelda.

Legend räägib, et kui saar on pime ja vaikne Nyepi päeval, siis nii petetakse kõiki kurjasid jõude ja deemoneid jättes mulje justkui kedagi pole kodus ning nad lähevad minema. See toob head õnne ja rahu kogu Bali uueks aastaks.
Pärast ööpäevast puhastumist ja puhkamist ärkab Bali taas ellu ning seda nimetatakse Ngembak Geni. Uue aasta esimesel päeval käiakse sõpradel ja tuttavatel külas, et minevikus tehtud vigade eest üksteiselt andeks paluda ja need andestada.

Kas see tekitas Sinus huvi Balil põnevaid sündmusi kogeda? Ära muretse kui ei jõua neid see aasta külastama, vaid kiika kalendrisse järgmiseid pühi kirja panema. Järgmisel aastal (2023) on Nyepi 22. märtsil. Hoia silm peal ka järgnevatel Nyepi tähitsamise kuupäevadel – 11 märts 2024; 29 märts 2025, 19 märts 2026, 08 märts 2027, 26 märts 2028, 15 märts 2029, 05. märts 2030 …

Templid Bali saarel

Gunung Kawi Tempel – Grandioossne ehitis ja salapärane templikompleks. Ametlikult on see vanim induistlik koobastempel. Selle asukoht on Pakrisani jõeorus, Tampaksiring küla lähedal. Ubudist on see umbes 25km põhja poole. Gunung Kawi on kooslus erinevatest monumentidest ning koobastest mis on rajatud mägedesse. Selleks et siia jõuda peab alla tulema trepist, mis koosneb 300-st astmest. Vaikus ja vaid veemühin tekitavad siin väga salapärase tunde. Templikompleks oli ehitatud 1080 aastal kuninga Anak Wungsu poolt, oma isa Udayana auks, kes oli suur valitseja. Huvitav fakt on see, et siin templis pole leitud inimeste säilmeid ega tuhka, mis viitab sellele, et kogu see templikompleks oli ehitatud mälestussümboliks kuninga perele. Jõe ida poolel asuvad sümboolsed veekraanid, mis näevad välja kui purskkaevud. Vesi mis voolab läbi iidse templi ehitise rohkem kui 1000 aastat ning teda tuntakse kui pühaveena. Tänapäevani teadlased ei suuda kindlalt öelda, mis oli Gunung Kawi templi põhimõte ning mis eesmärgiga siia rajati need erinevad koopad ning kuidas neid kasutati.

Tirta Empul Tempel – Pühitsetud vee tempel. Kohalike elanike seast on see tempel väga austustatud. Selle templi territooriumil asub pühavee allikas ning templil on kolm eraldi basseini. Usutakse, et pühavee allikas kannab võlujõudu ning omab puhastamistoimet. Üleüldse Bali saarel väga austatakse just neid templeid, kus on olemas oma veeallikas või need, mis on ehitatud vee peale või veekogu lähedale. Vee-element on väga tähtis ning kohalike elanike elus on see väga tähtsal kohal. Pura Tirta Empul templisse tullakse, et kummardada jumalatele ja ennast „puhtaks“ pesta, oma füüsilist keha, vaimset keha ning hinge. Siin basseinides on erinevad purskkaevud, igaüks kannab oma eesmärki ning igast purskkaevust välja voolav vesi on võlujõuga. Samuti igal purskkaevul on oma kindel „puhastav jõud“ – üks aitab leida armastust, teine aidata naistel saada last, kolmas vastutab sisemise harmoonia eest jne … kohalikud tulevad siia, et tuua jumalatele kingitusi ning ohvreid. Samuti lasevad oma probleemid ja mured koos voolava veega ära minna ning pärast seda laevad ennast uue energiaga. Kogu see koht on väga populaarne ja väga austatud kohalike balilaste seast ning samuti turistidele pakub see tempel väga palju huvi. Seda templit peab kindlasti külastama ja ennast uue energiaga laadima.

Pura Besakih Tempel – Pühaema tempel või kõikide templite emand – Bali saarel kõige tähtsam tempel. Tempel asub kohalikus külas nimega Besakih. See on saare kõige suurem templitekompleks, mis koosneb 20-st erinevatest templist ning nad asuvad kuuel erineval tasapinnal. Huvitav fakt on see, et aastal 1963 kui toimus Agung vulkaani purse, mille läheduses Pura Besakih asubki, siis vulkaanilaava jäi seisma vaid mõned meetrid enne seda templit. Kohaliku rahva jaoks see oli selge märk sellest, et jumalad ei lasknud laaval edasi liikuda ning peatasid selle viimasel hetkel, pärast seda sai tempel veel rohkem au ja kuulsust. Pura Besakih tempel koosneb eraldiseisvatest templitest, kus igaühel on oma kindel eesmärk ja kindel jumal. Näiteks, Pura Gelap on äikesetempel ja Iswara jumala tempel, asub idas ja selle värv on valge. Pura Kiduling templi värv on punane. Pura Batu Madeg templi värv on must. Peatempli keskosa on peamine tempel Panataran Agung, mis on suunatud jumalale Shiva ning selle lemmikvärv on valge. Seda kaunistavad kolm kuju – Vishnu, Brahma ja Shiva, sellepärast pole kasutuses mitte ainult valge värv vaid ka punane ja must. Huvitav fakt on see, et Balil on igas väikeses külas või linnas alati olemas kolm põhitempli: Pura Puseh – esivanemate tempel; Pura Desa – kogukonna tempel ning Pura Dalem – surnute tempel. Samuti on igas majas olemas kasvõi üks nendest. Ka siin, suures Pura Besakih templis on need kolm templi esindatud ning on kogu saare kohta kõige tähtsamad ning kuuluvad kogu saare rahvale. Miks seda templit nimetatakse kui templite emand – arvatavasti sellepärast, et siia ühte kohta on koondatud kõik jumalad korraga, see ongi kõige tähtsam ja usklikum koht saarel.

Goa Lawah Tempel – Teisisõnu nahkhiire koobas – seda nimetatakse nii sellepärast, et siin templis (koopas) elab suur nahkhiirte koloonia. Tempel iseenesest on mere ja ookeani jumalate pühakoda. Selle templiga on seotud väga palju legende ning koht on tõesti salapärane. Näiteks kuulsaim legend on see, et sügavas koobas elab saja meetrine vana madu, nimega Nag (mõnes versioonis on see draakon) ning Nag valvab lugematuid ja ennenägematuid aardeid. Usutakse, et seda madu ei tohi segada, just kui ei meeldi talle inimeste tühi ja mõtetu müra, sellepärast valvavad koopa sissepääsu tema valvurid ja teenerid, ehk tuhandeid nahkhiiri, just nemad ei lase inimestele teatud ja lubatud kohast edasi liikuda.

Teine, samuti kuulus legend, räägib et templi sees on olemas pikk-pikk maa-alune tunnel, mis ühendab Goa Lawah templi pühamäega Agungiga, kus kohalike elanike usu järgi elavad tähtsamad jumala ja esivanemate hinged. Sellel maa-alusel tunnelil pidavat olema mitmed erinevad käigud, mille kaudu need hinged liiguvad saare erinevatesse osadesse … Just sellepärast Balil olles peab olema hästi õnnelik ja alati rõõmus, muidu esivanemate hinged tulevad nende tunnelite kaudu …

Kolmas legend on nii-öelda kaasaegsem versioon – paarist teadlasest kes läksid templi koobastesse, et vaadata kas kõik need jutud vastavad tõele ja kas Nag on tõepoolest seal ja kõik need lugematud aarded? Ühesõnaga legend iseenesest on hästi lakooniline – teadlased muidugi kadusid jäljetult ja keegi neid rohkem ei ole näinud. Sellele kõigele ilmus ka jutt olevast meteoriidist, mis seal koobas asub ja mis sattus sinna UFO abil. See meteoriit pidavat olema kui uks teistesse dimensioonidesse – sinna need teadlased sattusidki. Igaljuhul koht on väga põnev ja kindlasti külastamisväärt. Ainuke aga, kui olete seal viibimas, pidage meeles, Nagi ei tohi segada …

Goa Gajah Tempel – Goa Gajah tempel, ehk Elevandi koobas. See huvitava nimega templi – koobas on väga maaliline ja maagiline koht, mis asub Pakrisan ja Petanu jõgede sängides. Goa Gajah templil on teine nimi – elevandi koobas. Huvitav on see, et Bali saarel elevante pole kunagi olnud, kust siis selline nimi? Kõik on lihtne, pühakoht on suunatud Ganeshale – Hindu tarkuse ja jõukuse jumalale, kellel on inimkeha ning elevandi pea, siit tulebki ka templi nimi „Elevandi koobas“. Iseenesest tempel asub koopas ning on T-kujuline, mille sees asubki Ganesha pühakuju.

Pura Luhur Tanah Lot Tempel – Kõige kuulsam tampel, mida seostatakse Baliga. Jah, seesama kuulus tempel, mis asub vee peal kui vaadata internetist erinevaid Bali saare pilte. Templi vastu on turistide seas suur huvi , et päeva jooksul võivad siin tekkida suured rahvamassid. Uudishimulikud turistid tulevad siia, et oma silmaga näha seda iidset ilu. Tegelikult selle piirkonna vaade pidevalt muutub ja vastavalt sellele, mis ajal te siia tulete avaneb Teile uus pilt. Kuna tempel on ehitatud vee peale ehk tegelikult saare peal ning veetõusu ajal tekib just selline tunne, et see koht justkui kerkiks veest. Teine pilt hoopis avaneb mõõna ajal, siis kui vesi on läinud ja templile on võimalik jalutada väga lähedale. Kahjuks templisse turiste ei laste, see on avatud vaid kohalikele usklikele elanikele. Kogu piirkond on siin väga maaliline ja samuti on siin omapärane õhkkond. Võib olla asi selles, et iidne tempel ja suured ookeani lained tekitavad sellise salapärase tunne, raske vastata. Koht on ülimalt ilus ja huvitav, et seda külastada ja seda imet oma silmaga näha.

Ulun Danu Tempel – Täisversioon Pura Ulun Danu Beratan – veel üks kuulsus koht ning võib öelda, et Bali saare järjekordne visiitkaart. Ulun Danu tempel on turistide jaoks sama huvitav kui Tanah Lot. Ulun Danu asub vulkaanilise Bratani järve peal. Templil on väga ilus ja harmooniline arhitektuur, mis koosneb klassikalistest mitmekorruselistest pagoodadest. Tempel ja selle asukoha ilu on maaliline kombinatsioon, mis jätab nii palju emotsioone! Sellise temple arhitektuur kannab oma eesmärki, mitmekorrulised pagoodad kuuluvad erinevatele jumalatele, olenevalt sellest mitu katuse-korrust on templil kasutataud: 3,5,7,9 või 11. Selle kompleksi peatemplil on 11 korrust ning on mõeldud Shiva jumalale. Kogu templikompleks oli ehitatud aastal 1663 ning on pühendatud vee jumalale Dewi Danu’le, kes vastutab heaolu ja jõukuse eest.

Saada meile reisipäring

"*" indicates required fields